Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » На запах м’яса 📚 - Українською

Читати книгу - "На запах м’яса"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "На запах м’яса" автора Люко Дашвар. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 99 100
Перейти на сторінку:
часу нема. — Пообіцяла подругу до лікаря знайомого відвезти, — додає. — Ліля… Вона в Києві нікого не знає, а робити щось терміново треба.

Чертог супить брови прикро: не забув, від кого віз п’яну Майку минулої зими.

— Що… з твоєю подругою?

— Я ж не лікар, — знизала плечима. — Чухається… Може, щось венеричне.

Чертог спрацював оперативніше, ніж сподівалася Майка. Дибала ввечері до «Інтерконтиненталю», мордувалася: «Нічого не вийде!» Зараз побачить зухвалу Лільку — визвіриться, плюне Майці в лице: «Позбутися мене хотіла? А дзуськи! Я ще тебе закопаю, у твоїй квартирі оселюся, бо я знаю, чого мужикам треба, а ти завжди гілкою розгубленою, безпорадною хилилася: куди гойдне, туди й сунула!» І Вітка підгавкуватиме: «А мені гроші й досі не віддала! Ну, що ти за стерво таке, Гілю?!»

Приголомшена Вітка сиділа на холодних сходинках пам’ятника княгині Ользі, дивилася в землю.

— Ти чого? — Майка стала поряд, роззирнулася: а Лілька де? У готелі на них чекає?

— Гілю… Лільці — капєц, — прошепотіла Вітка.

Майка напружилася, всілася поряд із подругою.

— Що сталося? — запитала самими вустами.

— Лільку якимось туркам перепродали. Прикинь? Уже й повезли кудись…

У Майчиному серці випросталися залізні пазури — учепилися в бурхливу радість: мовчати! Пробурмотіла знічено:

— І що їй станеться?.. Це ж Лілька…

— Гроші привезла? — спитала Вітка тьмяно.

— Тільки п’ятсот баксів назбирала. Не ображайся… Решту скоро віддам.

Нема коли каятися — земля під ногами хитається. Ковбаси іспанські зненавиділа, до квартири розкішної ноги не несли — самотньо й прикро там: нікого не запросиш, не похвалишся, бо зурочать, не інакше. Та й кого запрошувати? Маму?! Несла гроші до інституту, щоби викладачі заплющили очі на «хвости», дозволили перевестися на заочне. До іспанської не повернулася: часу нема. Викарбувала важливішу ціль — укорінитися в «Гібралтарі» так міцно, щоби в майбутньому легко без «Гібралтару» злетіти нагору, де грошей і влади стільки — на всіх наплювати.

— Хіба не заслужила?.. Хай би хто спробував попомирав… — ярилася, коли сумніви гризли душу чи перед очима з’являвся здивований Санджив: «А радість?»

Нема коли либитися — земля під ногами хитається. Зранку вже на робочому місці, до вечора тільки ковбаси в голові — зосереджена, легка: нема проблем! Після роботи — ділові зустрічі чи шопінг. І тільки одна скіпка повсякчас мізки коле: коли ж договір на квартиру отримає?

— На днях… — пообіцяв Чертог, та після Лільчиного термінового перепродажу минуло два тижні, а шеф мовчить. І Майка перепитати остерігається. Тільки дратується все більше. Та скільки можна?! До середини серпня чекає тільки! От затялася: середина серпня — останній строк!

Середина серпня припала на довгу п’ятницю: після роботи попхалася до партнерів «Гібралтару» — замутили напівділове паті для обраних, надіслали персональне запрошення. Зо три години протовклася на відкритій терасі дорогого ресторану в босоніжках на шпильках — ноги гудуть, голова дурна. Наслухалася ідіотських анекдотів, напилася сухого червоного, вискочила з ресторану опівночі, бо викликала спеціальну службу з тверезим водієм, щоби той службову «тойоту» під її будинок переправив. Та чекати несила. Плюнула, залишила «тойоту» біля ресторану, викликала таксі — додому, додому! На Жилянську доїхала, на мобільний глянула: пів на першу. Впасти і вмерти!

Вишкреблася з таксі, пошкандибала до свого будинку. Блін! Знову поряд волоцюжки тиняються! Якого біса? Де міліція? Чи зателефонувати їм? Он один такий розсівся на постриженому газоні, риється у вонючій торбі. Майчине серце і не тьохнуло.

— Повбивала б! — буркнула.

Та волоцюжка раптом підвівся, важко посунув геть, припадав на ліву ногу.

Шкірою — мурахи.

— Толю! — крикнула.

Кульгавий озирнувся. Майка схлипнула, скинула остогидлі босоніжки — бігла до Гороха, сльози горохом: «Рідний мій…» Припала, обійняла.

— Толечку…

Він подивився на Майку зосереджено.

— Маня? Слава Богу… А то я переживав…

Є ліки! Від хвороб, гризот душевних, хронічної туги й нічних мордувань. Побачила Гороха — і так усе ясно стало. Нічого їй не треба — ані помста, ані справедливість, ані грошей купа, ані клята іспанська ковбаса, щоби на все те лайно своє єдине безцінне життя марнувати! Толя поряд — щастя яке!

— Толечко… — Сиділи на лаві автобусної зупинки, Майка притулилася до кульгавого гаряче. — Як же мені важко без тебе…

— Ти… не гнівайся… Що на Великдень так вийшло, — знітився. Обіймав бережно, косував на Майку розгублено.

— Знаю все. Про Соломію. Ти… з нею?

Усміхнувся тоскно:

— Солі іншого треба…

— А ти тоді… куди зник?

— До Мурманська поїхали. Соля рвалася. Казала: «Там гроші гарні платять…» — Плечима знизав. — Норвежця знайшла…

— Підла!

— Я її не виню.

— От і дарма! Вбивати таких!

Глянув на Майку приголомшено:

— Мань, ти чого?

— Ми з тобою в одному болоті борсалися! Ти ж не знаєш, а я… Теж! Життя б віддала за одного такого… А він… І згадувати не хочу! Нема його більше! Нікого немає із тих, хто зрадив. І Солі твоєї нема! Забудь!

— Тільки з тобою й забував про неї, — зізнався. — Ти — мої ліки. На Лупин хутір повернувся — тебе немає… А мені там без тебе що? Зіп’юся. Краще на залізничному вокзалі до бригади якоїсь приб’юся, поїду…

— А що… на хуторі?

— Та стоїть. Уляна там. Санджив поїхав кудись, у його хаті трійко патлатих хлопців оселилися. Нормальні такі… Хауса відгодовують.

— Хаус повернувся? — аж задихнулася.

Горох кивнув.

— Усе в ліс біля яру ходить. Виє там. А Реп’яхи виїхали. Тепер у Капулетцях і горілки купити нема де.

— І куди виїхали?.. — спитала Майка тьмяно.

— А хтозна? Кажуть, до Чернігова, бо там клімат м’якший. Від капулетцівських вітрів Тома Реп’яхова геть змарніла, — Толя замовк, зиркнув на Майку стривожено. — Ти як? Щось худа… Як ото на хуторі взимку.

Майка зіщулилася, притулилася до хлопця міцніше.

— Забери мене! Толечко! Забери! До себе! У Капулетці. На хуторі хату продамо, автівку якусь купимо… Чи господарство заведемо. Ми ж хотіли. Кури, свині…

— Та добре… — Горох цілував солоні Майчині сльози, гладив по спині.

— Чи поїдемо кудись!

— Та добре.

— У мене гроші є! Не бідуватимемо!

— Нащо мені твої гроші? Зароблю…

— Поїдемо?

— Та добре. Годі, Маню… Ну, чого?..

— …А я ніколи тебе не зраджу! Ніколи! Ти — мій єдиний! Чуєш? І ти

1 ... 99 100
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «На запах м’яса», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "На запах м’яса"