Читати книгу - "Записки скаженої малороски , Мирослава Русава"
- Жанр: 💙 Сучасна проза
- Автор: Мирослава Русава
- 47
- 0
- 24.10.24
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Даний твір є збіркою новел про пригоди українського детективу Мирослави Русавої. Ці твори публікувалися окремо одне від одного рік тому, однак я вирішила перепублікувати дані твори в цій збірці оскільки, схоже, читачі не зовсім зрозуміли мого задуму.
Це все один цикл творів. Як би одна книга, але насправді розділи між собою нічим, окрім двох головних героїв, не пов’язані і завершені самі по собі. Це окремі твори, події яких відбуваються в різні проміжки часу і читати можна так, як вам захочеться. Лише раджу спочатку прочитати «Таємницю княжого роду», оскільки вона є першою і там проходить знайомство з головними героями і занурення в світ їх пригод. Далі - на ваш розсуд.
«Записки скаженої малороски» були вигадані, як спроба скрестити ідеї і риси двох гарних творів української і зарубіжної літератури – «Записів про Шерлока Холмса» Конан Дойля, з його дедукцією, пошуком істини і небезпеками і «Вечорами на хуторі поблизу Диканьки» Миколи Гоголя і їхніми українською чарівністю, говіркою, переплетенням з фольклором…
В цих історіях історичні факти переплетені з вигадкою, реальність – з народними віруваннями. Поряд з людьми з’являються відьми, чорти. Писати хотілося у стилі романтизму. Такому, який він був у Гоголя і Шевченка, та сталося не зовсім, як гадалося.
При перших публікаціях твори мали історичні довідки, що пояснювали де вигадка, а де реальність, розповідали деякі факти твору більш поглиблено, однак у цій публікації їх прибрано для більш досконалого вигляду твору.
Першопочатково планувалося зробити цей твір максимально реалістичним, та виявилося, що про Західну Україну тих часів я знаю більше, аніж про Східну, яку описую в цьому творі, тож можливо ці сторінки вийшли не такими досконалими, як хотілося. Не кожна частина має якийсь глибокий філософський сенс, нічого з описаних архітектурних споруд я не бачила, тож елементи їх історії, описи внутрішнього інтер’єру є не досконалими, і тим не менш цей твір є.
Раніше твір був у жанрі "історичний роман", однак зважаючи на відхил від історії жанр було вирішено змінити.
Якщо ви вже читали опубліковані до того частини, то можете їх не перечитувати, оскільки нічого в творах не змінювалося. Однак було додано одну нову частину, яка ще не разу не публікувалася. Тож, можливо, твір вас зацікавить.
Не впевнена, що нова частина гарно вливається в основну масу. Дивним чином вона майже в двічі більша попередніх... Пройшов рік, можливо, мій стиль писання дещо змінився, однак я старалася.
Є ще багато ідей, однак на цьому серія новел завершується. До публікації готується ще одна книга, тож до цього твору вже не повернуся. Всі ідеї, які вже є ( особливо про пригоди на території Західної України) будуть реалізовані в іншому творі.
Ну а на цьому в мене все, гарного читання!
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Записки скаженої малороски , Мирослава Русава», після закриття браузера.