Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Будинок з привидами 📚 - Українською

Читати книгу - "Будинок з привидами"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Будинок з привидами" автора Володимир Павлович Бєляєв. Жанр книги: 💙 Дитячі книги / 💙 Пригодницькі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 9 10 11 ... 65
Перейти на сторінку:
всюди: і на листі слив, і на кругленьких темно-червоних листочках барбарису, і на великих лопухах.

Я йшов униз до огорожі і навіть дивувався: чого ми так перелякалися вчора? А може, просто це який-небудь курсант вистрілив? Хто його знає! Не вірилося, що все сталося тут, ось у цьому саду. Мені здавалося навіть, що постріли, паша втеча із саду — все це приснилося мені минулої ночі, душної і тяжкої від того, що я спав із зачиненим вікном. Та чим ближче я підходив до яру, тим повільнішими ставали мої кроки. А раптом там у кущах лежить людина, вбита кулею з мого револьвера?

До кущів, які росли під самою огорожею, я підходив уже зовсім повільно. Спочатку я кілька разів пройшов мимо. Кущі стояли тихі, на одному з них дзвінко співала коноплянка. Трава під кущами була потолочена. Нарешті я наважився і обережно розвів кущі. Жалісно писнувши і поринаючи під гілками, коноплянка полетіла геть із саду. В кущах нікого не було. Я вже хотів був іти далі, як раптом помітив у траві біля пенька погнуту алюмінієву миску. Поруч валялася така ж сама алюмінієва ложка. В мисці, вкрита шаром жиру, захолола не доїдена кимсь ячна каша. Такою кашею часто годували увечері курсантів. Цю кашу, напевне, їли вчора люди, які стріляли в нас. Хто вони? Чому їм було потрібно вечеряти тут, у саду, під кущами? А може, це був курсантський патруль? Але чому ж вони залишили миску? Я хотів пошукати ще в траві стріляні гільзи, але мені стало не по собі в цьому тихому, вологому від ранкової роси закуткові саду.

Коли б тут поруч був Петько, — інша річ. Але Маремуха був далеко. Він, мабуть, ще міцно спав у своєму флігелі на Заріччі. Спали й курсанти в білому будинку радпартшколи. Мені зразу захотілося додому, туди, до себе в кухню.

Підібравши миску, я пішов до високого і кривого дерева. Це був старий берест, в нього я вчора стріляв і впізнав зараз це дерево по кривій простягненій до огорожі висохлій гілляці. Отут ми стояли вчора з Петьком, звідси я крикнув «стій».

В одному місці на корі береста червоніла свіжа коричнева подряпина. Здорово! Я, цілячись навскидку, влучив у дерево: із стовбура стирчав хвостик колючої, розщепленої від близького пострілу мельхіорової кульки.

Де ж діти посуд?

Кинути миску просто так, у траву, я пошкодував. Осторонь на бічній стежці ріс високий, з гладенькою ясно-сірою корою грецький горіх. В його розколині, на висоті моїх грудей, чорніло велике дупло. Я запхнув у нього миску, і вона, пройшовши косяком усю щілину, впала вниз, на саме дно Дупла.

Ще раз оглянувши старий берест і кульку, що стирчала в кори, я вирішив обов'язково привести сюди Маремуху, — хай подивиться, який я вправний стрілець.

Забувши зовсім про нічні страхи, я швидко подався по стежці до виходу з саду.

До хвіртки залишалося кілька кроків, як з-за кущів аґрусу з старовинною дупельтівкою за плечима, схожий на мисливця, вийшов садівник Корибко. Він був у чорному сюртуку, нанкових синіх штанях, заправлених в руді чоботи. На голові в нього був синій картузик з чорним околишем, лакованим козирком і чорним шнуром. Зморщений, вусатий садівник Корибко шкутильгаючи рушив мені назустріч.

— Стій! Стій! — крикнув він, хоч я зовсім і не збирався тікати. — Я тобі покажу, як аґрус красти! — І Корибко зняв з плеча свою дупельтівку. Побоюючись, як би він не вистрілив у мене зарядом із солі, я пробубонів:

— Та що ви, дядьку? Я ж свій, тутешній.

— Який це тутешній?

— Я ж Манджура! — сказав я дуже гордо, неначе мій батько був принаймні начальником радпартшколи. — Я ж син друкаря Манджури!

Корибко допитливо глянув на мене, чи не брешу я, закліпав опухлими коричневими повіками й повільно повісив назад за плече свою дупельтівку.

— В білому флігелі оселилися? — спитав Корибко вже лагідніше. — Раніше на Заріччі жили, еге?

Я кивнув головою.

— Чого ж ти бродиш по саду в таку рань? Що ти забув тут?

— Я гуляти ходив.

— Гуляти! — забурчав садівник. — Люди ще сплять, а він гуляє. Бульвар знайшов теж — нічого сказати! Але дивися: будеш рвати аґрус — в руки не попадайся! Батькові скажу, і тоді…

— Добре, дядьку! — крикнув я, не дослухавши його, і побрів додому.

«Одначе цього чорта старого треба стерегтися, — подумав я, підходячи до нашого флігеля, — і довіряти йому не можна. Якщо зараз, коли поспів тільки ще аґрус, він виходить глядіти сад удосвіта, то що, цікаво, буде, коли поспіють яблука й груші?»

Сніданок був дуже смачний. Тітка Марія Опанасівна напекла картопляників. Вони були м'які, вкриті зверху хрусткою рожевою шкірочкою. Купа картопляників парувала посеред стола в полив'яній глиняній мисці. В кімнаті пахло підгорілою соняшниковою олією. Я сидів навпроти батька, вже добре зголоднілий після ранкової прогулянки, і наколював один по одному картопляники виделкою. Я уминав їх за обидві щоки, обпікаючи губи гарячою олією. Батько ж пережовував мовчки, повільно ворушачи густими чорними вусами.

Я позирав на нього, і мені дуже хотілося розповісти йому про те, що трапилося з нами вчора вночі. Але я побоювався. Ще, чого доброго, батько мене вилає, а може, й відніме револьвер. Ні, говорити не можна. А що коли Петько раптом проговориться кому-небудь? Ні, навряд: він побоїться.

— Коли в робітфаку навчання починається, Василю? — відклавши набік виделку, спитав батько.

— Навчання? — Я думав про інше і тому здригнувся. — П'ятнадцятого вересня починається.

— Напевне знаєш, що іспитів не буде?

— Не буде, тату. Я ж тобі казав: хто трудшколу закінчив, тих без іспитів приймуть.

— Дивися! А то пізно буде.

— Що пізно?

— Готуватися. Ти б краще зараз, ніж вештатись із своїм Петьком, підучив дещо. А то забудеш усе за літо.

— Нічого. Я пам'ятаю все. Ось спитай.

— Ти хитрий. Що ж я тебе питати буду? — посміхнувся батько.

І справді. Питати йому було нічого… Хоч батько вмів набирати по-французькому, по-італійському і навіть по-грецькому, але ось що воно за штука префікс або суфікс — він, можливо, не відповів би.

Тітка внесла з кухні емальований чайник і, заваривши в чайнику щіпку фруктового чаю «малинка», стала наливати в чашку окріп. Потім вона дала нам з батьком по два монпансьє і сіла за стіл.

— А на робітфаку довго вчитися? — спитала вона, дивлячись на мене і зав'язуючи хустку.

— Років зо три.

— А потім?

— Ну, потім зразу переведуть в інститут.

— Туди, де духовна семінарія була? — спитала тітка.

— Туди!

— Ти ж зовсім великий уже будеш, коли інститут закінчиш!

— Я

1 ... 9 10 11 ... 65
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Будинок з привидами», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Будинок з привидами"