Книги Українською Мовою » 💙 Історичний роман » Люлька, шабля - вся родина, Олег Говда 📚 - Українською

Читати книгу - "Люлька, шабля - вся родина, Олег Говда"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Люлька, шабля - вся родина" автора Олег Говда. Жанр книги: 💙 Історичний роман. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 100 101 102 ... 108
Перейти на сторінку:

Всі ці думки промайнули в голові, поки я сидів на дні озера. Приблизно, на метровій глибині. Засипавши за пазуху для «посидючості» не менше півпуда піску і дихаючи через очеретину.

Вода відмінний резонатор, і тупіт табуна, що наближався, було виразно чути. Що не могло не тішити... Ще один мінус засідки — не бачиш здобич до останньої миті. І якщо немає впевненості, що вона йде до тебе, терпіння випаровується швидше за пляму бензину на розпеченій бетонці.

Для надійності, ми з Василем розійшлися на десятки кроків. І діяти повинні автономно. Ніякого загального сигналу. Все просто, як борщ — побачив ціль, працюй.

Гул копит вщух, що означало — табун підійшов до озера на відстань прямої видимості і зупинився. Принюхується і оглядає околицю. Але, жодних слідів, що могли б сполохати тарпанів ми не залишили. Всі речі, що не бояться води — притопили біля протилежного берега. Решту — там же закопали і дерном прикрили. Так що усе чинно і спокійно... Як у ті далекі і щасливі для фауни часи, коли нога людини ще не ступала на Землю, а витоптувала траву в Едемі.

  Час, ніби завмер... Коні наближалися не поспішаючи, і барабанний дріб копит більше не виказував їхню присутність. Починався найскладніший для нервів етап полювання. Якщо я нічого не бачу, що це значить? Коні пішли? П'ють в іншому місці? Василь уже вискочив і зловив свого, розполохавши інших, а я як дурень продовжую чекати?.. Може, пора подивитися?

Кінська морда виникла переді мною, як відображення в колодязі. Тільки заглядав не я, а до мене. Збільшена водяною лінзою в півтора рази, не менше. Я навіть розгубився на мить. Зі звичайним конем не так просто впоратися, як здається: співвідношення чотирьох-п’яти сотень кілограмів м'язів дикої тварини проти моєї жалюгідної сотні. Хоч і підсушених вже степовим життям, але все ж неабияк зіпсованих цивілізацією. Коротше — баланс не в мою користь.

Але, оціпеніння від несподіванки, швидко минулося. Одне я пам'ятав добре: Василь чекати не буде. А якщо він почне раніше — я залишуся без коня. Думаю — хто після цього поскакає до Кам'яного Затону, а хто побіжить, тримаючись за стремено — пояснювати не треба.

Згрупувавшись, пружиною виштовхнув себе назовні, одночасно кидаючи аркан. Мотузка з кінського волоса, від тривалого перебування у воді нітрохи не змокріла, і петля лягла точно на голову коневі...

Переляканий моєю раптовою появою, той зметнувся на задні ноги і замолотив передніми, лиш дивом не зачепивши мене. Потім, станцював на бік, повернувся, опустився на всі чотири ноги і потужним стрибком спробував вибратися на сухе. Я каменем плюхнувся у воду, повисаючи на аркані, щоб тугіше затягнути петлю, що так вдало лягла на шию тварини.

На щастя, мулисте дно не дозволяло коневі добре запертися, і ривок вийшов не надто сильним, інакше він просто висмикнув би мотузку з моїх рук і втік. А так — довелося волочити мене за собою. При цьому, петля затягувалася все тугіше, затрудняючи дихання.

У коня, природою пристосованого до тривалого і швидкого бігу, в порівнянні з людиною, просто величезні легені. Але і потреба в кисні теж набагато більша. Особливо під час стресу. А затримувати подих коні не вміють. І втрачають сили тим швидше, чим гарячковіше і завзятіше пручаються.

Не знаю, чим би все закінчилося, якби кінь зумів вибратися на берег і протягнути мене голим пузом по степу хоча б метрів двадцять-тридцять, перш ніж вибився з сил... Зовсім не впевнений, що витримав би... Але, перевірити не довелося. Духу в коня вистачило якраз щоб вивудити мене з озера. А там бідолаха захрипів, захитався і впав на коліна.

Я, як учив, Василь тут же відкинувся всім тілом назад, щосили натягуючи аркан, не даючи ослабнути зашморгу. Вдалося… Кінь вже не хрипів — сипів. Ось-ось заб'ється у передсмертних конвульсіях.

— Тихо, тихо... — трохи послабивши натяг, я став змотувати аркан, щоб підійти ближче. Перш ніж зняти зашморг, треба накинути вуздечку на морду і пута на ноги. Причому, встигнути зробити все це раніше, ніж кінь втратить притомність або, навпаки — відхекаєтеся і зможе хвицнути копитами чи вчепитися зубами. Та ще морока… Це вам не тачку вкрасти за тридцять секунд. Тут в будь-яку мить можна калікою стати, або й зовсім…

1 ... 100 101 102 ... 108
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Люлька, шабля - вся родина, Олег Говда», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Люлька, шабля - вся родина, Олег Говда"