Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Зібрання творів у семи томах. Том 7. Історична проза, статті, матеріали, Микола Васильович Гоголь 📚 - Українською

Читати книгу - "Зібрання творів у семи томах. Том 7. Історична проза, статті, матеріали, Микола Васильович Гоголь"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Зібрання творів у семи томах. Том 7. Історична проза, статті, матеріали" автора Микола Васильович Гоголь. Жанр книги: 💙 Сучасна проза / 💛 Поезія. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 105 106 107 ... 126
Перейти на сторінку:
руках багатьох, отож про нього говорять. Я ж страх люблю чути всі балачки, особливо жорсткі балачки і погляди з недоброзичливих сторін. Вони мені тепер усі потрібні до останнього».

Квітень, 10. Гоголь відправляє П.О. Плетньову у Петербург перероблену «Повість про капітана Копєйкіна» для передачі цензору О.В. Никитенку з листом для останнього, в якому просить дозволити її нову редакцію.

Квітень, кінець місяця — травень, початок. Гоголь працює над коректурою «Мертвих душ».

Травень. 9. У М.П. Погодіна проходить іменинний обід Гоголя, на якому присутні С.Т. і К.С. Аксакови, Т.М. Грановський, О.С. Хомяков, І.В. Киреєвський, Ю.Ф. Самарін, М.М. Загоскін, М.Ф. Павлов, Д.М. Свербєєв, П.В. Нащокін, П.Г. Редкін та ін.

Травень, 9. З листа Гоголя О.С. Данилевському: «Відповіді не чекаю на цей лист у Москві, бо за півтора тижні від сього числа їду. Це буде моє останнє і, ймовірно, найбільш тривале віддалення від вітчизни: повернення моє можливе тільки через Єрусалим».

Травень, 11—15. Гоголь отримує рукопис «Повісті про капітана Копєйкіна» з дозволом цензури.

Травень, 15. У листі М.Я. Прокоповичу Гоголь повідомляє, що за два тижні буде в Петербурзі і «Мертві душі» вже будуть видрукувані: «Попроси Бєлінського, щоб сказав що-небудь про них кількома словами, як можна сказати, не прочитавши». Це прохання В.Г. Бєлінський виконав у № 6 «Отечественных записок».

Травень, 15—17. Закінчилося друкування «Мертвих душ». С.П. Шевирьову Гоголь довірив продаж видання.

Травень, 22. Гоголь отримує закордонний паспорт.

Травень, 23. У № 41 «Московских ведомостей» надрукована об’ява про появу нової книги: «Мандри Чичикова, або Мертві душі, поема М. Гоголя, надрукована на веленьовому папері, у велику 8 частину аркуша, 473 стор., М., 1842, ціна у гарній обгортці 10 крб. 50 коп.».

Гоголь виїздить з Москви у Петербург.

Травень, 25—26. Гоголь у Петербурзі.

«Мертві душі» надійшли у продаж у Петербурзі.

Червень, 5. Гоголь виїздить з Петербурга за кордон.

Червень, 8—13. М.Я. Прокопович у Петербурзі починає друкувати «Твори» Гоголя у чотирьох томах.

Червень, 20. Гоголь у Берліні.

З Берліна Гоголь виїздить на курорт Гастейн через Дрезден і Прагу.

Липень—вересень, перша половина. Гоголь у Гастейні з М.М. Язиковим.

Серпень, 15. У листі С.П. Шевирьову Гоголь просить написати свою думку про «Мертві душі»: «Крім тебе, навряд чи хто інший може правдиво і як слід оцінити їх».

Серпень, 18. Гоголь пише великого листа С.Т. Аксакову з приводу «Мертвих душ» і зазначає, що в жодному разі не поїде в Єрусалим «раніше закінчення всього труда» (тобто другого і третього томів).

Вересень, 1. З листа до матері: «Я бачу також з листа вашого, що ви вже встигли з’їздити на прощу у Диканьку і Будище. Молитва — святе діло, та пам’ятайте, що вона нікчемна, коли не супроводжується святими ділами. Молитви діла, а не молитви слова вимагає від нас Ісус».

Вересень, 10. Гоголь з Гастейна надсилає М.Я. Прокоповичу рукопис «Гравців» і просить повідомляти йому про розмови з приводу «Мертвих душ».

Вересень, 11. У московському Большому театрі в бенефіс І.Ф. Самаріна були поставлені «Комічні сцени з нової поеми Мертві душі…» (інсценування М.І. Куликова) за участю М.С. Щепкіна (Поштмейстер).

Вересень, 22. Гоголь і М.М. Язиков приїхали у Венецію.

Листопад, 2. Гоголь просить М.П. Балабіну повідомляти йому все, що кажуть про його твори: «…і особливо, коли ганьблять і засуджують мене. Останнє мені дуже треба знати».

Листопад, 4. Гоголь з М.М. Язиковим приїхав на зиму в Рим і винайняв старе помешкання на Via Felice, № 126.

Листопад, 4 — кінець року. Гоголь мешкає в Римі; працює над виданням «Творів» і другим томом «Мертвих душ»; спілкується з О. Івановим, Ф. Іорданом та ін.

Листопад, 28. З листа П.О. Плетньову: «До мене дійшли чутки, буцім з «Мертвих душ» тягають цілими сторінками на театр. Я ледве міг у це повірити».

Кінець року. У Петербурзі вийшли з друку перший і другий томи «Творів» Миколи Гоголя.

1843

Січень—квітень. Гоголь у Римі. Наприкінці січня приїздить О.О. Смирнова. Гоголь знайомить її та її брата з архітектурними пам’ятками і художніми скарбами Рима.

Січень, кінець місяця. Цензура скасувала заборону третього і четвертого томів «Творів» Гоголя, і вони вийшли у світ.

Лютий, 28. У листі С.П. Шевирьову, який квапив його з другим томом «Мертвих душ», Гоголь пише, що останній буде готовий не раніше ніж за два роки.

Березень, 18. З листа Гоголя С.Т. Аксакову: «Що тепер я півроку живу в Римі без грошей, не отримуючи нізвідки, це, звісно, байдуже. Нагодився Язиков, і я зміг у нього зайняти. Та іншим разом це може статися не у Римі: у мене попереду глухі усамітнення, далекі від’їзди. Не випускайте цього з поля зору. Якщо не вистачить і не трапиться до строку грошей, збирайте їх хоч у вигляді милостині. Я злидар і не соромлюся свого звання».

Квітень, 17. З листа М.Я. Прокоповичу: «Коли мені потрібно зненацька зірватися з місця і їхати в іншу землю, тоді це потрібно зробити зненацька. З цим надто пов’язана моя творча здатність, оновлення, освіження і та незбагненна мені самому потреба, вдоволення якої закінчувалося важким станом і, зрештою, просто моральною і фізичною хворобою».

Травень, 1—9. Гоголь у Флоренції, Болоньї, Модені, Мантуї, Вероні, через Трент, Ровердо, Інсбрук і Зальцбург прямує у Гастейн.

Травень, 24—28. Гоголь приїхав у Мюнхен, де «засів на кілька днів» для роботи.

Травень, 24. У листі К.С. Аксакову Гоголь цікавиться публічними читаннями своїх творів у Москві.

Травень, 28. З листа М.Я. Прокоповичу: «М<ертвих> д<уш> не тільки не підготовлений другий том до друку, але навіть і не написаний. Раніше двох років (якщо тільки мої сили будуть постійно свіжими в цей час) не може вийти у світ. А що публіка бажає і вимагає другого тому, це не резон».

Червень, 8—10. Гоголь у Франкфурті зустрічається з В.А. Жуковським, разом з яким і його дружиною виїздить у Вісбаден. Знайомиться з критичними статтями про «Мертві душі».

Липень—серпень. Гоголь у Баден-Бадені. Тут перебуває О.О. Смирнова, якій він «кожного дня по обіді» читає «Іліаду» у перекладі М.І. Гнєдича. З Бадена Гоголь їздив у Карлсруе побачитися з А. Міцкевичем.

Вересень, 1. Гоголь прочитав отримані з Петербурга статті В.Г. Бєлінського про «Мертві душі» і «Твори». З листа С.П. Шевирьову: «Бєлінський смішний. А найприкметніша заувага його <про> Рим. Він хоче, щоб римський князь мав той же погляд на Париж і французів, який має Бєлінський. Я був би винуватим, коли б навіть римському князю навіяв такий погляд, який маю я на Париж. Тому що

1 ... 105 106 107 ... 126
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Зібрання творів у семи томах. Том 7. Історична проза, статті, матеріали, Микола Васильович Гоголь», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Зібрання творів у семи томах. Том 7. Історична проза, статті, матеріали, Микола Васильович Гоголь"