Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Аеропорт, Артур Хейлі 📚 - Українською

Читати книгу - "Аеропорт, Артур Хейлі"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Аеропорт" автора Артур Хейлі. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 106 107 108 ... 145
Перейти на сторінку:
допитів ще з часів похмурої школи Східної Європи. Такий умовний рефлекс так до кінця й не щез із її свідомості. Ордвей розпізнав ці знаки.

— Міс Воробйофф, — сказав Мел. — На борту літака, про який ми говоримо, майже двісті людей. Вони можуть перебувати у значній небезпеці. Тому запитаю вас ще раз: ви добре роздивилися цього чоловіка, Ґерреро?

Банні повільно кивнула.

— Так.

— Будь ласка, опишіть його.

Вона описала, спочатку затинаючись, потім більш упевнено. Поки інші слухали, вималювався певний портрет Ґерреро: кволий і кощавий; бліде, жовтувате обличчя з випнутою щелепою; довга сухорлява шия; тонкі губи; дрібні вусики; руки, що постійно тремтять, з неспокійними пальцями. Коли дійшло до справи, Банні Воробйофф виявилася вмілою спостерігачкою.

Керівник ТУО, який тепер сидів за Меловим столом, записував її слова, вносячи їх до повідомлення для Рейсу Два, яке саме готував.

Коли Банні дійшла до того, що у Д. О. Ґерреро майже не було грошей — ні американських, ні італійських; нервової напруженості чоловіка, як він незграбно відшукував десятий одноцентовик; радості, з якою він намацав п’ятидоларову купюру у внутрішній кишені, керівник ТУО підняв голову, а в погляді його читалася суміш огиди та жаху.

— Господи! І ти все одно виписала поліс. Ви що там, подуріли?

— Я думала… — почала Банні.

— Ти думала! Але нічого не зробила, так?

Пополотнівши, Банні Воробйофф похитала головою. Мел нагадав керівникові ТУО:

— Берте, ми марнуємо час.

— Та знаю я, знаю! І все одно… — Керівник ТУО стиснув олівець у руці. Тоді пробурмотів: — Тут справа не в ній чи в людях, які взяли її на роботу. Це все ми — авіакомпанії; ми також винні. Погоджуємося з пілотами в питанні авіастрахування, але не маємо сміливості це визнати. Вони роблять за нас брудну роботу…

Мел різко звернувся до митного інспектора Стендіша:

— Гаррі, ти можеш щось додати до опису Ґерреро?

— Ні, — відповів Стендіш. — Я не був так близько біля нього, як ця молода леді, та й вона бачила те, чого не бачив я. Лише помітив, як він тримає свій дипломат, що ви й без того знаєте, і скажу так: якщо те, що ви думаєте, справді всередині, то не можна, аби хтось у нього його вихоплював.

— І що ти пропонуєш?

Митник похитав головою.

— Я не експерт, нічого сказати не можу; думаю, треба відібрати його якимсь обманом. Але якщо всередині бомба, вона автономна, тобто десь там є детонатор, і, найімовірніше, цей детонатор у межах його досяжності. Зараз дипломат у нього в руках. Якщо хтось спробує його відібрати, чоловік усвідомить, що його розкрили, що йому нічого втрачати. — Стендіш похмуро додав: — Палець на кнопці може дуже засвербіти.

— Звісно, — сказав Мел, — ми досі достоту не знаємо, чи чоловік не просто якийсь дивак, а в тому дипломаті в нього піжама.

— Якщо хочете знати мою думку, — продовжив митний інспектор, — я так не думаю. Хоча хотілося б, позаяк у мене в тому літаку племінниця.

Стендіш невесело загадувався: якщо щось піде не так, як, заради всього святого, він повідомить цю новину своїй сестрі у Денвері? Пригадав, як востаннє бачив Джуді: ту милу дівчину, яка гралася з дитиною з сусіднього сидіння. Вона тоді поцілувала його. До побачення, дядьку Гаррі. Тепер він відчайдушно міркував, що варто було діяти впевненіше, відповідальніше у ситуації з тим чоловіком з дипломатом.

Що ж, подумав Стендіш, хоча може бути й запізно, принаймні зараз він діятиме чітко.

— Я б іще дещо хотів додати. — Інші повернули на нього погляди. — Мушу сказати вам це, бо ми не можемо гаяти час на скромність. Я добре оцінюю людей, здебільшого з першого погляду, і зазвичай відрізняю поганих. Це тільки інстинкт, не запитуйте, як він працює, бо я не можу пояснити, тільки те, що у нашій роботі дехто таким стає. Я сьогодні помітив того чоловіка і сказав, що він «підозрілий»; використав те слово, бо думав про контрабанду, бо так навчений. Тепер, маючи всю цю інформацію — хоч якою незначною вона б не була, — я використаю вагоміше слово. Цей Ґерреро — небезпечний. — Стендіш кинув погляд на керівника ТУО «Транс Америки». — Містере Везербі — передайте це слово, «небезпечний», своїм людям у повітрі.

— Я так і планую, інспекторе. — Керівник ТУО відірвав погляд від аркуша. Більшу частину того, що говорив Стендіш, він уже вніс до послання Рейсові Два.

Таня, яка досі висіла на телефоні, розмовляла з нью-йоркським диспетчером «Транс Америки» міжстанційною лінією.

— Так, це буде довге повідомлення. Під’єднайте когось, щоб записали, будь ласка.

У двері кабінету хтось голосно постукав, і з приймальні ввійшов високий чоловік з порубцьованим обличчям та гострими блакитними очима. На руці в нього звисало важке пальто, а одягнений він був у синій саржевий костюм, схожий на уніформу, хоч нею він і не був. Новоприбулий кивнув Мелові, та не встиг і слова сказати, як втрутився керівник ТУО:

— Ройсе, дякую, що прийшов швидко. У нас, здається, одна проблема. — Він простягнув блокнот, у якому писав.

Командир Кеттерінґ, старший пілот бази «Транс Америки», уважно прочитав чорнове повідомлення, і єдиною його реакцію були дещо стиснуті губи, поки очі рухалися вниз сторінкою. Як і багато інших, включно з керівником ТУО, незвично, що старший пілот у такий час залишався в аеропорту. Але вимоги, які ставила триденна буря, а також необхідність приймати часті термінові рішення тримали його тут.

Задзвонив другий телефон, розриваючи тимчасову тишу. Відповів Мел, тоді подав слухавку Недові Ордвею.

Командир Кеттерінґ закінчив читати. Керівник ТУО запитав:

— Погоджуєшся, що це варто надіслати? Нас тут чекає диспетчерський зв’язок з контактом через систему вибіркового виклику.

Кеттерінґ кивнув.

— Так, але, думаю, потрібно ще додати: «Пропонуємо повернення або проміжну посадку на розсуд командира», і нехай диспетчер дасть їм останній прогноз погоди.

— Звісно.

Керівник ТУО дописав ті слова, тоді передав блокнот Тані. Вона почала диктувати повідомлення.

Командир Кеттерінґ обвів поглядом інших людей у кімнаті.

— Це все, що нам відомо?

— Так, — відказав Мел. — Наразі це все.

— Скоро ми, можливо, знатимемо більше, — мовив лейтенант Ордвей. Він повернувся від телефону. — Щойно знайшли дружину Ґерреро.

Повідомлення від керівника ТУО аеропорту Лінкольна адресувалося КОМАДИРОВІ РЕЙСУ ДВА «ТРАНС АМЕРИКИ» і починалося так:

НЕПІДТВЕРДЖЕНА ЙМОВІРНІСТЬ, ЩО ПАСАЖИР НА БОРТУ ВАШОГО ЛІТАКА, ЧОЛОВІК У САЛОНІ, Д. О. ҐЕРРЕРО, МОЖЕ МАТИ ПРИ СОБІ ВИБУХОВИЙ ПРИСТРІЙ. ПАСАЖИР БЕЗ БАГАЖУ ТА, ОЧЕВИДНО, БЕЗ ГРОШЕЙ, ЗАСТРАХУВАВСЯ НА ЗНАЧНУ СУМУ ПЕРЕД ВІДЛЬОТОМ. БУЛО ПОМІЧЕНО ПІДОЗРІЛУ ПОВЕДІНКУ. МАЄ ВАЛІЗУ ТИПУ ДИПЛОМАТА, ЯКИЙ ВІН ТРИМАЄ ЯК РУЧНУ ПОКЛАЖУ. ОПИС…

Як і

1 ... 106 107 108 ... 145
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Аеропорт, Артур Хейлі», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Аеропорт, Артур Хейлі"