Читати книгу - "Київ-86"

243
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Київ-86" автора Маркіян Камиш. Жанр книги: 💙 Сучасна проза / 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 10 11 12 ... 28
Перейти на сторінку:

Хоча нагрібало і без телескопу. Пафос Оранти у півтемряві змінився злобою. Зараз я радію, що ми закрили вхід на ланцюг. Зараз наша Софія — то зала кошмарів у Костниці і тарантіновський клуб «From Dusk Till Dawn» водночас.

Ми підсвітили ліхтарями Богоматір, все попливло, був чай у темряві, силует сови та ікони з видряпаними очима, аби Бозя не бачив гріхів наших. Були привиди і склепіння бані з людських кісток. Була Оранта, яка тримала в руках дельфіна і навіть сапфірові панікадила були. Пози Богородиці були страшніші за опіатні кошмари Ґіґера, сапфірові панікадила билися голосами старих дзвонів, світло з них виверталося телефонними дротами і шкрябало по шкірі великими горбинками мокрого апельсина. Рюкзак перетворився на краба, рівень рожевої води сягнув носа, а потім — храм завалився під завивання херувимів — вони тихо лабали The Doors.


Ранок видався тихий і свіжий. Храмом літала сова, я готував сніданок, ми не перезиралися. Кислотні марева відступили і тривога насідала з новою силою. Ікумі виглядала так, ніби тим пострілом вчора влучило в неї і навряд я міг їй чимось зарадити. Хіба, віддати свою бандану, аби їй не напекло голову під палючою спекою серпня.

Ми підходили до воріт і вже видно було площу Хмельницького, аж всі завмерли, ніби по команді: біля нашого вчорашнього ЛАЗу хтось стояв. У камуфляжі.

Десятки разів я потрапляв у такі ситуації і головне — не рипатися, не робити різких рухів, коли хтось стоїть до тебе боком. Якщо просто завмерти і повільно відійти вбік — тебе не помітять. Головне — не забувати правило, що метрів за сто п’ятдесят людину у непримітній одежі за кущами побачити складно. Так ми і зробили. Може, це нас і врятувало тоді.

Це не турист, мені досить одного погляду: туристи носять мультікам, флектарн, вудланд, піксель, що завгодно, але не дубок. Та і звідки тут взятися туристам?

Різновид камуфляжу дубок — спеціальна розробка дослідних інститутів військової промисловості для ефективного визначення та ідентифікації мародерів з відстані у сто-двісті метрів. У нього вдягалося пів Радомишля, Коростишева, і решти прикордонних містечок. Всі ті перці з монохромними татухами, які возять метал в багажниках і зроблять тобі ай-яй при зустрічі. Вони всі люблять дубок.

Ми сховалися назад у храм — ніби там був портал у лакуну спокою, ніби його стіни можуть вирішити проблеми і вберегти від бід, які вже другий день сиплються на наші грішні голови. Наокі дивився на мене запитально, Ікумі — нажахано. Зависло німе питання: «Що далі робити?!». Ну, як що? Уйобувати.


От ми і втекли у морось вранішнього дощу. Вискочили на Володимирську з бокового входу і побігли в тіні дерев, а метрів за триста — забігли у перший-ліпший дім.

Я потяг їх на останній поверх, там було панорамне вікно з видом на місто, там був простір і балкончик, місце, де навіть приємно пересидіти небезпеку. Ми піднялися, захекалися, скинули наплічники, поставили газпальничку, заварили чай, розігріли тушонку і трохи заспокоїлися — погоні нема. Саме дощ пішов.

Мені колись сказали, що «у полях» я вивчу англійську, іспанську і китайську, розмовляючи з усіма цими мажорами, слухаючи їхні історії рідною мовою і пізнаючи культури народів, але виходило набагато прозаїчніше. У кращому випадку ми просто квасили і я травив байки калічною англійською. Не те, щоби я був зобов’язаний, але історії у мене вже від зубів відскакували, розповідав я емоційно і це мало ефект — турики сміялися, коли чули про всіх цих казкових мародерів, браконьєрів і контрабандистів. І про зеків-втікачів, звісно. І про звірину із зоопарку. Сміялися доти, доки самі з тим не зтикалися.

Коли ми нишком сиділи біля розбитого вікна, за яким тарабанив дощ — Наокі пробило. Він втичив на грозові хмари, бурмотів щось, палив сиґару взатяг, запивав спирт останнім лимонадом і розповідав про їхні з Ікумі пригоди. Про них.

У дощ він взагалі ставав дивний і часто згадував Індонезію, коли їх накрило цунамі у 2004. Тихо так бубонів, аж кортіло перепитати, та я лиш дослухався, подумки матюкаючи дощ. Він говорив про собак на дахах автомобілів, про тонни сміття і гори трупів, про крики і скрегіт металу, і диво, яке їх врятувало. Ніби земля мстилася і всі кари небесні зійшли тоді на архіпелаґи азійщини. Говорив, що досі бачить сни про сотні тисяч трупів у чорних мішках.

Коли ми сиділи на Володимирській, а він — шепотів про землетрус і цунамі, я нарешті зрозумів, чому його так складно затягти купатися, чому так складно змусити переходити вбрід канали і малі річки, чому він постійно вдягав свій дурнуватий помаранчевий жилет, який займав стільки місця в його рюкзаку. Він боявся води.

Ікумі спала.


На мене іноді накочувало, що ми тут займаємося дурницями і не робимо нічого корисного. Наокі заспокоював: він виконує важливу місію по висвітленню потаємин закинутого — його фотки надихають багатьох людей жити і творити. Розказував, що я на нього працюю і тому не маю паритися — я теж частина чогось корисного. Того, що змінює світ на краще.

Я все допитувався, як потворне і покинуте може змінити світ на краще, а він говорив, що траєкторії формування прекрасного — непередбачувані, і що саме струси та обмеження формують нас, як і заборони. Дивно, повторював він, але сицилійське бароко виникло внаслідок страшенного землетрусу, після якого в італійських архітекторів з’явилося безліч роботи. І свобода творити теж. Говорив, що колорит спік-ізі пабів ніколи б не виник без сухого закону, а якби в Київ і за колючий дріт пускали всіх, то він би не заплатив мені п'ять тисяч доларів і не їхав би за півсвіту за знімками, які того варті, бо не кожен може то повторити.

Він говорив, що у фото під кожну ситуацію треба підбирати вагу повітря і ґеометрію внутрішнього простору. Є повітря важке, яке відчуваєш на дотик, а є — невагоме, десь серед просторих площ кинутого цеху. Важливо вибрати і колір домінації. Зелений і сірий добре підійдуть для буйного літа, але для такого знімка потрібен простір із

1 ... 10 11 12 ... 28
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Київ-86», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Київ-86"