Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Книга Безнадії. 1991—2004. Від миру до війни, Тимур Іванович Литовченко 📚 - Українською

Читати книгу - "Книга Безнадії. 1991—2004. Від миру до війни, Тимур Іванович Литовченко"

791
0
01.02.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Книга Безнадії. 1991—2004. Від миру до війни" автора Тимур Іванович Литовченко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза / 💛 Публіцистика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 114 115 116 ... 138
Перейти на сторінку:
колишніх гріхах, і тепер євреям в Німеччині жити добре… Принаймні не гірше, ніж самим німцям. Але це він тільки пише, а як там воно насправді, хтозна?!

А з іншого боку, лишатися самітником у Львові… Навіщо?! І скільки це триватиме?! І чим закінчиться?.. Добре, якщо у природний спосіб. А якщо так, як сьогодні з багатьма на тому клятому Скнилівському летовищі?..

Ех-хе-хех, якби ж знати заздалегідь!.. Якби ж тільки знати…

2003

Магія посвідчення

Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, вул. Братиславська, № 3, Київ, березень 2003 року

Борис Нилович відчинив двері… й не дістав кулаком в плече тільки тому, що інстинктивно відсахнувся. Що ж до жінки, яка мало не вдарила лікаря, – то вона перелякано зойкнула від несподіванки:

– Ой!.. Це ви Руденко чи хто?!

– Я Руденко, – відповів Борис Нилович здивовано. – А ви?..

– Ой, а я ж до вас!.. Оце постукати хотіла в двері, а ви їх саме відчинили.

– А-а-а, он воно що, – кивнув лікар.

– Так-так, вибачайте, я ненавмисно… не хотіла я, незручно як, о-йо-йой!..

– Ну гаразд, я це вже зрозумів. А тепер дайте пройти, будь ласка.

Однак жінка тихо заперечила:

– Так я ж до вас прийшла…

– Я поспішаю у справах.

Борис Нилович поглянув на наручний годинник.

– А я вас довго не затримаю.

– Справді?..

– Так, справді.

Він ще раз позирнув на годинник і зітхнув:

– Гаразд, давайте зайдемо до мене, бо не в коридорі ж нам, дійсно…

І потім вже в кабінеті:

– Ну гаразд, я вас слухаю. Тільки недовго, будь ласка, бо я таки насправді дуже поспішаю. Це просто щастя ваше, що ви встигли мене перехопити буквально на порозі. Самі бачите.

– Щастя?.. – жінка подивилася на лікаря якось не дуже впевнено і після невеличкої паузи додала: – Я дружина Красноштана Даниїла Романовича.

– Красноштана? Красноштан, Красноштан… Знайоме нібито прізвище, – забурмотів Борис Нилович, потім попрохав: – Нагадайте, будь ласка, бо я трохи підзабув, здається.

– Чоловік мій до другої хірургії[105] тиждень тому потрапив.

– Ага, так-так.

– Я до вас від Гулі Уханьської, – відвідувачка трохи стишила голос і додала: – Це наша кума…

– Так, згадав нарешті. Але ж… – обличчя лікаря посуворішало: – Але ж під час обстеження стало зрозумілим, що захворювання вашого чоловіка зовсім не відповідає нашому профілю.

– Я в курсі, Борисе Ниловичу, я все вже знаю. Мені пояснювали. І тим не менш… а раптом ви допоможете?! Чи щось порекомендуєте…

– Що я можу порекомендувати і чим допомогти в такій ситуації?

– Ну-у-у, я не знаю… – жінка явно знітилася. – Просто ви такий авторитетний хірург… Я навіть чула, нібито ви мали безпосереднє відношення до створення цієї самої лікарні…

– Це було дуже давно, ще за радянської влади, – з невдоволеним виглядом перервав її Руденко. – До того ж це не стосується предмета теперішньої розмови. А я нагадаю вам, що справді поспішаю і що ви зупинили мене буквально на порозі кабінету.

– Отож мені кума так і сказала: «Ти, Ксюшо, до Бориса Ниловича сходи. Бо якщо не він, то ніхто вже точно не порекомендує нічого путящого».

– Отож я й наполягаю: коли пішли метастази – хірургічне втручання не має сенсу. Раніше треба було до лікарів бігти, причому не до хірургічного відділення лікарні швидкої допомоги, а до фахівців-онкологів. А тепер усі шанси втрачені. Ну, то що я можу вам порекомендувати?..

– Не знаю, – зітхнула жінка вбито й замовкла.

– Ну то як, усі питання ми обговорили? Я вже можу йти? – спитав нарешті лікар, коли пауза почала затягуватися.

– Звісно можете. Тільки одне скажіть: від чого цей рак може бути?

– О-о-о, це, знаєте!.. – Борис Нилович лише руками розвів.

– А від Чорнобиля може?

– А хіба ваш чоловік брав участь в ліквідації аварії на ЧАЕС?! Я щось не пригадую таких відомостей з його анамнезу…

– Ні, він не ліквідатор. Але у вісімдесят шостому році його послали від автопідприємства в Іванківський район на суботник – будівельне сміття прибирати. Там радіація була, а їм ніхто нічого не сказав, комсомольцям цим. Ви ж літній чоловік уже, ви мусите пам’ятати, як усе було одразу ж після вибуху. Ви ж пам’ятаєте, хіба ні?..

Лікар кивнув із сумним виглядом, а жінка продовжила скаржитися, немовби звертаючись до себе самої:

– Нас же ніхто ні про що не попереджав офіційно! Всі жили так, як і раніше: спокійно ходили містом, розважалися… Одне слово – жили! Це ж в ніч на суботу сталося, попереду два вихідних дня. Люди на природу поїхали – в ліс, на Дніпро, на шашлики… А Першотравнева демонстрація?! Туди ж навіть з дітьми люди ходили – бо знов-таки, ніхто ні про що офіційно не попереджав! А хто неофіційно дізнавався й іншим повідомляв – тих називали панікерами й лякали КДБ!.. А декого навіть тягали в цю «контору» на співбесіду… Як же тоді було від невідомої радіації вберегтися?! От скажіть мені, як лікар!..

Борис Нилович вкотре поглянув на годинник, скрушно зітхнув і мовив:

– Інтуїція, інтуїція… Всі психологи сходяться на тому, що жіноча інтуїція в пікових ситуаціях спрацьовує краще, ніж чоловіча. То скажіть мені, шановна: хіба на інтуїтивному рівні ви не відчули небезпеки, коли вашого чоловіка відправили на суботник в Іванківський район?! Ви про що думали?..

– Я?.. Але ж я на той час в евакуації з синочком нашим перебувала, з Киянчиком. Далека рідня в Андропові погодилася прийняти… Місто тепер Рибінськом називається.

– Отже, вас усе ж таки попередили?..

– Так, нехай через треті руки, але справді попередили, – кивнула вона. – Сказали, що то настоятелька Флорівського монастиря сказала усім берегтися від невідомої біди. Не пригадую вже, як її звати… Чи то Агапія, чи то Антонія, чи, можливо, Антипія – якесь таке ім’я чудернацьке. У будь-якому разі очевидно, що Бога вона боялася більше, ніж КДБ, тому й попереджала людей, як могла. За що їй величезна подяка і вічні наші молитви! Бо тільки завдяки її рішучості я з Киянчиком хоч якось вбереглася. Але ж не мій Даниїл!.. Отож і не знаю тепер, що його робити.

Вона нарешті замовкла остаточно.

– Не знаю, що і сказати, – Борис Нилович підібгав губи. – Прояснити ситуацію з хворим Красноштаном Даниїлом Романовичем можуть лише фахівці-онкологи. А я хірург. Отож дозвольте мені все ж таки піти у справах, бо я вам справді нічим допомогти не можу. Вибачайте…

Закусивши нижню губу, жінка лише мовчки кивнула.

Кам’янець-Подільський, 17 травня 2003 року

Коли опівночі ще в Києві вони вантажилися в автівку, то Анатолій

1 ... 114 115 116 ... 138
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Книга Безнадії. 1991—2004. Від миру до війни, Тимур Іванович Литовченко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Книга Безнадії. 1991—2004. Від миру до війни, Тимур Іванович Литовченко"