Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Червоний Голод. Війна Сталіна проти України 📚 - Українською

Читати книгу - "Червоний Голод. Війна Сталіна проти України"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Червоний Голод. Війна Сталіна проти України" автора Енн Аппельбаум. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 116 117 118 ... 146
Перейти на сторінку:
керманичів. Урешті-решт, якщо Україна стане дуже європейською, якщо вона успішно інтегрується в західний світ, то росіяни можуть запитати, а чим ми гірші? Українська революція 2014 року, коли молодь, розмахуючи прапорами Європейського Союзу, закликала до верховенства права й засудила корупцію, стала найбільшим жахіттям для російського керівництва. Такий рух міг поширитися на схід, тому будь-якою ціною його треба було зупинити. Сьогоднішні можновладці Росії використовують дезінформацію, корупцію та військову силу, щоб підірвати український суверенітет, як це робили радянські уряди в минулому. Як і в 1932 році постійні розмови про «війну» та «ворогів» залишаються надійною тактикою російської правлячої верхівки, яка не може пояснити низький рівень життя більшої частини населення на тлі зростання власних статків, привілеїв та влади.

Історія оприявнює трагедію, але й вселяє надію. Зрештою, Україну не знищили. Українська мова не зникла. Прагнення незалежності, демократії, більш справедливого суспільства, власної держави, яка б насправді представляла українців, також не були змарновані. У 1991 році, коли це стало можливим, українці переважною більшістю проголосували за незалежність України. Як співається в Державному гімні, «Ще не вмерли України, і Слава, і Воля».

Отже, Сталін зазнав поразки. Хоча в 1930-х роках було знищене ціле покоління українських інтелектуалів та політиків, їхня спадщина не зникла. Національні прагнення, пов’язувані насамперед зі свободою, відродились у русі шістдесятників. І хоча рух було загнано в підпілля аж до середини 1980-х років, надалі в 1990-х українці реалізували свої національні прагнення. А в 2000-х роках з’явилося нове покоління українських інтелектуалів та громадських діячів.

Голодомор — це трагічна історія без щасливого кінця. Проте історія України не стала трагедією. Мільйони людей було вбито, але народ вижив. Пам’ять про голод була заборонена, та сьогодні українці обговорюють і дискутують про своє минуле. Перепис 1937 року було знищено, зате нині архіви відкриті та доступні.

Голод та його наслідки залишили жахливий слід. Рани 1933 року все ще кровоточать, але мільйони українців намагаються їх зцілити. Український народ знає, що сталося в XX столітті, й ці знання можуть допомогти визначити його майбутнє.

Бібліографія

АРХІВИ

Канада

UCRDC — Українсько-Канадський Дослідчо-Документаційний Центр (Ukrainian Canadian Research and Documentation Centre).

Росія/Радянський Союз

Архіви, документи яких опубліковані у збірниках та монографіях:

АПРФ — Архив Президента Российской Федерации (Архів Президента Російської Федерації)

ГАРФ — Государственный архив Российской Федерации (ДАРФ, Державний архів Російської Федерації)

ГРАЭ — Российский государственный архив экономики (РДАЕ, Російський державний архів економіки)

РГАСПИ — Российский государственный архив социально-политической истории (РДАСПІ, Російський державний архів соціально-політичної історії)

РГВА — Российский государственный военный архив (РДВА, Російський державний військовий архів)

РЦХИДНИ — Российский центр хранения и изучения документов новейшей истории (РЦЗВДНІ, Російський центр зберігання і вивчення документів новітньої історії, нині — РДАСПІ).

ЦА ФСБ РФ — Центральный архив федеральной службы безопасности Российской Федерации (Центральний архів Федеральної служби безпеки Російської Федерації).

ЦГАНХ — Центральный государственный архив народного хозяйства СССР (ЦДАНГ СРСР, Центральний державний архів народного господарства СРСР, нині — РДАЕ).

Україна

Архіви, документи яких використано авторкою або було опубліковано у збірниках та монографіях:

ДАВО — Державний архів Вінницької області

ДАДО — Державний архів Дніпропетровської області

ДАДО (Донецьк) — Державний архів Донецької області

ДАЖО — Державний архів Житомирської області

ДАОО — Державний архів Одеської області

ДАТО — Державний архів Тернопільської області

ДАХО — Державний архів Харківської області

ДАХО (Херсон) — Державний архів Херсонської області

ГДА СБУ — Галузевий державний архів Служби безпеки України

ПА ІІП — Партійний архів Інституту історії партії при ЦК КП(б)У (нині — Центральний державний архів громадських об’єднань України, ЦДАГО України)

ЦДАГО України — Центральний державний архів громадських об’єднань України

ЦДАВО України — Центральний державний архів вищих органів влади та управління України

ЦДАЖР — Центральний державний архів Жовтневої революції і соціалістичного будівництва УРСР (нині — Центральний державний архів вищих органів влади та управління України)

ЗБІРНИКИ ДОКУМЕНТІВ

Берелович, Алексис, В. А, Институт российской истории (Российская Академия Наук), Советская деревня глазами ВЧК-ОГПУ-НКВД, 1918–1939: документы и материалы. В 4-х томах. Москва: РОССПЭН, 1998.

Bojko Diana and Jerzy Bednarek. Holodomor: The Great Famine in Ukraine 1932–1933, from the series Poland and Ukraine in the 1930s-1940s: Unknown Documents from the Archives of the Secret Services. Warsaw: Institute of National Remembrance, Commission of the Prosecution of Crimes against the Polish Nation, 2009.

Borkowski, Jan, ed. Rok 1920: Wojna Polsko-Radziecka we wspomnieniach і innych dokumentach. Warsaw: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1990.

Борисенко, Валентина, Василь Даниленко, Сергій Кокін та ін., упоряд., Розсекречена пам’ять: Голодомор 1932–1933 років в Україні в документах ГПУ-НКВС. Київ: Стилос, 2007.

Carynnyk Marco, Bohdan S. Kordan, and Lubomyr Y. Luciuk, eds. The Foreign Office and the Famine: British Documents on Ukraine and the Great Famine of 1932–1933. Kingston, Ontario: Limeston Press, 1988.

Colley, Nigel Linsan. ‘“1933 Newspaper Articles’. Gareth Jones — Hero of Ukraine”.

Данилов, В., Р. Маннинг, Л. Виола, ред., Трагедия советской деревни, коллективизация и раскулачивание: документы и материалы в 5 томах, 1927–1939 гг. Москва: Российская политическая Энциклопедия, 1999–2006.

Данилов, В., Н. Ивницкий, под ред., Документы свидетельствуют: из истории деревни накануне и в ходе коллективизации, 1927–1932 гг. Москва: Политиздат, 1989.

Даниленко, Василь та ін., за ред., Голодомор 1932–1933 років в Україні за документами ГДА СБУ: анотований довідник. Львів: Центр досліджень визвольного руху, 2010.

Даниленко, Василь. Павлоградське повстання 1930 р.: документи і матеріали. Київ: Український письменник, 2009.

Graziosi, Andrea. Lettere da Kharkov. La carestia in Ucraina e net Caucaso del nord nei rapporti diplomatici italiani 1923–33. Turin: Einaudi, 1991, IBS.it.

Graziosi, Andrea. “‘Lettres de Kharkov’: La famine en Ukraine et dans le Caucase du Nord (à travers les rapports des diplomates italiens, 1932–1934)”, Cahiers du monde russe et soviétique 30, no. 1 (1989), Persée.

Ґраціозі, Андреа. Листи з Харкова: Голод в Україні та на Північному Кавказі в повідомленнях італійських дипломатів 1932–33 років. Харків: Фоліо, 2007.

Хлевнюк, Олег и др., под ред., Сталин и Каганович: переписка, 1931–1936 гг. Москва: РОССПЭН, 2001.

Васильев, Валерій, Сергій Кокін та Ніколи Верт, ред., “Документи органів ВКП(б) та ДПУ УСРР про настрої і моделі поведінки партійно-радянських працівників у республіці, 1932–33 рр.”, З архівів ВУЧК-ГПУ-НКВД-КГБ 1–2, №40–1 (2013).

Кондрашин, В. и др., ред., Голод в СССР: 1929–1934 гг., Россия XX век. Москва: Международный фонд «Демократия», 2011.

Кудряченко, А., ред., Голодомор в Україні 1932–1933 років за документами політичного архіву Міністерства закордонних справ

1 ... 116 117 118 ... 146
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Червоний Голод. Війна Сталіна проти України», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Червоний Голод. Війна Сталіна проти України"