Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова 📚 - Українською

Читати книгу - "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житіє моє" автора Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 11 12 13 ... 279
Перейти на сторінку:
до «штучного» у них прекрасно вживається з любов’ю до продуктів білої магії, усім цим покращеним коням, кроликам і коровами (хоча, на мій погляд, різниці нуль). Міс Клементс належала саме до цієї категорії «бадилля». Досвід Редстона навчив мене, що суперечки з такими особами — справа безсенсовна і непродуктивна.

Після розлогої лекції про велич і унікальність техномагії, ми, нарешті, почули, що нам слід буде шукати — усім присутнім показали малюнки, схеми і реконструкції давніх об’єктів. Це були такі маленькі, з купою прямих кутів, жучки різного розміру і з різною кількістю лапок, без якихось видимих відмінностей між переднім і заднім кінцями. Остання обставина мене дуже розвеселила, але я встиг стримати свої веселощі до повернення в нашу кімнату.

— Дарма регочеш, — зауважив дядько, спостерігаючи за моїми конвульсіями, — якщо ви знайдете хоч десяток таких, як оця, то окупите експедицію з лихвою. Ці штуковини раніше називали піщаними гнидами; те, що вони не природнього походження, стало ясно не так давно. З того моменту вони різко знадобилися всім — військовим, вченим, приватним розробникам. Що це, ніхто не знає, але всі хочуть. Я чув, що неушкоджене гніздо продалося з за півтора мільйони крон.

— Півтора мільйони… — веселощі з мене як вітром здуло.

— Не смій! — серйозно попередив дядько. — Думаєш, чому приватні підприємці не перекопали Острів уздовж в впоперек, наплювавши на заборони? Згадай зáмок! Там довкола темрява, там не було світла сотні, якщо не тисячі років. Кумекаєш, чим пахне?

Я кумекав. Та що там, від цеї думки мені одразу стало не по собі. Пам’ять запопадливо нагадала мені популярну теорію на цей рахунок: чим довше існує потойбічний феномен, тим біль сильним і непередбачуваним він стає. Не дивно, що тут такий фон! За тисячі років навіть примітивний чарик міг перетворитися на вогняний фантом, що вже казати про більш складних нежитів…

— Це ж у яке ми влізли… — почав я.

— А, дійшло, нарешті! — зрадів дядько. — Не дрейф! Просто треба добре дивитися на всі боки самому, на цю компанію надій мало. Ті два йолопи — просто вилиті куми Короля, та і про тітку цю інакше не скажеш.

В міфології Краухарда «кум Короля» означало — відмічений печаттю скорої смерті, приречений. В даному випадку, прізвисько близько відповідало реальності, аж занадто близько. Немислимо! Чому НЗАМПІС пустив нас сюди, зграю цивільних осіб у супроводі одного офіційного чорного мага? Мені з дитинства втлумачували, що при зіткненні з потойбічною силою головна зброя — непомітність, але вторгнення на Острів великої експедиції могло зостатися непоміченим лише випадково. Висновок може бути лише один — нас вирішили знищити.

Я — молодий, мені ще рано до Короля!

— Вуйку, а може нам звідси….

— Вчися, малюче! — суворо сповістив він. — Твоя Сила може знадобитися добі дуже скоро і дуже сильно.

Розрадив, називається.

Ми змовилися прокинутися раніше, до сніданку, і почати тренування, через необхідність яких я і опинився у цьому лайні.

— Не рано?

— Потім буде пізно.

Тут я згадав, як мене дратувала ще в дитинстві манера дядька Ґордона втішати — спочатку сказати, що «нічого страшного в подертих споднях нема», а потім додати «ну, відшмагають тебе для порядку, та й по всьому». Цікаво, він усвідомлює, що його племінник трошки виріс?

Сніданок оголосили на восьму, а ми відправилися на берег о сьомій — взяли рушники і зробили вигляд, що йдемо купатися. Чому би й ні? Влітку вода в бухтах добре прогрівається, а її чистотою на Острові Короля перейматися було б дивно — прозора, як сльоза. Від вчорашнього туману не залишилося і сліду, день надавався на сонячний і теплий, у хвилях, недоступні чорним прокляттям, мелькали зграйки мальків риб.

— Лізь он туди! — велів дядько, вказуючи на каменюку, яка недалеко стирчала з води.

— А може, ліпше на березі?

— Ну, якщо ти погодишся прикликати до себе всіх нежитів околиці…

Я зітхнув, роздягнувся і поліз у воду. Яка, між іншим, була досить тепла. Видряпатися на слизький валун була нелегко; вже балансуючи на його верхівці, я поцікавився:

— А далі що? — і тут же мене в дупу вжалив гострий камінчик. — Гей! Ти чого!?

— Викликай Силу!

— Як?!

— Як вперше викликав.

Наступна галька чиркнула мене по сраці.

— Викликай Силу!

— Дай мені хвильку!

Я спробував згадати обставини, за яких сталося Здобуття. Мені треба розізлитися? Чи злякатися? Знову камінь!

— Кінчай з цим! Ти що, здурів?

— Роби, що сказано.

— Я роблю!

— Ти робиш не те. Емоції полегшують виклик, але не є його частиною. Тобі потрібні не злість і не гнів, а Сила! Покажи мені її!!

— Хвилинку! — я гарячково намагався придумати, що робити. Набити йому пику? Він старший за мене і поки що сильніший.

— Краще. Продовжуй!

А що я зробив? Знову камінь!

— Не розслабляйся.

Я стиснув кулаки, так, що аж в очах потемніло, і почав тужитися зі всіх сил, поки, здавалося, мозок не став вичавлюватися назовні.

— Продовжуй, впевненіше!

Зберігаючи відчуття тиску, я ризикнув відкрити очі — переді мною рябіли і гойдалися якісь наче чорні хвильки, те саме полум’я, що сліпило мене під час Здобуття. І тут подих перехопило, в очах потемніло насправді, і я полетів з каменя нафіг. Дядько витягнув мене з води.

— На перший раз досить, — вирішив він, — відпочивай. І запам’ятай, що намагатися придушити власне Чорне Джерело означає перестати відчувати різницю між присутністю і відсутністю Сили, а відповідно, втратити над нею контроль. Спроба забути про свою суть для чорного мага завжди (завжди!) закінчується безумством. Здобуття Сили — дорога в один кінець. Вибору в тебе немає, ти повинен прикликати Силу знову і знову, поки вона не перестане асоціюватися з якоюсь певною емоцією і не розкриє себе повністю. Ти повинен навчитися сприймати її як руку або ногу. Це дається лише неперервною практикою, багатократним повтором. Зрозумів?

— Вдуплив, майстре! — лежачи на гальці, я намагався віддихатися. Перед очима плавили різнобарвні круги.

— Ти тратиш на виклик надто багато сил, але це з незвички, це мине.

Дуже сподіваюся! Нудота відступила, замість неї з’явилися слабкість і дрижання в м’язах. А ще тільки сьома ранку, нам ще цілий день працювати!

— Вставай! — дядько легко копнув мене в бік. — Ламай будь-які асоціації. Фізично ти зовсім не втомився, це ментальна ілюзія.

Ні фіга ж собі, ілюзія!

Ми, нарешті, пішли на сніданок. Я йшов мокрий і злий, дядько — теж мокрий, але переповнений почуття виконаного обов’язку. Наставник псячий! Якби у мене був вибір, хіба би я дозволив йому таке?

За сніданком життя стало цікавішим — до нас підсів Алех. Чорна Сила ще бродила в мені, я ледве стримався, щоб йому не нахамити (для білих це небезпечно).

— Ну, в чому справа?

Він м’явся:

— Можна, я буду жити у вашій кімнаті?

1 ... 11 12 13 ... 279
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова» жанру - 💛 Фентезі:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"