Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Тиха радість, Галина Левтер 📚 - Українською

Читати книгу - "Тиха радість, Галина Левтер"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Тиха радість" автора Галина Левтер. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 11 12 13 ... 77
Перейти на сторінку:

Алові закортіло дізнатися,  як вона його сприймає, чи справді бачить більше, ніж інші, чи йде на повідку людської мови щодо Бернштейнів. 

— Та Вас вся школа так називає.   І... відпустіть мене. Незручно. 

Все-таки на повідку. Він розізлився. Притиснув її до себе міцніше. 

— Принц, кажеш?  Хіба не приємно побути  так близько з королівською особою? Невже Попелюшка не мріє про обійми і поцілунок багатого спадкоємця? 

Раптом краєм ока Ал побачив як Фрол та Сип завалили в бібліотеку. 

Тільки їх тут бракувало!

— Ні, не мріє! 

— Неправильна казка виходить.  — роздратовано кинув хлопець. — Пробач і забудь, ок?

Ал послабив захват. Ліна випурхнула з його рук, як пташка з золотої клітки.

Тіло тремтіло. Нічого не було ні ок, ні аллєс гут, ні ще якось. Все у ній  завмерло, коли вона стояла так близько біля нього, що чула як б’ється його серце.

— Ого! Очі  зараз вилізуть з орбіт!  Дивись: Ал і Святоша! — присвиснув Фролов, тицяючи пальцем в бік Ала.

— Принц Берні з Попелюшкою! А казав, сам по собі! — скривив гримасу Сип. Він за місяць встиг зібрати всі новини, з яких найсвіжішою була «Святоша».

— То таке!  Куди ж принцам до простолюдинок! — відходячи від дівчини кинув Ал чи то Ліні,  чи то друзям. 

Анни Петрівна гукнула його з бібліотечного поста:

— Ахматову знайшов? 

— «Ахматова» спостерігала, — відповів Ал.

«Який зарозумілий хлопчисько»,  — подумала Анна Петрівна, завваживши, як він тонко вказав на її невтручання у розмову двох молодих людей.

«Як же негарно все вийшло…», — подумала Ліна, дивлячись вслід Алові.

Сип та Фрол, регочучи, вискочили за Берні. З коридору долітали їх жарти.

— Ал, Святоша ще той фрукт! Бажаєш скуштувати?  Губки трубочкою скрутила, щоб поцьомкатися?

Ліна зітхнула та вернулася до стелажів. Там, заховавшись серед мовчазних друзів, вона дала волю сльозам. Це ж треба було зустріти його тут! Він для неї такий рідний! Вона для нього – ніхто. Одна з тих, на кому можна зробити імідж рятівника та благодійника. Наївна десятикласниця Ліна Дарченко, очевидно, нафантазувала  собі казна-чого. Здається, що вона починає закохуватися в ідеал, який сама собі створила.  Але чи вдасться викинути думки про «тиху радість» з потаємних карманів душі?

Ліна знала його іншим. Ці знання не дозволяли їй просто так розпрощатися з думками про Ала. Їй  здавалося, що і розуміє вона його краще, ніж будь-хто в школі. Його міркування, поспіхом записані на клаптиках паперу та залишені в книгах, його поведінка там, де ніхто знайомий не бачить, свідчили їй про те, що він – хороший. Сильний, сміливий  і добрий хлопчина. Він не дає ображати маляток; не відпихає ногами  і не б’є безхатніх кішок і собак, а підгодовує їх; викидає сміття в урни, а не де рука випустила. Він читає в парку  і любить гойдалки. І коли він встигає ще й тренувати тіло?! Ліна чула, що Ал  мріяв піти на військову кафедру, але доведеться вдовольнитися фахом кардіолога,  бо так хоче його мати. Поза спиною Ала обговорювали, називаючи мамчиним синочком, але ніхто в очі принцові правдою бризкати не бажав…

Звідки вона знала про Бернштейна так багато? День за днем, перетинаючись із ним на перехрестях людських доль,  Ліна відкривала  в ньому крихітне нове. Те нове їй настільки подобалося, що дівчина була готова прощати те щоденне, що бачили очі. Ліна тішила себе думкою про далеке «колись». Колись доросла і перспективна вчителька історії Ліна Дарченко зустріне когось схожого на  її «тиху радість». Він буде без королівського гонору й полюбить її без кришталевих черевичків. 

Ліна здригнулася, почувши позаду себе голос Анни Петрівни.

— Не плач, дитя моє. – бібліотекарка по-материнськи погладила дівчину по голові. – Тепер розумію за ким сохнеш! Не треба так, моя дівчинко! Ти – мила, хороша, добра, щира. А він… Не пара він тобі, дитино! Він з «золотих пташок». Ті високо літають! Сама бачиш, що виробляють такі, як Марченко й Сипко. Хоча Бернштейн кращий за них, але сама знаєш, дурне товариство руйнує добрі звичаї.  Ал не виняток. Ці поганці плюють на почуття маленьких наївненьких дівчаток. Вони граються в благородних принців, закохають в себе, а потім – відкинуть І добре, якщо плакати будеш від розбитого серця, а не від втрати… – жінка припнула язика.

— Одним словом, — продовжила бібліотекарка після кількахвилинної паузи, — не зв’язуйся з Алом, бо попадеш у біду! В тебе і так багато противників. І не знати через що їх більше – через твою боротьбу за Нові Заповіти чи через те, що Бернштейн став твоїм рятівником!

— Я Вас зрозуміла. – похнюпивши голову, з сумом прошепотіла Ліна.

Її очі заблукали по підлозі в пошуках такої дірки, через яку можна було б провалитися під землю.

1 ... 11 12 13 ... 77
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Тиха радість, Галина Левтер», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Тиха радість, Галина Левтер"