Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Зоряна електричка, Олександр Юрійович Есаулов 📚 - Українською

Читати книгу - "Зоряна електричка, Олександр Юрійович Есаулов"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Зоряна електричка" автора Олександр Юрійович Есаулов. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 11 12 13 ... 66
Перейти на сторінку:
бачить зовсім не те. — А де ж Десятинна церква?

— А це вона і є. Князь Володимир храму десятину своїх прибутків пожертвував, тому її Десятинною і прозвали.

Петько широко розплющеними очима дивився на високу та широку будівлю з безліччю великих і малих бань. Сніжно-біла, вона, здавалася, висіла над землею, вражаючи стрункістю та витонченістю форм.

— Яка… — зачаровано пробурмотів Петько.

— Лєпота[18]… — погодився Ратибор.

Петько потай навів на церков мобілу та зробив кілька знімків. «Супер! — подумав він, — усі просто очманіють і попадають!»

Вершники завернули за ріг високого паркану й опинилися перед великими розчахнутими воротами. Це було княже подвір'я.

* * *

Перш ніж десантуватись із зоряного буя номер вісімсот двадцять три на планеті Масябося, чи ОЙ1313, відповідно до зоряного каталогу, Блостер Корпурама вивчив дані в інформаційній базі.

«П’ята планета системи АС 223, сила тяжіння 0.95, світило одне, доба 0.95, атмосфера придатна для дихання. Цивілізація умовно-розумна. Програма адаптації є».

Блостер глибоко зітхнув: неможливо передбачити, що можуть утнути умовно-розумні! Коли нерозумні, тоді все зрозуміло: це тварина, яка у своєму житті спирається лише на інстинкт. Її поведінку можна прорахувати наперед, зрозумівши головне: тварини ніколи собі не нашкодять. Розумні тубільці схожі на нерозумних, вони теж собі ніколи не нашкодять, хіба що можуть помилитися. А ось умовно-розумні можуть утнути таке, що на вуха не налізає!

Блостер набув вигляду тубільця й увімкнув аналізатор мови. Саме десантування пройшло не дуже гладко. Він вивалився з буя прямісінько посередині майдану, поряд із високим пам'ятником, встановленим на постаменті з великих валунів. Імовірно, одним з них і був зоряний буй. Раніше тут був ліс, це Блостер знав точно. Усі буї намагалися ставити у заростях, лісах, словом, у таких місцях, де можна було вийти непомітно. Така практика була введена після пам'ятного випадку, коли зоряні туристи вийшли з підпростору на очах у тубільців. Їх прийняли за богів, що змінило хід історії усієї планети. Попри всі зусилля, тубільці запам’ятали з’яву п’яти голушкоїдів. Ще б пак! Як можна примусити будь кого забути бачене? Та ще таке диво, як вихід із каменя п’яти богів? Блостер навіть зараз скривився, пригадавши, як тубільці спалювали своїх братів за невіру у пришестя П’ятьох з каменю. Відтоді виходять з підпростору дуже охайно, не при свідках. Те, що для побудови міста було винищено ліс, уже промовляло про умовну розумність місцевих жителів. Хіба розумна людина вирубала б ліс? Хіба мало місця, де можна побудувати місто, не вирубуючи ліс?

Роззирнувшися, Блостер одразу зрозумів: у місті якісь негаразди. Тубільці чимось налякані, й усі намагаються залишити місто. Найпростіший спосіб руху — повітрям — на планеті не застосовувався. Машини копіювали тварин, рухаючися на м’яких лапах. Там, де шляхи не вміщали всіх, машини бігли по газонах, дерлися по кюветах, а найнахабніші стрибали навіть по інших машинах. По тротуарах валив нескінченний натовп. Усі рухалися в одному напрямку — з міста. Блостер непомітно приєднався до натовпу. З розмов дуже швидко стало зрозумілим, що всі бояться якогось Мадингму.

— Мадингму розбудили…

— Мадингма прокинувся…

— Ой, лихо… Лихо…

Блостер уважно спостерігав за тим, що відбувалося. Він уже зрозумів — план розшуку Манями, якій він собі склав, нікуди не годиться. Він думав звернутися до місцевих органів правопорядку. Адже, коли цивілізація є, хай навіть і умовно-розумна, хтось же має стежити за порядком? Ось туди й потрібно звернутися: зникла дитина! Дитина трохи дивакувата, тому їй може загрожувати небезпека. Хлопця треба терміново знайти й урятувати. У тому, що йому допоможуть у цій благородній справі, Блостер не сумнівався. Будь-яка цивілізація своїх нащадків захищає, це закон виживання.

— Треба з’ясувати, хто такій Мадингма, — прийняв рішення Блостер, — і чому він прокинувся? Зрозумівши це, можна примусити цього Мадингму заснути. Тоді порядок запанує знову — і я зможу звернутися по допомогу. Мабуть, іншого шляху немає…

Розділ 6. Повний відпад та запаморочення розуму…

— Знак ми залишимо, у цьому проблем нема… — Льоха поправив окуляри. — Ти ось що, Манямо, почекай-но тут, я зараз кабанчиком додому злітаю.

— Ким злітаєш? А хіба… кабанчик… Свиня… кабан… літає? Ссавці, парнокопитні, свині… Може, я щось не так зрозумів? — запитав Маняма.

— Кабани не літають, це правда, це я так, до слова… Типу… В сенсі, — тут же виправився Льоха, — швиденько… Одна нога тут, друга — там.

— А це як? — Маняма здивовано підняв брови. — Ти що, одну ногу відстібнеш? А побіжиш на одній нозі? Хіба так хутчіше?

Льоха важко зітхнув.

— Словом, чекай на мене тут.

— Зрозумів, — слухняно кивнув Маняма.

Льоха щодуху помчав додому. Зовсім недавно батько зафарбовував подряпину на холодильнику, для чого придбав балончик білої фарби. Фарбу використали не всю, і Льоха вирішив: нехай Маняма на своїй голушкоїдній мові на камені щось напише. Рятувальники відразу зрозуміють: Маняма тут! І  почекають. Льоха ураганом увірвався додому й одразу поліз до комори. Звідти полетіли Льохова зимова куртка, рюкзак з відірваною лямкою, чохол із вудками, стара сумка зі снастями для риболовлі, поверх цієї купи лягла поспіхом кинута невисока розсувна драбина. Врешті-решт балон із залишками фарби було знайдено. Льоха кинувся з квартири, зупинився на порозі, кинув погляд на купу мотлоху, важко зітхнув, уявивши, як мати буде ввечері читати йому нотацію, і ляснув дверима. Маняма був зараз важливіший!

Минуло всього хвилин двадцять, але, підбігаючи до валуна, хлопець побачив, що прибульця оточило четверо хлопців. Льоха відразу впізнав їх: відомі задираки з сусіднього двору. Вони завжди чіплялися до слабших, шукали привід для бійки, а бувало, ні за що били чужих. Своїх бити вони боялися, свої їх знали й могли заявити у міліцію, таке вже траплялося. Старший з них, на прізвисько Серга, навіть відсидів кілька днів у міліцейському відділку. Льоха бачив, що саме Серга, пускаючи тютюновий дим просто в обличчя його інопланетного друга, стояв біля Манями й нахабно посміхався, вочевидь просуваючи справу до бійки.

— Чувак! Ти не врубаєшся? Тобі сказано валити звідси? Ось і вали! Це наша територія, зрозумів? Ішак дерібоданський… А то зараз навтикаю, мама не впізнає!

Маняма вражено дивився на Сергу. Він ніяк не міг второпати, нащо той вдихає цей сморід, і взагалі, чого від нього хоче цей дивний тубілець? На бігу Льоха побачив, що Маняма вийняв комунікатор. Він похолов: раптом Серга зараз зламає чи відбере гарну штучку?

— Яка шикарна мобіла! — Серга простягнув руку. — Дай позекати…

Тут до валуна підбіг Льоха:

— Відвали, Серга, це мій гість. Чого до нього присікався?

— Це хто ще тут? Очкарик Льосик? Колюню,

1 ... 11 12 13 ... 66
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Зоряна електричка, Олександр Юрійович Есаулов», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Зоряна електричка, Олександр Юрійович Есаулов"