Книги Українською Мовою » 💛 Езотерика » Житія Святих - Травень, Данило Туптало 📚 - Українською

Читати книгу - "Житія Святих - Травень, Данило Туптало"

303
0
09.06.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житія Святих - Травень" автора Данило Туптало. Жанр книги: 💛 Езотерика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 121 122 123 ... 166
Перейти на сторінку:
своїх — Корнилія і цього блаженного Теодора. І сказав до них філософ: "Хочу з Писання розмовляти з вами". Сказав до нього святий Теодор: "Говори, коли хочеш". Філософ же сказав: "Хто, не народившись, — помер, і хто, народившись, — не помер? Хто ж помер і не стлів?" Теодор же преподобний відповів йому: "Не складне твоє питання, о філософе, проте скажу тобі: "Той, хто помер, не народившись, — Адам. Той, хто народився і не помер, — Енох. Померла і не стліла жінка Аотова, у стовп соляний перетворена. Ти ж послухай здорової нашої поради і, покинувши некорисне тобі запитування і схолястичні силогізми, приступи до Христа, Йому ж служимо, і приймеш відпущення гріхів". Він же мовчав, наче німий, і відійшов, дивуючись кмітливій відповіді. Преподобний же Теодор прожив вельми богоугодно у весь час життя свого і корився отцеві своєму аж до його кончини, і в хворобі тілесній послужив йому. Після блаженної ж кончини отця свого преподобного Пахомія також і після швидкої кончини намісника його, блаженного старця Петронія, поводирем став святому стадові і багатьма чудами збагатився, через що славний був і знаний святішому Атанасію Великому Олександрійському. Користь приносив багатьом ділами і словами, у глибокій старості до Господа відійшов, щоб стояти із преподобним Пахомієм у лику богоносних отців на небі перед престолом слави Отця, і Сина, і Святого Духа, єдиного у Тройці Бога, Йому ж слава навіки. Амінь.

Про цього преподобного Теодора Місяцеслов Великий пише так: "Освяченим називається, бо коли зачала його мати у лоні своїм, бачила у сні зірку пресвітлу, що з неба зійшла до лона її". Так проявив Бог свого угодника ще у лоні материнськім — освяченим бути благодаттю Святого Духа. Але тому що цього нема у Метафраста, ані в рукописах грецьких, ані у Великій Мінеї Четьї, ані в Пролозі, тому й ми цього в житії його не дали, тут же, на кінці лише, згадали. Здається, що те зоряне з неба до лона матері зішестя святого Теодора Сікеота, якого 22 квітня шануємо, як же про те в житії його написано, стосується більше, ніж цього святого Теодора, учня Пахомія. А що цього Освяченим деякі називають, то розуміти годиться, що в той час ченці в кийовії Тавенисійській не мали єрейського освячення (що в житії Пахомієвому очевидно). Його першого переконали прийняти єрейське поставлення — і через те названий Освяченим, як же і Сава преподобний, що його 5-го грудня шануємо, Освяченим називається, через те що він перший у Лаврі своїй єреєм став. Хоч про святого Теодора в житії його не сказано, чи був він єреєм, проте відомо, що не всіх святих житія детально написані, як же навіть житіє Ісуса Христа не є детально описане у Святому Євангелії. Сказано-бо, що якби про все детально писати, то цілий світ не вмістив би написаних книг. Тому цілком правдоподібно, що святий Теодор цей був єреєм і через те Освяченим називається.

На початку житія цього преподобного Теодора згадано місяць єгипетський, названий "тива", що в нас називається січень. Також у житії преподобної Марії Єгипетської згадано фармудій. Належить тому всіх місяців єгипетських довідатися назви і хай буде й те відомо, що числа єгипетських місяців з нашими не збігаються.

ТОТ (тобто вересень) починається нашого 29-го серпня.

ПАОФІ починається 28-го вересня.

АТИР починається 28-го жовтня.

ХІАК починається 27-го листопада.

ТИВА починається 27-го грудня.

МЕХИР починається 26-го січня.

ФАМЕНОТ починається 25-го лютого.

ФАРМУТІЙ починається 27-го березня.

ПАХОН починається 26-го квітня.

ПАУНІ починається 26-го травня.

ЄПІФИ починається 25-го червня.

МЕСОРІ починається 25-го липня.

Тому, коли місяця тива було в єгиптян 11-е число, тоді в нас було 6-е січня, свято ж Богоявлення Господнього, коли блаженному хлопцеві Теодору прийшло розчулення і світу зневаження.

У той самий день пам'ять блаженної дівчини Музи

"Божий раб Пров, — говорить святий Григорій Двоєслов, Папа Римський, до архидиякона свого Петра, — розповідав мені про свою сестру, що називалася Муза. Коли була ще малою дівчинкою, однієї ночі у видінні соннім явилася їй Пресвята Богородиця Приснодіва Марія. За нею йшли дівчата, однолітки Музи, і спитала Владичиця Музу: "Чи хочеш ти з цими дівчатами жити і йти за мною?" Відповіла та: "Хочу, Пані". І заповіла їй Владичиця, щоб більше нічого дитячого чи негідного не робила, від сміху і забави стримувалася, знаючи, що на тридцятий день прийде і приєднається до тих дів. Дівчина ж Муза, прокинувшись, з того часу змінила свої звички і будь-яку дитячу нерозумність відкинула. Батьки її тим дуже дивувалися і розпитували її. Розповіла, що бачила Пресвяту Діву Богородицю, яку від неї прийняла заповідь і в який день має відійти до неї і приєднатися до дівчат, що йдуть за нею. Коли настав двадцять п'ятий день — вогнем охоплена була Муза. На тридцятий же день, коли година відходу її зблизилася, бачила знову Пресвяту Діву, що до неї з дівчатами тими прийшла і кликала, і відповіла їй тихим голосом, кажучи: "Вже йду, Пані, вже йду". І з цим словом дух свій віддала в руки Богородиці, і вийшла з дівочого тіла, зі святими дівами оселилася". Цю розповідь чувши, архидиякон Петро спитав святішого Папу Григорія: "Довідатися хочу, владико, чи вже зараз, перед прийняттям тіл, душі праведних можуть бути на небо прийняті?" Сказав Григорій святий: "Цього ані про всіх праведних не можемо сказати, що на небо прийняті, ані якось заперечити. Душі деяких праведних віддалені від Небесного Царства обителями. Причиною ж того є не що инше, як відсутність повної правди в тимчасовому житті. А що душі померлих праведників, які дотримувалися на землі повної правди завжди, виходячи з тілесних затворів, оселяються зразу в небесних обителях, це очевидніше від сонячного світла: сама-бо істина — Христос — свідчить собою, кажучи: "Де труп, там зберуться орли". Тобто: де сам Спаситель наш із прийнятою нашою людською плоттю, там, без сумніву, збираються душі праведних. І Павло-апостол бажав звільнитися і з Христом бути, і той, хто вірить, що Христос на небі, не має сумніву, що й Павлова душа на небі з Христом перебуває. Той-бо апостол зрозуміло говорить, що після звільнення від тіла душі праведних оселяються в Небесній Батьківщині. Каже-бо: "Знаю, що якщо земна наша хатина тіла зруйнується, будівлю від Бога маємо — хатину нерукотворну вічну на небі". Богові нашому слава нині, і повсякчас, і навіки віків. Амінь.

Місяця травня на 17-й день

Пам'ять святого

1 ... 121 122 123 ... 166
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житія Святих - Травень, Данило Туптало», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Житія Святих - Травень, Данило Туптало"