Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі, Рейчел Меддоу 📚 - Українською

Читати книгу - "Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі, Рейчел Меддоу"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі" автора Рейчел Меддоу. Жанр книги: 💛 Публіцистика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 127 128 129 ... 134
Перейти на сторінку:

Найкращим джерелом статистичних даних, скільки «ЕкксонМобіл» (і будь-яка інша корпоративна установа) витрачає на лобіювання, є дані на OpenSecrets.org, вебсайті Center for Responsive Politics (CRP). CRP було засновано 1983 року двома колишніми сенаторами, республіканцем і демократом; це двопартійна, неприбуткова дослідницька група, мета якої — висвітлювати, звідки беруться гроші в політиці. І досягає своєї мети. У моїй повсякденній роботі і в написанні цієї книжки CRP і його сайт OpenSecrets.org є безцінним джерелом прозорості.

Повна стенограма засідання підкомітету Палати представників з енергетики і довкілля Комітету з енергетики й торгівлі присвячена темі «Злиття «ЕкксонМобіл — ІксТіОу»: «The ExxonMobil-XTO Merger: Impact on U.S. Energy Markets» доступне, зокрема, на сайті www.govinfo.gov/content/pkg/CHRG-111hhrg76003/pdf/CHRG-111hhrg76003.pdf.

Розділ 7

Загальна інформація і деталі про премію Джонса взяті з офіційного сайта Ради закордонних справ Великого Х’юстона. Банкет з приводу нагородження Тіллерсона висвітлювався такими виданнями, як «Ойл енд газ джорнал», «Офшор енжинір» і «Х’юстон хронікл». Різноманітні порушення «ЕкксонМобіл» щодо Закону про договір про перелітних птахів і Закону про чисте повітря, а також несплата роялті з американських індіанських і федеральних земель викладені в релізах Управління зі зв’язків з громадськістю Департаменту юстиції США.

У подробицях катастрофи «Глибоководного горизонту», усього, що їй передувало, і опису її довгих нещасливих наслідків я покладалася, головним чином, на такі джерела: «Deepwater: The Gulf Oil Disaster and the Future of Offshore Drilling», який є звітом президенту Національної комісії з розливу нафти і глубоководному бурінню BP; Регіональний план ліквідації розливів нафти в Мексиканській затоці, переглянутий і затверджений ВР у червні 2009 року; аналіз причин фактичного викиду, здійснений Радою з розслідувань хімічної безпеки США; відділ новин Агентства з охорони довкілля США, і «Чинне загальноадміністративне реагування на нафтовий розлив глубоководного буріння BP», доступний на сайті obamawhitehouse.archives.gov.

Повна стенограма слухань Підкомітету Палати представників США з енергетики й довкілля від 15 червня 2010 року доступна за адресою www.govinfo.gov/content/pkg/CHRG-111hhrg77911/html/CHRG-111hhrg77911.htm. Слухання також доступні для перегляду на C-SPAN.org.

Про ушкодження трубопроводу «ЕксссонМобіл» у Аква-Ібом (і про кількатижневий витік нафти внаслідок цього розриву) вперше на Заході повідомив Джон Відал (John Vidal), редактор відділу з питань довкілля «Гардіан».

Розділ 8

Як і решта світу, я в неоплатному боргу перед Кеном Сілвершейном (Ken Silverstein) за його викривальні репортажі про Теодоріно Обіанга й Екваторіальну Гвінею. Деталізувала історію родини Обіанг і розкрадання ними Екваторіальної Гвінеї низка здійснених Конгресом розслідувань. Зокрема «Keeping Foreign Corruption Out of the United States: Four Case Histories», доповідь більшості й меншості Постійного підкомітету США з розслідувань, оприлюдненої у зв’язку з проведенням ними 2010 року слухань з цієї ж теми, і «The Petroleum and Poverty Paradox: Assessing U.S. and International Community Efforts to Fight the Resource Curse», доповідь 2008 року в Комітеті Сенату з міжнародних відносин сенатора США Річарда Лугара.

У правильний час і в потрібному місці опинився Пітер Маасс (Peter Maass), який вів цікаві репортажі з Екваторіальної Гвінеї, цього разу для «Мазер Джонс». Також спасибі «Глобал вітнес», які уже майже два століття висвітлюють катастрофу в Екваторіальній Гвінеї. Ще одним важливим джерелом інформації стала липнева доповідь «Х’юман райтс вотч» — «Well Oiled: Oil and Human Rights in Equatorial Guinea». А письмова заява на сорок чотири сторінки, подана прокурором США у федеральний окружний суд Каліфорнії у справі з конфіскації, виявилася дивовижним чтивом з усіма подробицями й цінами запального шопінгу Теодоріно наприкінці 2010 — на початку 2011 року.

Подробиці роботи фірми «Корвіс» за контрактом на Екваторіальну Гвінею і родину Обіангів можна знайти на вебсайті Закону про реєстрації іноземних агентів Міністерства юстиції (www.justice.gov/nsd-fara).

Розділ 9

Є чимало загальних джерел, як-от книга-сайт «CIA’s World Factbook», сайти «Х’юман райтс вотч» та «Глобал вітнес», про постколоніальну історію Екваторіальної Гвінеї, але я особливо вдячна репортажам Сілверштейна та Маасса, а також репортажу Санди Даре (Sunday Dare) 2012 року для Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів «Making a Killing: The Curious Bonds of Oil Diplomacy». Прекрасні деталі з новітньої історії Екваторіальної Гвінеї, а також щодо президента Обіанга і його західних корпоративних залицяльників містяться в серії матеріалів Олександра Смольчука у «Шпигель» від 2016 року. Також викликає інтерес інтерв’ю з колишнім послом Франком С. Радді (Frank S. Ruddy) для проєкту «Розказані історії» Асоціації дипломатичних досліджень і підготовки.

Доповідь 2004 року меншості Постійного підкомітету Сенату США з дослідувань «Money Laundering and Foreign Corruption: Enforcement and Effectiveness of the Patriot Act, Case Study Involving Riggs Bank» (а також стенограма слухань про те ж саме) — захоплюючий погляд на те, як американські нафтові компанії і банки працювали в Екваторіальній Гвінеї. І звісно, Стів Колл додав у своїй книжці «Private Empire» чимало до розуміння «ЕкксонМобіл» в Екваторіальній Гвінеї.

У розумінні історії, переваг і складності Розділу 1504 мені особливо стали в нагоді стенограми симпозіуму 2014 року Бруклінського інституту «Transparency and Natural Resources: How the U.S. Can Regain Its Leadership».

Розділ 10

Історію російських «нелегалів», їхнього арешту й наслідків скрупульозно висвітлювали Філір Рід (Philip Read) і Джуді Піт (Judy Peet) у «Ньюарк стар леджер», Тобі Харнден (Toby Harnden) у лондонському «Телеграф» і Менні Фернандез (Manny Fernandez) та Фернандо Сантос (Fernanda Santos) у «Нью-Йорк таймс». І «Нью-Йорк пост», і «Нью-Йорк дейлі ньюз» — обидва видання доклали у висвітлення питання свою прославлену стилістику. «Spies: The Rise and Fall of the KGB in America» авторства Джона Ерла Гайнеса (John Earl Haynes), Гарві Клехра (Harvey Klehr) й Алєксандра Васільєва стали хорошим посібником з історії і методів роботи програми нелегалів (Васільєв — колишній співробітник КДБ). Розповідь Бретта Форресста (Brett Forrest) про те, як робляться кар’єри в Москві, в оповіді для «Політіко» 2011 року «The Big Russian Life of Anna Chapman, Ex-spy» дотепна й змістовна водночас. Анна Чапман все ще присутня он-лайн у вільному для всіх доступі. Але найкращими джерелами інформації про нелегалів на початку ХХІ століття в Америці (зокрема, результати чудової контррозвідувальної роботи ФБР, дякуємо вам, Петер Стржок та решті) є два кримінальні позови, подані проти них Федеральним окружним судом США Південного округу Нью-Йорка.

Розділ 11 і розділ 12

Оклахомська геологічна служба веде облік сейсмічної активності в усьому штаті, і я покладаюся на її дані. Також дякую нинішньому сейсмологу штату Джейку Волтеру (Jake Walter) за надані слайди й дані з презентації

1 ... 127 128 129 ... 134
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі, Рейчел Меддоу», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі, Рейчел Меддоу» жанру - 💛 Публіцистика:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі, Рейчел Меддоу"