Книги Українською Мовою » 💛 Детектив » І навіть смерть не розлучить нас, Микола Білоус 📚 - Українською

Читати книгу - "І навіть смерть не розлучить нас, Микола Білоус"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "І навіть смерть не розлучить нас" автора Микола Білоус. Жанр книги: 💛 Детектив. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 12 13 14 ... 17
Перейти на сторінку:

Вечором першого травня рейсовим автобусом дістався до містечка. На автовокзалі глянув на розклад руху – останній транзитний мав бути через три години. «Встигну» - подумав Сашко і, уникаючи людних місць, бічними вуличками та дворами рушив до свого будинку. На підході за кілька секунд уважно обдивився навколо двір. Нікого. Зайшов у під’їзд і піднявся на другий поверх. Для певності викрутив лампочку перед лічильником на площадці. «Подалі від зайвих очей,» - міркував собі. Федір Давидович не чекав на гостей. До пояса голий, у спортивних «адідасівських» штанях, готувався повечеряти та йти до сну. Несподівана поява Сашка Сучкова спочатку його збентежила і насторожила. Проте потім, він подумав: «Приїхав пом’янути матір. Має право. Як не крути – а син» і    широко відкрив двері квартири .

- Заходь, Сашко.

- Вибачайте, Давидовичу. Я на кілька хвилин. У справах тут, у вас. Дай, думаю, заскочу. Пом’янемо покійницю…

- Авжеж ж. Варто…

Сучков дістав із пакета пляшку коньяку й поставив на стіл.

- Хороший коньяк, - промив Федір Давидович, глянувши на пляшку, - дорогий. Тоді діставай з буфета чарки, а я лимон помию…

Згодом присів поруч із Сучковим. Налив спочатку Саші, потім собі.

- Ну давай, - і, перекинувши до рота чарку з напоєм, смачно крекнув й потягнувся за лимоном. – А ти чому не п’єш, Сашо?

- З радістю, Давидовичу. Та за кермом. Гляди десь зупинять. Адже свято…

- І то правда. Тоді я ще чарчину…

Після другої Федора Давидовича несподівано розвезло. Повело збоку–вбік.

- Щось недобре мені, Саша, - заледве вимовив,  - піду вмиюсь. Мабуть, серце… - Спробував піднятися зі стільця – і не зміг. – Допоможи, Саша…

Він опускав Федора довго і жорстоко. Увесь свій біль, усі свої приниження та образи за кілька дитячих років повертав своєму мучителю з такою люттю й ненавистю, що, здавалось, у того ось-ось вискочить через горло шлунок. І лише тоді, як Федір кілька разів смикнувся, захарчав блювотинням, Сучков схаменувся й зупинивсь. Перекинув бездиханне тіло нелюда у ванну, закрив горловину і включив воду. Згодом, повернувся в кухню, зачистив сліди перебування в квартирі й попрямував до виходу. В коридорі машинально глянув у дзеркало біля дверей і закляк. Із дзеркала на нього дивився Федір Давидович. Як тоді, давно, в дитинстві, в маминій кімнаті. Хижим, прищуреним поглядом пронизував Сашка наскрізь. Зверхня, іронічна посмішка блукала по губах чоловіка. Сучкова осінило, усвідомлення скоєного холодом стисло серце: він убив Федора, але не звіра. І тепер той звір живе у ньому, готовий незабаром вийти на полювання…

Розділ 6

Сучков побачив Марійку випадково. Спочатку навіть не повірив, що це вона. Адже скільки років пройшло. Припаркувався недалечко й уважно спостерігав за пристойною молодою жінкою з двома дівчатами, які безтурботно прямували з пакетами продуктів тротуаром від супермаркету до свого автомобіля. «Очам не вірю, - пробігло в його голові. – А я гадав, що покінчив з цією сімейкою. А воно ось що…» Одягнені, мов з «голочки», хоч зараз на обкладинку модного журналу. Машина не з дешевих – фольсваген «Таурас». Піднялася сама чи має заможнього хахаля? Цікаво?» Несподівано в душі Сучкова темною гадиною заворушилася, засичала давня ненависть до покійного Арсена і до всієї його сім’ї. Він не хотів, він боявся зізнатися собі, що продовжує заздрити йому навіть тепер. Коли його давно вже не було в живих. Підсвідомо потягся слідом через усе місто за машиною Марійки. Згодом, спостерігаючи, як сімейство вивантажує з машини пакети з продуктами, дістав із кишені айфон і заглибився в соціальні мережі. «Як ти міг упустить її з поля зору, - картав себе у душі і Сучков – професіонал сраний.»Йому чітко пригадалися похорони Арсена: рідні, знайомі, колеги по роботі і вона, Марійка, - убита горем, обколота антидепресантами молода вдова: відсторонена, байдужа, наче мертва, біля домовини чоловіка. Він, Сучков, стояв за спинами колег і відчував, як незрозуміла радість раптом оживає в його серці і щемким задоволенням розливається по всьому тілу.

     План визрів миттєво. Наступного дня, дочекавшись коли біля кабінету Марійки не було людей, постукав у двері.

- Заходьте, - пролунало у відповідь. Прочинив двері й зайшов до середини.

- Добрий день. Вибачте, - промовив. – Пробігав отут у справах, дивлюся – знайоме прізвище. Дай, думаю, загляну. Може, Марійка?

- Сашко? – розгублено підняла очі від комп’ютера жінка.

- Так. Сашко. Олександр Сучков, власною персоною.

- Як ти?! Скільки часу минуло?! – зраділа жінка.

- А ти як?!

- На роботі, як бачиш… Працюю…

- А я на заслуженому відпочинку. Так ти мовити, персональний пенсіонер.

- То ти присядь, Олександр. Бо якось з дверей незручно.

- Дякую, - промовив Сучков. – Приємно здивований. Радий такій чарівній жінці.  Наче янгол небесний

- Справді? – обізвалася Марійка і зашарілася. – Не вганяй у краску Саша. Може на щось скаржися? Давай огляну…По дружбі…

- Якщо твоя воля. З радістю. Давай. – «Радіє компліментам, як дитина шоколадці, - подумав Сучков. – Напевно одинока. Вся в роботі й турботах про сім’ю.» Швиденько скинув вітровку та світер і витягнувся у всій красі, мов солдат перед командиром. Це був заздалегідь добре продуманий план. Його м’язисте, натреноване тіло спортсмена завжди манило жінок. «А вона насправді нічого. Жіночка в соку. І фігура доладня і попка…» продовжував думати про Марійку Сучков, стежачи за її руками з фонендоскопом. – Вдає ніби слухає, а самій так і хочеться доторкнутися до мене пальчиками. Провести ними по руках, по грудях… «Клюнула» ти рибко, і тепер я тебе не відпущу.» Слово за словом – Марійка розповідала про дітей, про роботу. В мене також двоє, - говорив Сучков. – Дівчата. Дорослі вже. В столиці живуть. Дружина кілька років тому несподівано померла. Онкологія. Тепер одинаком пливу по течії, як і ти, Марійко. В нашому віці важко знайти собі достойну пару. Для Сучкова це була давно опрацьована тема. Легенда на всі випадки життя. Скільки таких «дурних куриць», як подумки називав жінок, «попалися» на неї і злічити в пам’яті не міг.

1 ... 12 13 14 ... 17
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «І навіть смерть не розлучить нас, Микола Білоус», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "І навіть смерть не розлучить нас, Микола Білоус"