Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » 13 звичок, яких позбулися сильні духом люди 📚 - Українською

Читати книгу - "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди" автора Емі Морін. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 12 13 14 ... 76
Перейти на сторінку:
люди не дозволяють судженням однієї особи визначати себе.

Щоб зберегти власні сили, необхідно перевіряти зворотній зв’язок на змістовність. Деколи критика може розкривати очі на те, як інші нас бачать, і вдається змінитися на краще — друг вказує на погану звичку, друга половинка звертає увагу на егоїзм,— а інколи дорікання є лише віддзеркаленням того, хто критикує. Сердиті люди можуть часто вдаватися до різкої критики, бо так можна вивільнити стрес. Або особи з низькою само­оцінкою почуваються краще, коли принижують інших. Тож важливо проаналізувати джерело відгуку, перш ніж ухва­лювати будь-які рішення.

Почувши критику чи коментар, не поспішайте відповідати. Якщо ви не в дусі або емоційно чутливі, візьміть тайм-аут, щоб заспокоїтися. Потім запитайте в себе:

Які докази того, що це правда? Наприклад, якщо керівник скаржиться на вашу лінь, шукайте докази тих випадків, коли роботу не було виконано старанно.

Які докази того, що це брехня? У тому самому прикладі шукайте випадки сумлінної праці та докладених зусиль.

Чому ця людина може відгукуватися саме так? Відступіть назад та поміркуйте, чому особа може докоряти. Чи критика спирається на її короткі спостереження за вашою роботою? Приміром, бос спостерігав за вами на роботі того самого дня, коли ви занедужували грипом. Він може вирішити, що ефективність такого працівника невелика, однак такий висновок не буде докладним.

Чи хочу я взагалі змінювати поведінку? Іноді ми можемо переінакшувати власне поводження, бо погоджуємося з критикою. Повернімося до прикладу, коли шеф критикує вашу ледачість, та ви вирішуєте, що не докладали стільки зусиль, скільки було потрібно. Тож ви починаєте працювати раніше та затримуєтеся допізна, бо маєте бути гарним робітником. Однак тримайте в голові, що керівник нічого не наказував. Ви самі обираєте зміну поведінки, тому що бажаєте, а не тому що потрібно.

Пам’ятайте, що думка однієї особи про вас іще не робить цей погляд істинним. Ви можете ввічливо не погодитися та піти далі, не марнуючи сили та час на переконування інших.

ВИЗНАЙТЕ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ВИБОРУ

Існує небагато речей, які ви повинні робити, однак ми часто переконуємо себе, що вибору тут нема. Замість казати «Я маю піти завтра на роботу», нагадайте собі, що це насправді вибір. Варіант «не піти» спричинить наслідки: можуть не заплатити або ж звільнити докупи. Однак це вибір.

Просте усвідомлення того, що завжди є вибір у тому, що ви робите, про що думаєте та що відчуваєте, може по-справжньому піднімати з колін. Якщо більшу частину віку прожити жертвою обставин, то доведеться докласти значних зусиль, щоб побачити в собі сили створювати таке життя, яке вам до смаку.


ПОВЕРНЕНІ СИЛИ ЗНАЧНО ЗМІЦНЯТЬ ВАШ ДУХ

Нехтуючи своїми силами, важко потрапити до переліку найсильніших людей у світі. Спитайте-но Опру Вінфрі. Вона виросла в злиднях та у дитинстві зазнавала домагань із боку кількох людей. Опра розривалася між життям із батьками та бабусею і в юнацтві часто втікала з дому. Дівчина завагітніла у чотирнадцять років, але її дитина померла незабаром після народження.

У старшій школі вона почала працювати на місцевій радіостанції. Змінивши низку робіт у ЗМІ, зрештою обійняла посаду ведучої теленовин. Але з часом Опру зі служби новин було звільнено.

Проте вона не дозволила чиїмсь думкам про її компетентність під час ефірів зупинити свій шлях. Жінка наполегливо працювала над власним ток-шоу та до тридцяти двох років отримала справжній хіт. На сорок перший ювілей Опра була власницею зареєстрованого статку вартістю понад 340 мільйонів доларів. Телеведуча започаткувала власний журнал, радіошоу, телевізійну мережу та написала п’ять книжок у співавторстві. Вона навіть отримала кінопремію «Оскар». Опра розпочала безліч благодійних кампаній із допомоги нужденним, у тому числі академію лідерства для дівчаток у Південній Африці.

Ця жінка не дозволила ані дитинству, ані попередньому роботодавцю відібрати власні сили. У минулому така бідна, що носила мішки з-під картоплі замість суконь, за що її дражнили, Опра стала однією з найвпливовіших жінок у світі за версіями CNN та журналу Тime. За статистикою, її виховання не передбачувало нічого доброго. Але майбутня мільйонерша відмовила статистиці у владі над собою. Вона сама обрала свій життєвий шлях, не витрачаючи власні сили направо та наліво.

Щойно ви зрозумієте, що вже ніхто не має влади над вашим самовідчуттям, ви відчуєте приплив сил. Нижче зазначено низку інших методів зі збереження власної енергії, які допоможуть зміцнити силу духу:

Ви краще зрозумієте себе, коли зможете робити вибір, спираючись на те, що найкраще у вас виходить, а не на те, що допоможе запобігти найбільшим наслідкам.

Коли берете відповідальність за власну поведінку, ви починаєте відповідати і за досягнення власних цілей.

Вас ніколи не втягнуть до небажаної справи за допомогою пасток почуття провини чи того, чого, на вашу думку, від вас чекають інші.

Ви зможете приділяти сили та час чомусь на свій розсуд. Вам більше не доведеться звинувачувати інших людей у гаянні часу або в тому, що зіпсували день.

Збереження своїх сил знижує ризик появи депресії, тривожності та інших психічних розладів. Чимало психічних проблем пов’язано з почуттям безпорадності та безнадійності. Відмова зовнішнім обставинам та іншим людям у владі над тим, як ви почуваєтеся та що робите, неодмінно зміцнить психічне здоров’я.

Почуття вашого гніву та обурення ніяк не погіршать життя того, на кого ви образилися. Навпаки, плека­ючи ці емоції, ви передаєте певну владу над якістю свого життя тому, на кого ці відчуття спрямовано. Простити — шлях до

1 ... 12 13 14 ... 76
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «13 звичок, яких позбулися сильні духом люди», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди"