Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Останнє літо 📚 - Українською

Читати книгу - "Останнє літо"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Останнє літо" автора Костянтин Михайлович Симонов. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 135 136 137 ... 201
Перейти на сторінку:
мене все…

Серпілін поклав трубку. Стомлено потер обличчя руками й знову взяв трубку, наказавши з’єднати себе з Кирпичниковим. І, чекаючи, поки з’єднають, усміхнувся до Захарова.

— Навіщо дражниш? — тихо спитав Захаров, озирнувшись на Миронова, який під час розмови з командуючим фронтом делікатно відійшов убік.

— Не дражню. — Серпілін перестав усміхатись. — Навпаки, набагато глибше шаную, ніж раніше. Але нехай не забуває, що я командарм, і мені про порядність нагадувати не треба. Нехай нагадує тим, кому треба, якщо в нього є такі…

— Усе воно так, — сказав Захаров. — Та не хотілося б, щоб взаємини зіпсував.

— Будемо добре воювати — не зіпсуємо. А провалимо справу — про які взаємини мова? — сказав Серпілін і, почувши в трубці голос Кирпичникова, почав пояснювати йому про дивізію, яку — нічого не вдієш — доведеться віддати сусідові!

Потім поклав трубку і покликав Миронова.

— Пробачте, Віталію Вікторовичу, що перервав вас.

Доповідайте далі. Мабуть, щось хороше від вас почуємо, коли самі поспішаєте доповісти.

— Не зовсім так, товаришу командуючий, — сказав Миронов.

Виявилося, що його лівофлангова дивізія знову застряла, відбиваючи контратаки німецької піхоти з самохідками.

— Хочу сам туди виїхати, — сказав Миронов. — Прошу дозволу.

— Коли правильно вас зрозумів, поспішаєте нас вирядити? Заважаємо виїхати?

Миронов мовчав, але в очах у нього можна було прочитати: «Так, заважаєте. Коли б не було вас тут, уже поїхав би в дивізію».

— Правильно, треба й нам з членом Військової ради рушати, — сказав Серпілін.

Та Захаров несподівано для нього раптом звернувся до Миронова:

— А я, мабуть, теж у дивізію поїду. Разом подивимося: чому там німці не за законом діють? Щось самохідок у них надто густо стало! Що не донесення — самохідки! Коли починали, розвідка нам так багато самохідок не показувала…

Почувши, що Захаров знову збирається їхати разом з командиром корпусу, Серпілін спершу подумав несхвально: чи не надто багато опіки! Але потім вирішив — Захарову видніше. І першого дня, під час невдалих дій Миронова, не вилазив від нього, і сьогодні зранку в нього.

І, може, краще від тебе знає зараз, чим підтримати його дух. Захаров взагалі знає, що робить.

— З тобою ввечері зустрінемося, — кивнув Серпілін Захарову. — А вам, Віталію Вікторовичу, — потискуючи руку Миронову, сказав він, — на прощання порада: не забувайте про бога війни! Добре, звісно, самому комкорові в дивізію приїхати, та коли в нього при цьому ще в запасі, в кулаці, два-три артилерійські полки затиснуті, якими він без зайвих розмов здатний допомогти, — ще краще.

І набагато! Боюся, що ваших підлеглих німець успішно контратакує не тому, що такий уже сильний, а тому, що артилерія у вас ще й досі їде до переднього краю. А час би доїхати!

Попрощався, сів у віліса й, як тільки рушили, спитав у Прокудіна, що сидів позаду:

— Учора ви в оперативному відділі проектували, що німець проти нашого правого сусіда сьогодні зранку відхід почне. Так?

— Так точно, — мовив Прокудін.

— А він зранку не почав. Міркував, певне, як і ви, але наказу ще не мав. А тепер одержав.

— Кирпичников усе-таки за ранок дуже заглибився, — сказав Прокудін. — Їм нічого іншого й не лишалось робити, як починати відхід, коли Кирпичников до Дніпра вийшов…

Думати так, як думав зараз Прокудін, було приємно: що саме ми, наші успіхи — причина того, що німець почав відступати не тільки перед нами, а й праворуч від нас.

Але хоч як солодко так думати, головна причина все-таки інша: обидва сусідні фронти, що завдавали головні удари, пройшли так далеко вперед, що німець відчув загрозу мішка. Звідси і його наказ на відхід!

Серпілін з тривогою згадав про Могильов, що німець і звідти може почати відхід за наказом раніше, ніж ми переріжемо у нього в тилу і Мінське, і Бобруйське шосе.

Ось чого повинна не допустити рухома група! Ось що головне! А чиї раніше за інших полк і дивізія увірвуться в Могильов — твоя чи сусідова, що ліворуч, нехай і хочеться, щоб твоя, — то вже річ другорядна…

Приїхавши до рухомої групи, Серпілін мав змогу пересвідчитися, що Бойко з притаманною йому скрупульозністю простежив за виконанням задуманого. Всі частини рухомої групи були вже зосереджені в лісах, обабіч битого шляху, звідки вони могли швидко вийти до переправи, а командири частин зібрані у командира танкової бригади.

Полковник Галчонок зустрів Серпіліна на узліссі.

Чекав там.

— Дозвольте супроводити до штабу бригади?

— А далеко він у вас?

— Триста кроків звідси, товаришу командуючий.

— Якщо триста кроків — дійдемо. Набридло за день їздити.

Серпілін виліз з машини й пішов наїждженою колією через ліс поруч з командиром бригади.

— Коли Дурдиєв привіз вам наказ?

— Рівно о шістнадцятій.

— А де він тепер?

— У мене в штабі. Знайомимо з наказом командирів і самохідного, й стрілецького полків. Вони пізніше прибули.

— А сапери де?

— Командир саперного батальйону вже був у мене, коли наказ привезли. Відіслав його вперед з моїм помпотехом.

Дав їм два танки, бронетранспортер, два «студебекери» для роти саперів і послав уперед. Нехай самі особисто всю дорогу перевірять на прохідність. Завдання поставив — до самого Дніпра. А якщо, поки доберуться, там уже міст наведуть, нехай і той міст особисто перевірять, переправляться!

— Розумно. Добрий у вас помиотех? — спитав Серпілін, згадавши, якого прочухана дав тому самому помпотехові.

— У нас усі добрі, товаришу командуючий. Поганих не тримаємо.

— У принципі правильно, — всміхнувся Серпілін. — У мене теж усі добрі. А все-таки скільки танків з тих, що мали напередодні наступу, цілком справні? Скільки піде?

— Скільки мали — стільки й маємо. Всі підуть.

— Коли так, згоден, що помпотех

1 ... 135 136 137 ... 201
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Останнє літо», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Останнє літо"