Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова 📚 - Українською

Читати книгу - "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житіє моє" автора Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 13 14 15 ... 279
Перейти на сторінку:
я зрозумів одразу, як тільки вперше побачив їх обох разом, але не розраховував, що вони візьмуться до діла з такою енергією.

Все почалося на третій день, коли я, вчергове гепнувшись з каменя, пробував оговтатися на березі. Іншими словами, засмагав.

— От зухвала пика… — несподівано пробурмотів дядько.

Я піднявся на ліктях і оглянув весь кам’янистий пляж — між валунами до нас пробував підібратися П’єр Аклеран.

— Сміт вас шукає! — злорадно виголосив студент.

— До сніданку — чверть години, — відрубав дядько.

— От ви йому і скажіть!

Спішити ми не стали: потрібно було змити з себе сіль (для цього ми приносили з собою відро прісної води), витертися і одягнутися. Тобто, на сніданок ми встигали точно за годинником.

Сміт зустрів нас на стежинці, яка вела від пляжу до тюремних корпусів. Його очі метали блискавиці:

— З табору більше не виходити!

— А от це навряд, — спокійно посміхнувся дядько, — чи ви вважаєте, що тюрму ще не закрили?

— Ці місця… — почав містер Сміт.

— … моя батьківщина, — закінчив за нього дядько. — я живу тут вдвічі довше, ніж ти існуєш. Мене не потрібно вчити, як бути обережним, краще прочитай лекцію своїм студентам — вони вештаються руїнами з простим ліхтарем.

Гасовий ліхтар — це єрунда, для того, щоби впевнено почувати себе в наших краях, потрібно мати спеціальну, зачаровану на голубе світло, лампу. Містер Сміт поскрипів щелепами і пішов прочищати мізки столичними йолопам. Весело мати трьох чорних магів в одній компанії!

Того дня я майже не слідкував за розвитком конфлікту — мої думки були зайняті іншим. Прямо скажемо, проблема була неординарною: напередодні ввечері Алех попередив, що завтра катер здійснить рейс на материк, і поцікавився, чи не хочу я відправити вісточку родині.

— Навіщо? — я ще ні разу нікому не писав листів, навіть про повернення додому був повідомив своїх телеграмою.

— Що означає — навіщо? — у свою чергу здивувався Алех. — Вони, напевно, хвилюються.

Мама точно хвилювалася. Вчора я просто знехтував і забув, а сьогодні думка про лист поверталася до мене з нав’язливою регулярністю. «Якщо хочеш підтримувати з кимось добрі стосунки — повторюй за білим магом,» — є така хороша примовка и чорних. Допустім, мама знала мене, як облупленого, і, якщо і досі любила, то це вже нічого не могло поміняти. Але чи слід мені розвивати ситуацію і далі, чи варто залишити все, як є?

Я мучився цим питанням півдня, з роздратуванням спостерігаючи, як Сміт чіпляється до дядька за кожну дрібничку, а старий перець голосно критикує заходи безпеки в експедиції. Два дурні почали привертати до себе увагу, але жоден з них не збирався відступатися — це означало би визнати вищість іншого над собою. Шерсть стояла дибки, з очей сипалися іскри, добре, хоч до шпурляння прокляттями справа ще не доходила. Ось чому в казках чорні маги завжди живуть у вежах, по одному, і ніколи не поступають на службу. Цікаво, а як же військовим вдається видресирувати свій контингент? Судячи зі Сміта — ніяк.

Алех намагався привернути мою увагу до конфлікту, але я відмахнувся від нього і порадив наплювати — самі розберуться. У мене була більш серйозна проблема — вирішити, що робити з листом. Писати чи не писати? В кінці кінців, варто було хоча би спробувати. Під час обідової перерви я позичив у Алеха чорнильницю і листок паперу, влаштувався з ними на сходах жилого корпусу і спробував зробити найбільш протиприродню річ у своєму житті — вступити в переписку.

Одразу ж виявилося, що мені навіть приблизно невідомо, як повинен виглядати лист. Ну, тобто, про адресу все було зрозуміло. А всередині? Насилу пригадувався вміст офіційного запрошення, яке мені колись прийшло з Редстона.

«Добрий день, всі», — написав я зверху листка і знову замислився.

В принципі, вихідним пунктом було те, що мама хвилюється. Що треба написати, щоб вона перестала це робити?

«Тут добре.»

Де — тут? Я затер останні слова і написав інакше:

«Прибули на Острів без пригод. З першою ж оказією відправляю листа. Умови хороші, годують прекрасно. Кожного ранку купаюся в морі, ще не застудився.»

Я задоволено огледів результат своїх зусиль. Коротко, інформативно, грамотно. Розбірливо. На цьому можна було би і закруглиться, але я уже набув смаку. Що би ще такого написати?

«Ти, можливо, дивуєшся, чому я сюди поїхав.»

Могла ж і образитися: всього три дні вдома побув і одразу ж гайнув до Короля. Варто було додати трохи щирості

«Нове захоплення Джо застало мене зненацька.»

Це ще м’яко сказано!

«Зрозумій мене вірно, я не хочу ставати на заваді його самовираженню. Просто, мені був потрібен час, щоб підготуватися до цього морально.»

… і фізично, якщо чорне Джерело можна вважати фізичним явищем.

«Я певен, що на кінець експедиції достатньо опаную себе.»

… свою Силу також, принаймні, дядько мене в цьому запевнив.

«Напевно, мені слід було попередити тебе завчасно, що я приїду.»

… але найголовніше завжди розумієш заднім числом. Добре ще, що мені не спало на думку просити у них грошей телеграмою! З мами сталося би все продати, залишивши меншеньких без солодкого. І як би після такого виглядав їх крутий старший брат?

Вирішивши, що свій синівський обов’язок я виконав, я підписав листа і пішов розшукувати місіс Клементс — Сміт був не в тому стані, щоб виконувати роль листоноші. Далі все було просто: в коробці для листів уже лежала ціла пачка, підписана акуратним почерком Алеха, напевне, білий відписав усім знайомим, чиї адреси зумів пригадати. Я додав свою скромну лепту до результатів його титанічного труду і з чистим серцем відправився колупатися у звалищі.

Межи тим, війна магів палахкотіла все сильніше. Ввечері дядько намагався завербувати мене у свою армію, але був посланий лісом. Зранку Сміт поперся з нами на пляж, і замість занять ми змушені були добросовісно купатися. Вдень дядько підловив студентів на спробі залізти у підвал водонапірної вежі і довго розпинався, що Сміт за ними не слідкує. Ввечері експерт з безпеки прийшов перевіряти цілісність захисних заклять на нашому вікні. О дванадцятій ночі. Зі своїм світлом.

Першими нерви не витримали у глядачів.

— Ну чого вони це роблять? — жалібно розпитував Алекс (залишати нашу кімнату білий не поспішав).

Я з видом мученика зітхнув.

— Вони — чорні.

— Але ти ж себе так не ведеш!

— Я не просто чорний, я — розумний, — і, якщо вже почну качати права, то нізащо не стану ганьбити себе перед глядачами.

Який сенс у тому, щоби влаштовувати безплатний цирк, підтверджуючи для всіх і кожного скандальну репутацію чорних магів? Вже не кажу про те, як страждає від цього діло (фіг з ним, з ділом), але вони

1 ... 13 14 15 ... 279
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова» жанру - 💛 Фентезі:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"