Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » 13 звичок, яких позбулися сильні духом люди 📚 - Українською

Читати книгу - "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди" автора Емі Морін. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 14 15 16 ... 76
Перейти на сторінку:
першого тижня чоловік вирішив відмовитися від закусок на робочому місці. Було важливо знайти заміну цьому звичаю: так вибір пав на морквяні палички.

Моя наступна порада полягала в тому, що на шляху до здоров’я необхідна підтримка. Річард погодився відвідувати зустрічі груп підтримки хворих на цукровий діабет. Наступні декілька тижнів ми обговорювали, як залучити сім’ю на допомогу. Дружина разом із чоловіком брала участь у кількох сеансах терапії та поступово зрозуміла, що потрібно робити, щоб допомогти Річарду. Вона погодилася більше не купувати шкідливої їжі, коли настане час вирушити за покупками, і подружжя почало шукати рецепти здоровіших страв.

Ми також обміркували можливий прийнятний графік фізичних вправ. Річард розповів, що щодня він виходив з дому, маючи намір завітати до залу після роботи, але завжди повертався просто додому. Вирішили, що він ходитиме до спортзалу три дні на тиждень та запланували ці дати наперед. Також чоловік написав на аркуші всі переваги занять фізкультурою (спортом/фітнесом) та тримав цей перелік у машині. Щоразу, коли йому кортіло поїхати замість залу додому, список нагадував, чому вправи — варіант кращий за всі інші, навіть якщо й не дуже приємний.

Упродовж наступних двох місяців Річард втрачав вагу. Але рівень цукру не змінювався. Він зізнався, що досі з’їдає чимало шкідливого, коли ввечері дивиться телевізор. Я заохочувала його відшукати способи зробити так, щоб діста­тися солодких закусок було значно важче, тож господар вирішив сховати усі солодощі в підвалі. Отже, на кухні ввечері Річарду було легше взяти здорову їжу. У цьому разі, якщо все одно хотілося печива, доводилося замислюватися, чи варто спускатися східцями в льох, однак майже завжди мотивація скуштувати корисного переважувала. Щойно намітився прогрес, стало легше змінюватися далі. Кінець кінцем Річарду вдалося зібрати волю докупи та скинути зайву вагу й знизити цукор у крові.


БУТИ ЗМІНАМ ЧИ НІ

Нерідко легше заявити про бажання змінитися, ніж успішно переломити натуру. Наші думки та емоції вряди-годи ставлять перепони на шляху до зміни звички, навіть якщо вона змінює життя на краще.

Чимало людей ухиляється від змін, що можуть різко покращити якість життя. Подивіться, чи не про вас сказано:

 Ви схильні виправдовувати погані звички тим, що переконуєте себе, що вони «не такі вже і погані».

 Зміни у звичній моделі життя бентежать вас.

 Навіть коли справи кепські, ви хвилюєтеся, що зміни все значно погіршать.

 Після кожної спроби щось змінити вам складно дотримуватися нового порядку.

 Коли начальник, родина чи друзі змінюють що-­небудь, що впливає на вас, вам складно пристосуватися до нового.

 Ви багато розмірковуєте про зміни, але відкладаєте здійснення намірів на невизначений термін.

 Вас турбує те, що зміни не триватимуть довго.

 Думка про вихід із зони комфорту здається надто страшною.

 Вам не вистачає мотивації для зміни на краще, бо це надто складно.

 Відмовки з приводу вашого небажання змінитися мають приблизно такий вигляд: «Я не проти більше займатися спортом, але моя друга половина не бажає ходити разом зі мною».

 Вам важко згадати, коли востаннє ви намагалися кинути собі виклик, щоб стати кращим.

 Ви вагаєтеся розпочинати нову справу, бо це здається завеликим зобов’язанням.

Упізнаєте в цих прикладах себе? Хоч обставини можуть змінитися швидко, часто люди змінюються значно повільніше. Вибір зайнятися чимось незвичним змусить відповідно пристосувати своє мислення та поведінку, що, ймовірно, викличе неприємні відчуття. Але ж це не означає, що необхідно уникати змін.


ЧОМУ МИ УХИЛЯЄМОСЯ ВІД ЗМІН

Річард намагався змінити забагато впродовж короткого терміну, та це швидко вгамувало його запал. Кожна думка: «Це буде надто важко» — сприяла руху за течією. Проте тільки-но він побачив обнадійливі результати, то і думки стали оптимістичнішими, а з ними стало легше підтримувати мотивацію. Чимало людей оминають зміни, бо, на їхню думку, діяти інакше — надто ризиковано або незручно.


ТИПИ ЗМІН

Ми стикаємося з багатьма типами змін. Деяких із них, імовірно, легше досягти.

Істотні зміни — деякі пертурбації є тільки додатковими, однак існують і зміни на кшталт «все або нічого». Рішення мати дитину, наприклад, неможливо розкласти покроково. Тільки-но немовля з’явилося, ваше життя безповоротно змінюється.

Зміни у звичках — ви обираєте або позбутися поганих на кшталт надто пізно прокидатися, або започаткувати нові хороші типу займатися спортом п’ять разів на тиждень. Більшість цих змін дозволяє спробувати щось нове на певний час, однак завжди можна повернутися до старого способу життя.

1 ... 14 15 16 ... 76
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «13 звичок, яких позбулися сильні духом люди», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди"