Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова 📚 - Українською

Читати книгу - "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житіє моє" автора Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 150 151 152 ... 279
Перейти на сторінку:
викликала би в мене прекрасний настрій, а тепер навіть нудьгу не розігнала. Ну, подумаєш, пиво. Як це банально! В кінці кінців, я і сам міг собі його купити. У консьєржа мене чекав ще один «подаруночок», конверт з віддрукованою типографським способом адресою — редстонський комісар фонду Роланда Світлого запрошував мене на співбесіду.

Отримання повістки мене анітрохи не потурбувало — я щиро вважав, що розбиратися з Фондом буде Сатал. В крайньому випадку можна було обговорити повернення грошей за навчання (зазвичай, вони йдуть назустріч побажанням стипендіатів). Наступного дня я взяв вихідний (за рахунок відпустки, нічо собі!) і вирушив в управління, тиснути на нерви своєму альтернативному начальству.

В маленькому кабінеті Бера ганяла чаї свята трійця: координатор, капітан, Кевінахарі — і всі дружно витріщилися на мене.

— Ну, що я казав, — буркнув Паровоз.

Я спохмурнів.

— Ти сьогоднішні газети читав? — поцікавилася емпатка.

Вони що, знущаються?

— Ні!

— Тоді чого приперся? — висловився Сатал.

Я розлютився.

— Того! Я вчора повістку з фонду Роланда отримав. Що мені з нею робити?

Сатал байдуже знизав плечима. Слід зауважити, виглядав він паршиво — в труну файніших кладуть. Тобто, дуже знайомо якось виглядав.

— Це питання можеш адресувати моєму наступнику.

— Тимчасово виконуючому обов’язки, — поправила емпатка.

— Досить з цим словоблуддям, Рона! В нашій справі помилок не прощають.

— Які ще помилки, — обурився Паровоз. — Операцію провели майже ідеально! А те, що амулетів поки що не знайшли…

Раніше Сатал почав би кричати і лаятися, а зараз лише очі закотив.

— Пофіг амулети, з ними якраз все вдало вийшло. Навіть якщо цілителі будуть до мене якнайприхильнішими, ніхто не дозволить керувати регіоном магові з Шерехом в голові. Так що готуйтеся, через сорок днів тимчасово призначений стане постійним.

Ах ось воно що! І тут тварюка погана відмітилася. Не прощу, знищу!! Мені лише зміни керівництва зараз не вистачає.

— І хто буде нашим новим вождем?

— Це сюрприз.

Я вийшов, голосно хряснувши дверима. Козли! А про мене хоч хтось подумав?

Але паніка тут буде зайвою. Нічого особливо страшного в фонді Роланда нема, максимум, що вони можуть вимагати за нашою домовленістю — кілька років роботи на середній ставці, я навіть на Аранген погоджуся. І нехай капітан Бер (мій офіційний начальник) думає, як це узгоджуватиметься з моїми обов’язками позаштатного співробітника.

Вже на сходах мені в голову прийшла смішна думка: Сатал же, здається, одружений. Сказати йому про дивні інтереси Шереха, чи що? Чи хай спить спокійно? Ха! О це йому буде сюрприз!

Комісар фонду Роланда поставився до мого раптового візиту філософськи, ймовірно, до нього регулярно ходять і чогось вимагають. Я ж, для різноманітності, просто хотів уточнити деякі деталі.

— Сер, є деякі моменти, які в тексті домовленості не зовсім зрозумілі…

— Питайтеся, я з радістю розтлумачу вам будь-які неясності, — чиновник кисло посміхнувся (очевидно, його зовсім не радувала необхідність з кимось зайвий раз спілкуватися).

— Договір набуває чинності через сорок днів. Це якщо рахувати від отримання повістки?

— Ні, від вручення диплома.

Тобто, мені ось-ось треба буде кудись їхати.

— Я чув, часом фонд погоджується на грошову компенсацію?

— Як виняткове рішення для вузьких спеціалістів, в цьому випадку всю суму позики виплачують одномоментно з урахуванням відсотків.

Тобто, це для тих, кого вирішили купити крупні фірми. Моїх заощаджень до повної суми контракту трошки не вистачало. (Два роки тому я би навіть думати про таке не міг!)

— Добре, значить, мені доведеться два роки…

— Три, — акуратно поправив чиновник, — за додаткові заняття теж платив фонд.

Охрініти! Через цю гадську чорну магію, якої я зовсім не хотів, на мене повісили цілий рік дурної роботи! Де мій чарівний ціпок?!

— Нехай три, — не час сперечатися про дрібнички. — А як буде визначатися вказана в договорі «середня ставка»?

— Як середня для спеціалістів такого рівня.

— Я маю на увазі, якщо робота оплачується як повна ставка, то виходячи зі скількох годин, а якщо за відпрацьований час, то хто забезпечить мені об’єм замовлень?

А це актуальне питання — їхнє «середнє по галузі» можуть вираховувати за зарплатнею державних алхіміків, які працюють на дві-три ставки одночасно. Чи, як варіант, мене пошлють на дику ферму, де з алхімії є лише колесо. Раптом, замовникам захочеться зекономити? А мені так три роки жити.

Комісар подивився на мене з деякою зацікавленістю.

— Не хвилюйтеся, Фонд враховує інтереси своїх стипендіатів. Ваша заробітна плата не буде нижчою за прожитковий мінімум.

— Розрахований для якої місцевості?

Щось він темнить. Ясно, що алхімік зі стабільною клієнтурою може працювати за меншу ставку — прибутки стабільні, можливості підробити відомі, а я ж там буду новеньким.

Комісар покопався в шухляді в вручив мені брошурку.

— Методика розрахунку, ознайомтеся.

Я потратив хвилин десять на уважне вивчення тексту. Підхід виявився цілком розумним, з урахуванням регіональних коефіцієнтів, вартості житла, а також того, що алхіміків в даній місцевості могло взагалі не бути.

— Чудово, сер, — я повернув чиновникові брошурку. — Не підкажете, а куди мені доведеться їхати?

— Місце роботи випускника вибирають виходячи з запитів, отриманих фондом від державних установ Інгерніки.

Так, головне не втратити настрíй.

— Звичайно, сер, я переконаний — це не лише піде на користь країні, але і допоможе мені здобути нові знання і навики, — так, більше ентузіазму… — але під час проходження практики я отримав травму магічного характеру і зараз проходжу курс лікування. Мені хотілося би мати певність, що там, куди мене пошлють, знайдуться цілителі відповідної кваліфікації.

Комісар стиснув губи, а я поклав на стіл довідку із НЗАМПІС, де неповторним лікарським жаргоном категорично вимагалося, щоби мені забезпечили відповідний догляд (штатний цілитель поставився до моїх проблем з більшим розумінням, ніж безпосереднє начальство).

— Гм. Ще місяць?

— Так.

— Ми можемо відкласти початок дії договору на цей час, через місяць ви принесете мені офіційне медичне заключення.

— Домовились!

Додому я повертався, насвистуючи і прикидаючи, як розпланувати справи на місяць (а раптом їхати таки доведеться). Треба було вирішити питання з фінансами і квартирою, позбутися зайвих речей (так, з’явилися і такі), ще раз обговорити справи з Чверткою. Але першим ділом я взявся за таємничу папку Полака (вчора до неї руки не дійшли).

В папці лежали вирізки і конспекти статей за останні двадцять років і навіть монографія на задану тему. Половина текстів була каштадарською, яку я, скажемо так, розумів три роки тому в рамках короткого університетського курсу, а зараз знайомими виявилися лише букви. Ну, так, Каштадар — батьківщина алхімії, вони навіть зараз ще намагаються з нами змагатися. Я рішуче відклав нафіг тарабарські сувої і взявся за монографію.

Рудні бактерії. Ну що ж, подивимося, чим їх не влаштовує традиційна металургія.

Здавалося б,

1 ... 150 151 152 ... 279
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова» жанру - 💛 Фентезі:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"