Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова 📚 - Українською

Читати книгу - "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житіє моє" автора Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 160 161 162 ... 279
Перейти на сторінку:
такої заяви аж сон злетів, як не було.

— Та ти охрінів зовсім, шеф! Я вже спати зібрався.

Між іншим, навіть піжаму вбрав. Але Брайєн проявляв нездорову наполегливість.

— Ви, ніби, казали, що ніч — кращий час для ритуалу….

— Так, але це буде наступна ніч!

— Я не хотів цього казати… — зітхнув Брайєн. — До нас днями приїде уповноважений з центрального офісу. Начальству не подобається, що я підняв шум, а впоратися з ситуацією не можу.

І місцеву команду розженуть, не дивлячись, хто є хто. Якщо я хочу приймати участь у справі, то це треба робити прямо зараз.

— Ну, і чого тоді сидимо, кого чекаємо? До ґанку машину підганяй, мені ще змокнути не вистачало.

Кожному відділенню НЗАМПІС належить мати спеціальне приміщення для проведення ритуалів; в Суессоні його роль виконував сарай на околиці. Обстановка всередині була цілком медитативна — темно, дощ шелестить об дах, помічники шефа розставили на кутах деки з жаром, і в повітрі висів тонкий аромат дров’яного диму. Мене чекала готова захисна пентаграма — я її навіть не стирав, все-одно, ніхто, крім мене, приміщенням не користується. Зліва від дверей — вішалка, справа — металевий столик з об’єктом нашого зацікавлення.

На порцеляновому піддоні лежав уламок щелепи, розсічений навскіс. Знайоме ушкодження (всі досліджені рештки виглядали саме так), але цього разу кістка належала дорослому і виглядала набагато старішою — вся така пориста, з покришеними зломами. Я не відчував у ній слідів магії (принаймні — чорної) і не чекав ніякого підступу.

— Приступимо!

Брайєн став нервувати, коли замість звичайних двох годин моя медитація протривала п’ять. Профільних спеціалістів в окрузі Суессон не було, а викликаний цілитель постановив, що вмішається лише тоді, коли обезводнення організму досягне небезпечної межі (десь так чорні маги і гинуть). В цілому, ритуал зайняв вісім годин.

Випірнувши з виру Сил і видінь, я довго не міг зрозуміти, навіщо всі так метушаться навколо і пробують пхнути мені в руки горнятко. Втрутився цілитель — силою влив у мене якусь лікувальну бурду, від якої всі думки миттю стали сторчма.

— Ви що, вбити мене хочете!?

— Вже краще, — мугикнув цей садист і пішов геть.

Предки оборони мене захворіти — попадеш до таких, сам будеш не радий, що вижив.

— Ви як? — поряд присів містер Брайєн.

— Жити буду, — тільки тепер я став розуміти, що сталося щось неординарне. Древня кістка крадькома жовтіла на порцеляні. — Ось що, зв’яжіться з координатором Ларкесом (саме з ним!) і передайте, що в Суессоні знайдено рештки часів «шостої партії». Саме так, зрозуміло? Є підозра на некромантичний ритуал. Нехай реагує!

Чому некромантичний? А для чого ще, нафіг, може знадобитися така древність? І плювати, що слідів чорної магії нема.

Я велів передати Квайферу, що захворів, і відправився додому наводити порядок в думках. Власник кістки (ім’я котрого так і залишилося мені невідомим) помер не в блаженному наркотичному забутті, його смерті передувала довга агонія, хованки в безконечних підземеллях і гори трупів, які повільно розкладалися в темряві. Можливо, він був чорним, оскільки йому щоразу вдавалося уникати різноманітних пасток, але Джерело так з ним і не заговорило).

«Периметр протікає в трьох місцях…»

Тіні минулого заглядали мені через плече. Можливо, я надто глибоко занурився в пам’ять небіжчика, або прийняв її занадто близько до серця, ніби це на моїх очах яскраво освітлені і обжиті штольні древнього рудника перетворювалися в підземне пекло. Кліть підйомника застрягла наверху (мабуть ті, хто в ній знаходився, вмерли дорогою), телефони не відповідали, люди, які відійшли за нуждою, перестали повертатися. Здається, там був мінімум один ґуль. І ще якась тварюка, яких на поверхні просто не зустрінеш (прямо, відкриття, кому б ще про нього розповісти). А під кінець світло в коридорах почало виснажуватися. Не гаснути, не тьмяніти, а зникати, ніби його хтось випивав. Хижий невидимець? Взагалі-то, це тип чорномагічної пастки, а не потойбічний гість.

Я ловив себе на тому, що хочу знати, що це все ж таки було і чому воно сталося, але бажання моє було не настільки значне, щоби занести це питання в книжку. І ще, набагато актуальніше відловити душогубців, які використовували стару кістку з якоюсь незрозумілою метою (в тому що ця мета і вбивства пов’язані між собою сумнівів не залишалося — небіжчик не зумів пробратися на поверхню, його рештки повинні були туди принести).

От лише як позбавитися усіх цих плям, що мерехтять на межі зору, і як позбавитися потреби побачити лиця людей, яких не існує вже багато тисяч років?

Мені потрібен був час, щоби відділити видіння від реальності; природньо, ніхто мені його давати не збирався. Я відпочивав лише решту дня, а наступного ранку до мене заявився посланець від Брайєна — в Суессон прибув обіцяний уповноважений.

— А я тут при чому?

Мені здавалося, що перевіряти збираються діяльність шефа.

— Вони хочуть опитати всіх експертів, які приймали участь в слідстві.

— Добре, вписуй!

Для звітності про моє перебування на роботі було заведено спеціальну відомість, куди Брайєн заносив час початку і закінчення робіт. Я вважав, що час, потрачений на роз’їзди, також повинен враховуватися — це ж чистої води відрядження.

Опитувати експертів чомусь вирішили в чистому полі — прямо на місці останньої знахідки (між іншим, я взагалі там ні разу не працював). Проводжаючий висадив мене прямо в багнюку. Навколо шурфів штовхалося дофіга знайомого народу, то з’являлися, то зникали мундири чистильників (якщо я з ними не спілкувався, це не означає, що їх тут нема), шоломи жандармів і цивільні костюми експертів, заправлені в холоші каучукових чобіт. Містер Брайєн опікувався кумедною парочкою — високий світловолосий мужчина з орлиним профілем і маслакуватим чорним з на диво невиразним лицем (хоча дебілів серед ініційованих не буває). Природньо, останній викликав моє зацікавлення — бойовий маг при амулетах, який постійно теребить Джерело. Чистильникам він також не подобався — вони бродили кругом з похмурими фізіономіями, прислуховуючись до розмов і норовлячи зайти зі спини.

Мій проводжаючий вказав на світловолосого.

— Містер Ґійом поряд з шефом, вам до нього.

Я кивнув і звичним прокляттям струсив грязюку з штанів і черевиків. І всі чорні маги негайно повитріщалися на мене. Очі вломите!

— Це ви проводили ритуали анімації?

— Так.

— Зокрема, останній?

— Так, — і настрій після нього у мене був препаскудний.

— Коли буде готовий звіт?

— Завтра, — а якщо він спробує мене підганяти, я пошлю його нафіг і ще далі.

— Яким саме ви оцінюєте вік останньої жертви?

Я тупо витріщився на чиновника. Лише тепер д мене дійшло, що цей настирливий тип — білий і, скорше за все, маг.

— Який ще «вік жертви», вуйку? Цим костям тридцять тисяч років, а може, і всі сто.

Можна

1 ... 160 161 162 ... 279
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова» жанру - 💛 Фентезі:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"