Книги Українською Мовою » 💙 Пригодницькі книги » У пошуках Оґопоґо, Леся Вороніна 📚 - Українською

Читати книгу - "У пошуках Оґопоґо, Леся Вороніна"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "У пошуках Оґопоґо" автора Леся Вороніна. Жанр книги: 💙 Пригодницькі книги / 💛 Інше. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 16 17 18 ... 33
Перейти на сторінку:
посадити і навіть розстріляти за анонімним доносом, де взірцем для всіх піонерів мав бути Павлік Морозов, котрий здав свого тата, а його за це уколошкали погані куркулі. Цей молодий доброзичливий чоловік, що працював на чудовій і престижній посаді вчителя (заробляючи десь 50 тисяч баксів на рік), просто не зрозумів би мене. Я подякувала вчителеві, попрощалася і пішла, а вже назавтра від Женьки всі відчепилися. Виявляється, його однокласникам пояснили, що коли вони битимуть цього хлопця, їх виключать зі школи, а їм цього зовсім не хотілося. Тут і дорослі, і малі звикли довіряти владі, бо ця влада їх насправді захищає і майже ніколи їм не бреше.

Єдиним позитивним результатом цієї сумної історії було те, що в мого Женьку закохалася дуже гарна дівчинка-мулатка. Мабуть, вона теж була «неправильна». Коли ми вже мали від'їжджати, ця смаглява дівчинка, яка майже

не спілкувалася з моїм хлопцем у школі, раптом підійшла до нього на перерві і подарувала плакат, на якому було намальовано майже всі Женьчині подвиги в едмонтонівській школі. Але найбільше мені сподобався один напис: «Юджіне, не думай, що в Канаді всі такі козли, як той, що тебе бив. Головне, що ти жодного разу йому не піддався! І нічого не казав учителям! Ти завжди перемагатимеш! І пам'ятай про мене».

Історія писанки-велетня та інших нетипових пам’ятників

Іван Соколовський, через якого я й потрапила до Канади, виявився дуже симпатичною й розумною людиною. Він намагався якомога більше показати й розповісти нам із Женькою, тому при найменшій нагоді садовив нас до свого величезного понтіака, розрахованого на нього, його дружину, двох синів та ще двох. собак (цих двох безпорідних цуциків Соколовські «всиновили», вибравши їх серед інших псів у собачому притулку, де тварин присипляють через місяць після того, як їх підібрали на вулиці і якщо ніхто не схотів забрати їх до себе додому), і віз нас у якесь старе українське поселення. Навколо Едмонтона їх повно. Там неодмінно мала бути старенька церковця з банею-цибулинкою, засипаний снігом цвинтар з кам'яними хрестами, на яких було вирізьблено українські імена й прізвища давно померлих «піонерів Канади», а десь на околиці височів старий вітряк чи стодола.

Спершу я захоплювалася й зацікавлено роздивлялася усі ті знаки присутності наших земляків на далекій канадській землі, а потім почала нудитися: ті покинуті села (старі повмирали, а молоді повтікали у великі міста) були подібні одне до одного, немов близнюки.

Щоправда, часом траплялося щось цікаве. Так, наприклад, на околиці одного села ми побачили пам'ятник грибам-опенькам. Виявляється, тут жили вихідці з карпатського села, яке звалося чи то Грибове, чи то Опеньки. Коли перші емігранти приїхали до Альберти, то так і назвали своє селище, а потім поставили цю ностальгійну скульптуру. І я позаздрила людям, які могли ставити такі пам'ятники, які їм заманеться. Замість сотень тисяч статуй Ілліча — в кашкеті і без кашкета, замість родін- матерей та шаблонних солдат-героев, вони зводили пам'ятник варенику, нахромленому на велетенську виделку. Або будували неймовірних розмірів писанку, що стала нині одним із символів присутності українців у Канаді.

До речі, під час мандрів, коли ми зупинилися біля велетенської писанки, щоб сфотографуватися біля неї, мені розповіли гарну історію, пов'язану з цим дивовижним і тепер відомим на весь світ пам'ятником. Ініціатором його спорудження був один кмітливий українець, який здогадався, в який спосіб здобути гроші, аби здійснити свою мрію. Так от, він знав, що головне — це правильно скласти документи й обґрунтувати своє клопотання так, щоб усі бюрократичні вимоги було виконано. Саме в той час у Канаді мали відзначати сторіччя місцевої поліції. Як тому дядечкові пощастило пов'язати столітній ювілей поліціантів з українською писанкою — невідомо, але гроші йому дали. І ось воно — чудове кольорове яйце стримить над землею, і до нього линуть і линуть туристи з усього світу. Бо другого такого немає ніде!

Мені пригадалася іще одна канадська історія, пов'язана з яйцями. По роботі я мала час від часу відвідувати двомовні — українсько- англійські школи і спілкуватися з дітьми, аби зрозуміти, на якому рівні вони володіють українською мовою. Дуже скоро я пересвідчилася, що заняття з вивчення укр. мови зовсім не схожі на традиційні уроки. Скоріше це нагадувало гру, забаву: учні відгадували загадки, малювали, співали, готували якісь дотепні розіграші. В одній школі мене вразила класна газета, в якій діти вирішили написати детективні історії про свою вчительку української мови пані Янду. Вони малювали карикатури на цю поважну пані, вигадували неймовірні історії про те, як вона переслідує бандитів, пірнає під воду, аби виявити таємний штаб злочинців, здирається на вершечок гори, де міститься криївка лиходіїв, і навіть летить у космос. При цьому сама героїня неймовірних пригод, читаючи ці побрехеньки, реготала так само, як школярі, і видно було, що разом їм добре й весело.

— А до чого ж тут яйця? — може запитати допитливий читач.

Просто саме в тій школі я помітила, що в одному класі у діточок на партах стоять коробочки, кошички, скриньки з… яйцями. Ті яєчка були дбайливо прикриті кольоровими ганчірочками, клаптиками хутра або плетеними іграшковими ковдрочками. На моє здивоване запитання, що ж це має означати, діти охоче розповіли, що отримали таке несподіване домашнє завдання. Аби уявити, яким вразливим є життя

новонародженого немовлятка, кожен із них мав цілий тиждень доглядати ось таке сире яєчко. Його не можна було ні на хвилину залишити без нагляду: треба було щодня брати яєчко з собою на прогулянку, на уроки, возити у машині чи на автобусі, який вранці привозив дітей на заняття, а ввечері розвозив по домівках.

У багатьох яєчка розбилися, у декого — тріснули, і тільки троє дівчаток наприкінці тижня продемонстрували неушкоджені яєчка своїм однокласникам і вчителеві. Можливо, завдяки такій простій, на перший погляд, грі діти вперше замислилися над тим, яке крихке й тендітне життя і скільки зусиль треба докласти, щоб уберегти його від небезпек навколишнього світу. І ніхто навіть не подумав про те, щоб підмінити розбите яєчко на ціле — а навіщо? Ти ж не зможеш поміняти свою дитинку на нову, кращу…

Горді нащадки maсаів і побрехеньки павука Анансія

Одне з найцікавіших знайомств у Канаді — з представником африканського племені масая і водночас режисером і талановитим письменником Тололвою Моллелом. Познайомила нас журналістка Оленка Мельник — моя сусідка, а згодом і гарна приятелька, яка розповіла про цікаві й веселі Тололвині казочки

1 ... 16 17 18 ... 33
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «У пошуках Оґопоґо, Леся Вороніна», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "У пошуках Оґопоґо, Леся Вороніна"