Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Тенета війни, Павло Дерев'янко 📚 - Українською

Читати книгу - "Тенета війни, Павло Дерев'янко"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Тенета війни" автора Павло Дерев'янко. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 17 18 19 ... 114
Перейти на сторінку:
class="p1">— Ти молодчина. Але не гамсель тих телепнів, — сказав характерник. — Знаєш, скільки разів мене ображали? Не зважай на базік.

Остап зітхнув і почухав макітру — точнісінько як Гнат.

— Добре.

П'ять років характерник не міг звикнути, що цей хлопець справді його син. Хіба він заслуговував на такого чудового малого?

— Не забув характерницьке гасло?

— Не займай! — Остап войовниче скинув шаблі догори.

— Саме так! Братися за зброю треба лише тоді, коли не лишається іншого виходу.

— А ти мене в джури забереш? — він ставив це питання щоразу, коли Гнат приїздив, — наче боявся, що відповідь зміниться.

— Як десять років стукне, — посміхнувся сіроманець.

— А можна мені теж оселедця?

— Особисто виголю, — Гнат знову розкуйовдив синові кучері. — Ти поки навчайся гарно і маму не засмучуй. Бачиш, як вона по господарству порається? Важко робити все самій. А я постійно у мандрах.

— Бо захищаєш країну!

Карти на зеленому сукні, дорогий коньяк, стукіт фішок, тютюновий дим, жіночий сміх, блиск золота, кришталевий дзвін...

— Так, захищаю. Тому, як хочеш стати захисником, почни з малого. Оберігай маму, добре?

— Добре.

Клятим шмаркачам, які дражняться, треба щось переказати, вирішив Гнат.

— А тим, хто сином перевертня кличе, скажи, що як далі тебе дражнитимуть, то я вночі прийду до них у вовчій подобі, покусаю за боки і вони самі обернуться на перевертнів!

— Ого! — Остап викотив очиська. — Ти справді так зробиш?

— Ні... Але це буде наш секрет.

Він покатав малого на Упирі, дав потримати близнючку, показав пару найпростіших фінтів, а Остап жадібно стежив за кожним рухом, повторював усе зі своїми новенькими шабельками, Уляна дивилася на них з одвірка й усміхалася. Гнат тішився її посмішкою, наче то був промінчик сонця.

Після вечері характерник згадав, що забув перевірити повідомлення від десятника, — із синовим днем народження йому геть з голови вилетіло.

— Скоро повернуся, — поцілував дружину в чоло.

— Ти до дуба? — спитала Уляна.

— Маю перевірити, може бути термінове...

— Вдягни обручку. В селі на таке дивляться, сам знаєш.

— Авжеж, любонько. Ти ж розумієш, я її не ношу, бо...

— Перевертням небезпечно. Ти розповідав, я пам'ятаю. Але селяни того не знають, Гнате. їм дай тільки привід витріщатися й базікати.

Насправді сіроманці не цуралися прикрас, полюбляли й персні, що їх завжди знімали перед оберненням. Але Гнат не звик до обручки та тримав її в потайному гаманці, під сорочкою.

— Незабаром повернуся.

Вечірнє село тихо гомоніло. Цікаво, як воно — місяцями жити в одній хаті, засинати та прокидатися на одному місці, поряд з тими самими людьми? Колись це здавалося неймовірно нудним, а тепер Гнат вбачав у такому житті щось правильне... Щось, чого йому ніколи не мати.

«Енею від Крайки. Куди подівся, курвий сину? Я тебе до цього паланку перевів, аби ти до родини був ближче, а не під спідницею дружини відсиджувався! Як знову довідаюся, що ти, падлюко, не на патрулі, — побачиш, що таке лихо, Христом присягаюся. Зрозумів? Нехай Мамай допомагає».

Одразу за цим наступне: «Енею від Крайки. Забув сказати: за липові рапорти вб'ю. Нехай Мамай допомагає».

Це трапилося! Десятник якимось чином викрив, що останній звіт було надіслано не від дуба Костя Чемеринця у Фастівському паланку. От срака! Принаймні він не знає, під якою спідницею Гнат відсиджувався насправді.

Зранку треба повертатися на службу. Якщо брат Крайка продовжить розслідування і зрозуміє, де брат Еней прогулює службу, та викриє, скільки разів той брехав йому... Краще про це навіть не думати.

Гнат витратив чимало часу, аби зліпити якусь правдоподібну брехню про синову хворобу у відповідь, заштовхав липке почуття огиди якнайдалі та повернувся додому пригніченим. Уже знав, як це буде: він скаже про своє раптове відбуття та вибачатиметься, вона засмутиться й промовчить, але він усе прочитає в її погляді. Зранку він поїде, а вона рушить за допомогою до Земледухів — лагодити стріху клуні.

Вдома було тихо. Остап посопував на боку, Уляна теж спала: важкий день зморив. Гнат хотів її, але не наважився розбудити. Зранку ще встигнуть... Перед тим, як він повідомить про від'їзд.

Поцілував сина в чоло, роздягнувся, задув каганець. Ліг до дружини та обережно обійняв її. Уляна, не прокидаючись, щось тихо пробурмотіла.

— Вибач, — прошепотів Гнат.

Тицьнувся носом у її кучері, глибоко вдихнув запах. Напахтилася його подарунком... Гнат відчув себе мерзенним самозванцем, який не заслуговує місця в ліжку поруч із цією жінкою. Він намагався робити все якнайкраще, та виходило або посередньо, або геть ніяк. І все одно Гнат вірив, що колись здійсниться мрія — тоді їхнє життя зміниться.

Тоді він зможе почуватися вдома... як удома.

***

На ранок після родинного бенкету Микола Яровий, привітавши онука могутнім штурханом у плече, гепнувся у крісло і проголосив:

— Нарешті побазікаємо наодинці! Яків до тебе навідувався?

— Учора перед святкуванням. Чим неабияк мені те святкування спаскудив.

Вранці Яків із родиною, не поснідавши, відбув без прощання.

— Ось чого ти такий зажурений сидів, — сказав дід. — Я подумав було, що те через шлюбні ініціативи твоєї матінки.

Ярема відмахнувся.

— Мамуньо я відмовити не можу, а Якову — довелося.

— Радий це чути.

— Ви для цього прийшли? — насупився Ярема. — Пересвідчитися, що я не працюватиму на брата всупереч правилам?

Коли вже родичі перестануть ставитися до нього, як до найменшого?

— Ніде правди діти, — легко погодився Микола. — Занадто делікатне питання, аби не перевірити. У тебе добре серце, а Яків — твій рідний брат...

— Який відучора мене ненавидить.

— Це тимчасово, — Микола поправив сталевий перстень осавули. — Після виборів заспокоїться.

— Особливо після програшу.

— Ти вчинив, як годиться, онучку. Правильні речі ходять разом із прикрістю. Годі рюмсати, — Микола махнув ручиськом, наче виганяв прикрощі у вікно. — У нього свій шлях, а в тебе — свій.

— Так-так, — кивнув Ярема. — Чув ці промови безліч разів, від них не легшає.

— Твоя правда, — старий підвівся. — Щодо справ: тижні за три тебе викличуть на нараду до Запоріжжя. Буде велика здибанка з розвідкою війська Січового і Таємною Вартою стосовно Північного Альянсу та Смарагдової Орди. Розповіси там від нашого боку про справи варягів.

Чудова нагода здиміти від весільних клопотів.

— Як там справи на Півночі,

1 ... 17 18 19 ... 114
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Тенета війни, Павло Дерев'янко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Тенета війни, Павло Дерев'янко"