Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Сюжети минулого, Страшні оповідання на ніч 📚 - Українською

Читати книгу - "Сюжети минулого, Страшні оповідання на ніч"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Сюжети минулого" автора Страшні оповідання на ніч. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 18 19 20 ... 32
Перейти на сторінку:

Час минав, місяць практично зник з поля зору і на небосхилі густим розсипом залишилися панувати лише зірки. Люди, які пішли на пошуки, поступово почали повертатися з різних куточків лісу, здалеку розводячи руками і заперечливо похитуючи головою, чим викликали ще більше сліз на вже практично млявому обличчі жінки. З'явився з лісу і чоловік, який стояв на чолі походу, безвідрадним кроком і з опущеними донизу руками повертаючись в загальний стрій. Він обійняв свою дружину, всіляко намагаючись приборкати шквал душевних поривів, що вирували усередині неї, проте ледве стримуючи і свої почуття. Його голос тремтів і ламався, а на очах проступили сльози – гніт надії знайти свою дитину цілою і неушкодженою неухильно догорав.

Остання група, що повернулася з лісу, несла із собою щось загорнуте в темне покривало. Звільнивши руку, один із чоловіків активно почав закликати інших до себе, і всі без зволікання стрімголов кинулися їм назустріч, обганяючи один одного й обступаючи півколом прибулих. Нарешті, покривало розгорнули і танцюючі вогні ламп явили присутнім знайдені закривавлені людські останки. Усе тіло небіжчика було роздерте голодними вовками, і впізнати будь-кого в цій багряній мішанині було неможливо; і лише клапті улюбленої курточки, які подекуди траплялися на рештках, вказували на те, хто саме перебуває перед ними.

Час завмер, і те, що відбувалося на сцені, було точною алюзією на сюжет євангельських легенд, закарбований на полотні Рембрандтом ван Рейном: у шанобливій скорботній тиші, що панувала, понівечене й неживе тіло юнака освітлювалося снопом яскравого полум'я олійних ламп; позбавлена почуттів мати, що знепритомніла просто на руки людей, які її оточували – з напівтемряви мені чітко виднілося її зблідле обличчя, зімкнуті повіки, мляво повислі кисті, що пробуджували в мені непідробні почуття співчуття; знесилений батько, який схилився перед тілом свого сина на колінах у скорботних муках; обличчя інших спотворені відчаєм, переляком, смутком, глибоким трагізмом і побожним жахом; а оточує їх нічна темрява, що надавала всьому, що відбувається, ще більш зловісного і трагічного відтінку.

Далі на мене чекав фінал п'єси. Центр оповідання тепер перемістився в бік батька, що неспішно випростався над покійним тілом сина, і глибоко дихаючи збирався з силами. Його одяг, руки й обличчя, забруднені кров'ю сина, приковували до себе погляди всіх, хто стояв поруч, і переривали їхні рідкісні перешіптування. Усі вони очікували отримати якісь подальші вказівки, адже підтвердилися найстрашніші побоювання, яким кожен так сподівався запобігти, а тепер вони бездонним похмурим туманом осядуть у спогадах, справляючи безпосередній вплив на їхнє подальше життя. Однак батько мовчав; як ніхто інший він розумів, що відтепер їхнє життя ніколи не буде колишнім. Уривки пам'яті з образами минулих днів, сприяючи набуттю душевного спокою, раз у раз безладно спалахували в його голові, проте не мали належного ефекту, адже наяву перед ним у марних спробах повернутися до тями лежала дружина, а дитина і вірний пес, який лежав вдалині, навіки заснули безпробудним сном. У його спустошеному погляді виднілася наростаюча рішучість, і, нарешті, зібравшись з думками, він промовив:

 

Я пам’ятаю матері слова про батька, що помер,

Не дотягнувши до мого народження годину,

Як на ріллі трудився денно без спочину,

Щоб з бідноти і голоду нас не спіткала смерть.

Переконання ці від батька я ще змалку перейняв,

Кряжився втомно в полум’ї жаги незгасній,

Не знав дитинства, щоб тепер в родині власній

Жив син мій у достатку й бідноти не знав.

 

Проте мені лиш помисли ці мудрими здавались,

Бо варто подивитися на все очима сина,

Як вщент інакшою вбачається картина –

Дитини існуванням я дощенту не цікавлюсь.

Усе моє життя – гряда подій несправедливих,

Тепер все в одну мить для мене стало неважливим.

 

Закінчивши промову, батько без зволікання зірвав рушницю з плеча і приставив до своєї голови, а гучний постріл, що послідував за цим, поставив остаточну крапку в сьогоднішній розповіді – із залаштунків пролунав знайомий скрегіт розсувного механізму завіси, яка поступово закривалася. Світло софітів спалахнуло знову, і їхні потьмянілі промені зійшлися в самому центрі сцени, де незабаром з’явився привид Леона в образі конферансьє для закриття п'єси. У глядацькому залі умить зникло відчуття відкритого простору, а разом із цим випарувався свіжий аромат лісу і прохолодного опівнічного вітру. Леон урочисто виголосив зі сцени:

 

Прийшов спектаклю вкрай розпачливий фінал.

Завіса наша знову сцену закриває,

А сюжет п’єси в душах ваших залишає

Від низки вражень неземних бурхливий шквал.

Я не примушу вас тужити в сподіваннях,

Лиш оголошую на певний час антракт!

І незабаром вам представлю новий акт

Людської долі прецеденти та страждання.

 

А натепер добіг свого кінця репертуар.

Невдовзі згасне світло всіх софітів в залі,

1 ... 18 19 20 ... 32
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Сюжети минулого, Страшні оповідання на ніч», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Сюжети минулого, Страшні оповідання на ніч"