Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Спомини 📚 - Українською

Читати книгу - "Спомини"

1 012
0
29.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Спомини" автора Йосип Сліпий. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💛 Езотерика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 194 195 196 ... 334
Перейти на сторінку:
виміри тої світової кризи, що провадить світ до війни, і вжити належних заходів для її подолання. З богословського погляду ядерна війна — це не просто війна одної країни проти іншої, одних людей проти інших; це війна проти самого Бога. Людина тепер за крок від того, щоб знищити не просто мільйони життів, а й саму можливість існування життя. Ядерна війна може змінити генетичну матрицю людини, знівечити її життя і спотворити середовище, в якому вона існує. Якщо турбота про такі речі — це не привід для папського втручання, то що ж узагалі може стати таким приводом?

Отець погодився, що масштабні мирні ініціятиви з боку Ватикану справді потрібні. Він сказав, що переконаний: папу надихають дедалі дужчі антивоєнні настрої в самому Радянському Союзі. Ці довгоочікувані тенденції до більшої відкритости, що наростають у СРСР, надзвичайно важливі, і їх треба вивчати й випробовувати, чого вони варті. Отець Морліон додав, що будь-який папський заклик до миру має бути ретельно підготований. А крім того, щоб такий заклик міг мати належний ефект, треба налагодити зв’язки з радянським керівництвом.

Він також казав, що папа переконаний: порозумінню в світі може неабияк посприяти Рік міжнародної співпраці[912], зорганізований на зразок дуже успішного Міжнародного геофізичного року[913]. (На той час, а це було влітку 1962-го, прем’єр-міністр Індії Джавахарлал Неру ще не встиг виступити в ООН з пропозицією про Рік міжнародної співпраці. Наскільки відомо, між ідеєю папи Івана XXIII і пропозицією Неру не було ніякого зв’язку).

Ми повернулися до обговорення цих можливостей восени того ж року. Отець Морліон розпитував мене про Дартмутські конференції. Ці семінари, що зібрали разом американських та радянських академіків, науковців і письменників, почалися в жовтні 1960 р. в Дартмутському коледжі, що в м. Гановер у США, і продовжилися в червні 1961-го в Криму. Третя зустріч мала відбутися в жовтні 1962-го в Академії Філліпса в американському місті Андовер. Мета цих семінарів була в тому, щоб проаналізувати проблеми, які стояли перед політиками обох країн, і поглянути, чи не можна було б намітити певні базові підходи, які лягли б в основу урядової політики обох держав. Отець Морліон не міг бути допущений на зустріч у Андовері як учасник або спостерігач, та все ж він поцікавився, чи не можна було б під час конференції знайти якусь можливість для того, щоб він поспілкувався з радянськими представниками.

Тижнева американо-радянська конференція в Андовері розпочалася 21 жовтня 1962 року. Вже за п’ять днів до початку зустрічі почала наростати напруга навколо повідомлень про розгортання на Кубі радянських стратегічних озброєнь. Ця напруга далася взнаки і в Андовері вже під час недільної вечері-знайомства, коли обидві делегації зібрались коло телевізора, щоб вислухати звернення президента Кеннеді до американського народу. Президент підтвердив, що на Кубі є радянські ракети. Він сказав, що така ситуація нестерпна і що він, цілком усвідомлюючи, на який ризик іде, наказав американському флоту перехоплювати радянські транспорти з озброєннями, що прямують на Кубу.

Поки радянські та американські делегати слухали промову, я спостерігав за ними. З американського боку там були присутні Філіп Е. Моузлі, керівник дослідницьких програм у Раді міжнародних відносин; Джон Б. Оукс, редактор передовиці “Нью-Йорк Таймс”; Роберт Б. Мейнер, губернатор штату Нью-Джерсі в 1954–1962 роках; Артур Ларсон, директор Центру світової законности при Університеті Дьюка; Томас Б. Кофран, виконавчий віце-президент Банку Америки; Шепард Стоун, директор Програми міжнародних відносин Фундації Форда; Пол М. Доті, член Науково-дорадчого комітету при президенті США; Лестер Б. Ґрейнджер, президент Міжнародної конференції соціяльної роботи; Марґарет Мід, учений-антрополог; Луїс Б. Сон, професор міжнародного права Гарвардського університету; Герман Штайнкраус, колишній голова Бріджпортської мідної компанії; Гаррі Калбрет, віце-президент Національної страхової компанії; Норріс Гофтон, директор театру “Фенікс” у Нью-Йорку.

Серед російських делегатів були головний вчений секретар президії АН СРСР академік Євген Федоров

1 ... 194 195 196 ... 334
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Спомини», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Спомини"