Книги Українською Мовою » 💙 Сучасний любовний роман » Викрадена, Наталія Савінова (SiN eVa) 📚 - Українською

Читати книгу - "Викрадена, Наталія Савінова (SiN eVa) "

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Викрадена" автора Наталія Савінова (SiN eVa). Жанр книги: 💙 Сучасний любовний роман. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 ... 48
Перейти на сторінку:
Розділ перший

Розділ перший. Фатальна зустріч.

У день, коли я вперше зустріла своє прокляття, світило яскраве сонце. Літні дні закінчилися кілька місяців тому, і золотоока осінь підготовувала землю до приходу біловолосої зими. Хоча ця осіння погода була бентежною і радувала нас сонячними днями не часто, вона все ще залишалась теплою. А коли проливні дощі та холодні вітри вривались у буденність з усією своєю стрімкістю, мій настрій стрибав як гумовий м'ячик кинутий у стіну, навіюючи головні болі.
Навчання було в самому розпалі. 
Одразу після отримання шкільного диплома, я подала документи до престижного медичного вузу і пройшовши кілька додаткових іспитів, стала новоспеченою студенткою. Через те, що мені доведеться вчитися в іншому місті, всі мої родичі кілька днів сварилися і намагалися переконати мене та мою маму, відмовитися від цієї витівки. Всім відомо, що цей престижний вуз, в який мене занесло моє нестримне бажання, знаходиться у маленькому але кримінальному місті Н і славиться блюзнірством стародавніх традицій - частими крадіжками молодих дівчат та їх насильницьким заміжжям. А ще в більшості студентами вуза були хлопці.
Та я й сама довго розмірковувала над цими доводами, але все ж таки не могла відступити від наміченої мети. Я хочу вивчитися і стати психіатром, хай би як смішно чи страшно це не звучало! А те, що місто Н вважається кримінальним, це не найгірше, що могло статися. Якщо розібратися, то немає жодного міста чи селища, в якому не було б своерідного криміналу. Звичайно ж, момент із крадіжкою дівчат неприємний, але «хто не ризикує, той не п'є шампанське!».
Тому, отримавши підтримку мами та двоюрідного дядька Мурата, я приїхала на довгоочікуване навчання. За планом: перші два роки будуть схожі на шкільну практику з поступовими впровадженнями базових наук, а потім буде три роки підготовчого процесу з введеннями в професію. Основне вивчення медицини та психології займе пять-сім років та буде завершене можливістю проходити практику в спеціальних психіатричних закладах. 
Зупинилася я звичайно ж, у будинку дядька Мурата. І лише через деякий час зрозуміла, що окрім дивних родинних звязків, він був і залишається найкращим другом мого тата та бойовим побратимом. Його велика дружна сім'я привітно прийняла мене і дозволила насолодитися їх гостинністю та теплом, що не піддавалось жодним сумнівам. 
Мені приготували місце в одній кімнаті з Аселею, наймолодшою та єдиною дівчинкою з трьох дітей дядька Мурата. Аселя і я разом проводили усі можливі свята та канікули і були найкращими подружками, а не просто далекими кузинами. Вона молодша за мене на два роки, але примудряється виглядати старше свого віку, чим дуже пишається і дратує своїх старших братів. Адже їй лише п'ятнадцять, а до найзнаменитішого клубу міста Н можна входити коли виповниться сімнадцять років. Ось моя молодша сестричка і фарбується так, як не належить у традиційно-пристойних сім'ях, щоб мати змогу інколи потрапити на дискотеку.
Перший місяць нового життя пролетів на одному подиху. Навчальний процес був досить цікавим та насиченим. Професори та академіки не давали розслабитися з перших днів, втім і нудьгувати не давали, розповідаючи смішні та пізнавальні історії з їхнього власного життєвого досвіду та практики. Мені пощастило потрапити в тестувальну групу, яка буде навчатися за зміненою програмою, долучаючись до основних предметів з перших тижнів.
Я була зморена але безмежно задоволена собою і навчанням. За наступні два місяці навчання у медичному вузі я почала приємно втомлюватися і вже о восьмій годині вечора падала з ніг і майже на ходу засинала, часто пропускаючи вечері. Дядько Мурат та його дружина тітка Дільзода постійно жартували, що з такою практикою недоїдання та перевтоми мені можна взагалі не турбуватися про місцеві звичаї сезонних крадіжок наречених, адже я буду така худа та слабка, що ніхто не захоче брати мене за дружину. А мені цього і треба! Я ж приїхала навчатися, а не нареченого шукати.

 Черговий навчальний день підійшов до завершення. Я вийшла з центрального корпусу і спустилася на парковку, де мене повинні зустріти і забрати додому старші брати Аселі. Аділь і Айрат завжди приїздили за мною о третій годині, а дзвоник з останньої пари дзвенів о другій сорок пять. Залишилося п'ятнадцять хвилин, тож я могла почекати на лавці. Погода сприяла самотнім роздумам і невагомості. Хоча у голові не залишилося думок, окрім однієї: «Завтра п'ятниця. Аселя. Клуб».
Аселя пообіцяла, що завтра ми з братами поїдемо в клуб і відсвяткуємо зрештою мій приїзд. За ці кілька місяців у мене не було можливості розслабитись та потанцювати, не кажучі про якесь там святкування мого переїзду. А враховуючи те, що дядько Мурат дозволив нам піти до клубу, то треба користуватись такою нагодою попри все. Відчуваю, що буде весело і дуже весело! 
Не можу стримати посмішку на своїх губах при думці про свою скажену кузину, яка більше за всіх чекала цього дня і здригаюся, коли чую рев мотора і вереск шин, що палять собою асфальт. Не звернути увагу на такі звуки неможливо. Підіймаю очі і зустрічаюся поглядом з демонічною завісою, яка прискорила моє серцебиття. 
Водій чорного седана робить кілька кіл на парковці і не зводить з мене своїх пронизливих очей. Мене буквально пробирає тремтіння, що холодить душу. Не можу впоратися із хвилюванням, і не можу відвести свого погляду, а повинна це зробити і як найшвидше. Мить затягується, серце вже приглушено б'ється і віддає пульсацію в скронях. Вітер з силою б'є в голову і безладно розвиває моє волосся. Воно густим саваном покриває обличчя і я приходжу до тями, звільняючись від гіпнозу.
Намагаюся впоратися з волоссям і тихенько посміююсь. Ось так завжди, варто мені побачити гарного хлопця, як самі небеса забороняють закохуватися. Закохуватися не в повному розумінні цього прекрасного почуття, а на кілька миттєвостей, щоб саме у цю секунду забути про турботи та реалії життя. Я вірю в любов і всю цю романтику, але усвідомлюю, що в моєму віці таких реальних почуттів не може бути просто тому, що «так не буває».
– Гей, красуня?!  – вигукнув хтось.
Голос був нудотним з особливим місцевим акцентом. Я була готова до такого, і як належить хорошій дівчинці, покірно опустила голову і навіть оком не повела убік, звідки долинав оклик. Видимість ігнорування - це головне правило місцевості. Якщо ти когось не знаєш – то й не відповідаєш. 
– Фарик, як тобі наречена? – Запитує другий менш нудотний, але все ж таки неприємний голос. Мої щоки заливаються фарбою, а пальці з силою стискають ремінь на сумці з ноутбуком та кількома робочими зошитами.
– Гарна! Таку можна прямо зараз забирати!
– Так у чому справа? Бери, забирай!
– Гей, наречена?
Нареченими називали дівчат, яких приглядали собі тутешні чи заїзджі молодики. І не важливо чи згодна ця сама «наречена» стати обраницею чи ні. За законами місцевих жителів, дівчину, яку викрали та одягли на її руки та ноги браслети, не повертають назад. У різних народів різні ритуали та звичаї у викраденнях. В одних покривають голову хусткою, в інших одразу везуть у рагс, а тут все простіше: одягли золоті браслети на руки та ноги та на тиждень закрили в кімнаті. Правда є ще кілька нюансів у цій традиції, але я не приділяла достатньої уваги розповідям Аселі, тому не памятала їх.
– Гей, красуня? Давай покатаємось. Ми не образимо. Обіцяю! – продовжував спілкування один з молодиків, не отримуючи від мене жодної відповіді.
Так, я вихована в традиціях своєї сучасної сім'ї, яка не визнає шлюбу з примусу, але бути вихованою в одних традиціях, не означає не потрапити в неприємності пов'язані з іншими традиціями! Мої батьки, як і я сама, розуміли і тверезо оцінювали усі можливості мого переїзду до міста Н, тому від мене очікувались виважені рухи та обережність у поведінці. Хоча саме сьогодні я припустилась фатальної помилки, яка змінить мене назавжди.
Піднімаю очі і сміливо дивлюся на хлопців, що стоять біля седана і періодично махають мені руками. Їх троє. Хоча вони знаходились на хорошій відстані від мене, я все ж змогла виділити кілька характерних рис у їхній зовнішності. Із першим ми вже обмінювалися поглядами. Він досить високий, спортивної тілобудови як мені здалось, з густим чорним волоссям. Одягнений у чорний спортивний костюм Адідас та білі кросівки. Другий нижчий на голову, але такої самої постаті як і третій. Обидва мають худорляві обличчя і коротко острижене волосся. І всі троє як один одягнені в однакові спортивні костюми.
– Вона дивиться! – зрадів один з худорлявих і на радощах обійняв свого приятеля. – Фарик, ми тобі знайшли наречену!
Я не звертала уваги на загрозливі слова, бо знала, що вони не мають чинності, адже сезон викрадень буде розпочато за кілька тижнів. Тому дозволила собі придивитись до того з трійці, який не посміхався, а спокійно розглядав мене у відьповідь. Він вже сидів на капоті машини, схрестивши руки на грудях, трохи схиливши голову на бік. З такої відстані незнайомець з відверто важким поглядом мав приємну зовнішність. Та щось мені підказувало, що ця омана могла розсіятись, коли мати змогу подивитись в очі, які повинні були спалити будь-яке тепло, що зароджується в душі. Напевно, так виглядає Диявол, якщо він колись піднімається на Землю.
Якоїсь миті вітер знов вдарився в моє обличчя, нагадуючи про норми поведінки. Я намагалась примусити себе не дивитись на незнайомця, та це було надважким випробуванням для моєї дівочої натури. Щоб якось перевести подих, примруживши очі, починаю оглядати седан. В памяті зявились спогади про кілька випадкових невипадковостей, адже мені доводилось бачити цю автівку на території нашого вуза і не один раз.
– Лавіка!
Чую знайомий голос і, схопившись з місця, підбігаю до тільки-но під'їхавшого позашляховику. Айрат виходить з машини, кидає недовірливий погляд у бік седана і, притримавши мене за лікоть, допомагає залізти в салон. Плюхнувшись на сидіння, відкидаюся на спинку, і заворожено спостерігаю за незнайомцем крізь тоноване скло.
– Лавіко, ти чому відразу не подзвонила як ці приїхали? – Аділь дивиться на мене, озираючись через плече та посміхається. – Ти знаєш, що тебе розглядають як потенційну жертву? – киваю у відповідь. – А ти знаєш, хто ці хлопці?
– Ні! – категорично заявляю.
– Вдавіться! – Айрат голосно грюкає дверцятами, важко опустившись на місце водія, заводить мотор і ми рушаємо. – Вона не знає! А якби знала, то не дивилася в їхній бік!
– Я і не дивилася. – Шепочу їм, виправдовуючись. – так вийшло.
– Тиии, – стогне Аділь, не зводячи очей зі старшого брата, руки якого до побіління кісточок стискають кермо. – Якщо не хочеш стати однією з тих, кого тримають під замком сім днів, не смій більше так сміливо поводитися, особливо з такими як та трійця. У нас вже відкрито неофіційний сезон наречених. Тому, якщо раніше закінчуєш навчання, одразу дзвони! І не залишайся сама. Навіть на території закладу. Охорона не допоможе, як і очевидці.
– Ой, брате, сам знаєш, що це не врятує від бажання подивитись! – цинічно відказує Айрат, – вона ж вирощена в іншому світі!
– Селька вирощена в нашому, а поводиться ще гірше! – зауважив Аділь, начебто виправдовуючи мою слабкість.
– Дограються поки не буде запізно. – зітхнув Айрат.
– Краще запізно, аніж ніколи. – підструнював Аділь і отримав за це ляпас по чолу, на що обидва брати розсміялися.
Я знаю, що не можна поводитися так, як я повела себе, але це для мене самої допоки незрозуміло. Чому я поглянула на того хлопця? Чому він привернув мою увагу? І чому його погляд так само небезпечний, як погляд голодного хижака? У голові так багато Чому, що починає нудити. Я ніколи раніше не відчувала такого бажання та боязні водночас як сьогодні. Дивне відчуття приреченості та неминучості на кілька хвилин стиснули мене у своїх обіймах.
– Лавіка, – звернувся Аділь, витягуючи мене з полону власних думок. – А ти вже зустрічалася з кимось із хлопців? – Брат вганяє мене у фарбу і, посміхаючись звертаеться до Айрата. – Чого ми всі не як люди? Нам зустрічатися не можна, їй не можна, а як одружитись тоді?
Айрат нічого не відповів. Він був старший за мене на пять років, і вже опікся стосунками. Він як ніхто інший знає, що кохання коханням, а обов'язок перед родиною – це все. Минулого року брат хотів просити руки у дівчини, яка жила на сусідній вулиці, але не встиг. Його наречену просто продали в іншу сім'ю – новий наречений привіз викуп і викрав дівчину за договором з батьками, не запитуючи дозволу у неї самої. Тепер Айрат зневажає закони, за якими живуть тутешні, і хоче знайти ту, яка піде за ним на край світу з любові, а не з примусу. Так сталося, що його колись кохана врешті підкорилась родині і прийняла свою долю, не спробувавши боротися за свою свободу вибору.
Аділь, другий син дядька Мурата, найрозпещеніший і найвеселіший хлопець якого я знаю. У свої дев'ятнадцять він встиг чотири рази побувати у стосунках, і досі вважає любовно-морковні ніжності справою вторинною. Головне для нього, щоб обличчя та постать були при дівчині, а характер виправиться в процесі. І одружуватися не обов'язково, доки не будеш упевнений у собі. Та й дядько Мурат не надто суворий із синами і дозволяє їм самим приймати рішення.
Щодо Аселі – її персона поки що не розглядається потенційно на заміжжя, але суворі рамки та правила поведінки ніхто не скасовує. Дівчину бережуть як зіницю ока, і не допускають навіть близького контакту з іншими хлопцями, не кажучи вже про випадкових «спостерігачів». Тому сестра користується такою опікою, інколи виходячи за межі дозволеного і доводячи своїх батьків та братів до істерик.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 2 3 ... 48
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Викрадена, Наталія Савінова (SiN eVa) », після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Викрадена, Наталія Савінова (SiN eVa) "