Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Спадщина , Галина Балаган 📚 - Українською

Читати книгу - "Спадщина , Галина Балаган"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Спадщина" автора Галина Балаган. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4
Перейти на сторінку:

- Ні! – Надя схопилася зі стільця – Ні! Я нічого не оформлятиму! Я відмовляюся від заповіту! Де підписати?

- Голубонько, заспокойтеся, не треба так нервувати і поспішати з висновками, - спробував заспокоїти жінку нотаріус, - дозвольте мені закінчити процедуру.

Поправив окуляри, знову підняв палець і витримав паузу.- За умови оформлення опікунства, до Смирнової Надії переходять права власності на сімейні коштовності згідно зі списком.

- Господи, які коштовності? – тихо спитала Надя.

– Ось. Прошу. Ознайомтеся. – бланк заповіту з вензелями та гербом ліг перед нею на стіл.

Погано розуміючи те, що відбувається, Надія зробила спробу вчитатися в цей чортовий папір.

Схоже, що при описі та оцінці цих скарбів, ювеліру довелося неабияк попітніти.

Сережки з сапфірами, смарагдами, брошки та каблучки з діамантами, рубіновий браслет, царські гроші та ще пунктів десять детального опису.

- Що це все означає? – звела очі на Соломоновича.

- Зараз спробую пояснити, - заметушився душоприказник Ади Марківни. – Бачите, голубонько, яка справа. Ця юна особа, - показав рукою на дівчинку, - певною мірою ваша родичка. Можна навіть сказати – близька родичка.

Позашлюбна дочка вашого покійного старшого брата. Не сумнівайтесь! – випередив Надіне питання, - Адочка Марківна зробила генетичну експертизу, яка підтвердила 99,9% біологічної спорідненості.

- А мені це все навіщо? – Маючи аналітичний склад розуму, Надя не могла скласти зараз в думці двічі по два. Їй здавалося, що в цю хвилину руйнується все її життя, яке вона збирала по крихтах. Її кар'єра в престижній компанії, регулярні заняття спортом, відвідування музичних салонів, weekend з подругами і навіть життя її маленького шпіца, цієї хмаринки на ніжках, йде під укіс. Вона була не те щоб ідейна чайлдфрі, просто не бачила в дітях сенсу. Крім роздратування, ці різновікові особи в неї нічого не викликали.Надії знадобилося хвилин п'ять для повернення до усвідомленості та аналізу ситуації.

– Так! – Припечатала долоню до столу, - Залишимо все як є. Я завтра вилітаю в Нью-Йорк і забуду про цю історію.

- Будь ласка, голубонько, нічого у вас не вийде. – єхидно примружив очі за товстими лінзами Юрій Соломонович. – Це була остання воля покійної. Невже ви не здійсните останнє бажання вашої коханої бабусі? І кому накажете віддати коштовності? Ви, спочатку, вступіть у спадок згідно із законом, а потім уже приймайте рішення.

- Твою матір! – вирвалося у Наді мимо волі давно забута лайка, чим викликала у підлітка пожвавлення на обличчі. До цього моменту Варвара сиділа абсолютно безучасно.

- От і добре! – резюмував дідусь, - тепер залишилося останнє, неприємне питання. Варваро, розкажіть, будь ласка.

- Та що тут розповідати. – відкинула синє пасмо з чола, - Бабуся хотіла мені про схованку розповісти і не встигла.

- Що ж тепер виходить? – Надя швидким кроком перетинала вулицю та розмовляла вголос. – Що я маю? А маю я головний біль, квартиру, міфічні коштовності та нахабну племінницю. До речі, - жінка різко розвернулась до дівчинки, що тупцювала поруч на копитоподібній платформі, - а де твоя мати?

- Ми з мамою жили вдвох, а потім вона почала сильно хворіти і коли зрозуміла, що вмирає, знайшла Аду Марківну. – на одному диханні видала новоявлена племінниця. – Я вже три роки у дитбудинку живу. Бабуся хотіла оформити опіку, але їй не дали. Сказали – стара.

- Вибач, адже я не знала нічого про тебе. – Надя зупинилася і пильно подивилася на Варю.

- Та гаразд. Бабуся казала, що ти з дивностями. Тьотя Надь, та ти не парься. Знайдемо це золото-діаманти, поділимо і я звалю.

- Куди ти звалиш? Тобі тринадцять років! О Господи! – Майже простогнала.

У квартирі затіяли прибирання.

- Давай приберемося, може і знайдемо чогось, - запропонувала Надя. – А ти бачила ці коштовності?

- Ну, бабуся показувала іноді то каблучку, то сережки. Казки всілякі розповідала. Як із подружкою золото ховали. Я думала це так, біжутерія просто. А нещодавно сказала, що покаже схованку. Але вона почала замовлятись часто я і не повірила. Думала – марить.

- Гаразд. Розберемося…

Квартиру генералили до вечора. Зрозуміло – ніякої схованки не виявили. Надя відправила спати Варю до своєї кімнати. Втомлена і якась спустошена після всіх подій, дістала заповітну пляшку з буфета і розташувалася в бабусиному кріслі.

Потрібно побудувати алгоритм дій. Елексир творив дива і підкидав правильні мислеформи. Спливла у пам'яті картина: початок 90-х, батьки без зарплати у своєму НДІ, вона, школярка молодших класів, канючить у батьків якусь дрібничку. Тато нервово ходить по кімнаті і зривається на крик:

– Немає у нас грошей зараз! Доросла дівчинка, могла б і не потурати своїм примхам!

- Олександре! – Вступає мама. – Вона ж дитина!

Бабуся веде тата на кухню і шепочеться з ним. Надя вдає, що дуже хоче пити. Причому багато і маленькими ковтками.Це так цікаво підслуховувати про що говорять дорослі!

– Давай продамо царські червонці, – пропонує бабуся.

- Ти що? Хочеш, щоб мене, кандидата наук, посадили за ґрати? – нервує тато.

Значить таки правда…

Наступного дня у Варвари піднялася температура. Точніше, злетіла до позначки 39,2 і зупинилася. Ні дешевий аспірин, ні дорогі американські препарати не могли загасити цю пожежу. Надя запанікувала.

- Де я так нагрішила? Навіщо мені це все? – вона металася між кухнею та кімнатою, намагаючись полегшити стан дитини. Компреси на голову, примочки на потилицю, обтирання, морс – все, що пам'ятала зі свого дитинства. Як лікувала її мама.

- Тьоть Надь, не переживай ти так. У нас у дитбудинку, коли захворієш, закривають в ізоляторі і крім пігулок тільки несмачний суп приносять та несолодкий чай. І всі одужують.

Надія тремтячими руками викликала швидку. Така паніка в неї була тільки одного разу – коли її шпіц Чері проковтнув крихітну жабку біля ставка.

1 2 3 4
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Спадщина , Галина Балаган», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Спадщина , Галина Балаган"