Читати книгу - "Спадщина , Галина Балаган"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Швидка приїхала доволі швидко. Високий чоловік у спецодязі, здавалося, заповнив собою всю дівочу кімнату. Статний, із синіми, як його костюм очима, та тонкими музичними пальцями.
- Так, Мальвіна, давай ми тебе подивимося. Скажи: А-а-а-а. Мамочко, схоже у вашої доньки ангіна, - озираючись у бік Надії, виніс вердикт лікар.
- Я не ма … - І осіклася. Гаразд, – подумала – зараз це не важливо.
– У доньки алергія на медикаменти є?
- У неї – не знаю, а у її батька – так, була алергія. – Надя згадала, що батьки завжди мучилися зі старшим братом коли той захворював на банальну застуду.
– Це погано.Доведеться забрати до лікарні.
– Я з вами! – непохитним тоном дала зрозуміти, що сперечатися з нею марно.
У машині швидкої вільне місце опинилося біля лікаря. Водій вів машину швидко та впевнено. На перехресті маленька червона машина з літерою «У» виїхала на червоне світло. Шофер ударив по гальмах. Надя, щоби не впасти, схопилася за руку лікаря. У такому, трохи шоковому, стані вона тримала його до самої лікарні.
- Перепрошую, чи не могли б ви звільнити мене? – посміхаючись спитав лікар.
- Так-так, вибачте… - зніяковіла трохи.
- Мене Андрієм звуть. А вас?
- Надія.
- Надія … Це те, що нам усім зараз не вистачає, - сказав задумливо. – Давайте зараз вашу доньку оформимо у відділення і я вас відвезу додому. У мене саме зміна закінчилася.
- Дякую. Це буде до речі. Але вона мені не донька, - остання фраза прозвучала якось з викликом.
- Вибачте. Ви дуже схожі, - знизав плечима лікар.
Додому їхали мовчки. Надя охороняла свій особистий простір і першого зустрічного туди не впускала.
– На каву я вас не запрошую. Дякую. До побачення! – викарбувала різко і однозначно.
- Я й не напрошуюсь. Дозвольте тільки дзвонити вам і дізнаватися про стан Варвари. Надто вона мені сподобалася. Такий, стійкий олов'яний солдатик із синім волоссям.
- Добре, - кивнула поблажливо.
Варя провела у лікарні п'ять днів. Лікар Андрій дзвонив щодня. Справлявся про стан здоров'я дівчинки, пропонував допомогу. І Надя якось відтала трохи від усіх цих подій, що навалилися на неї. Їй були приємні турбота та увага. Вже не хотілося бути «рішалою всіх проблем», як говорила Варя. Хотілося дбати не лише про шпіца Чері. Вони їздили разом численними інстанціями оформляти опікунство. Це було незвично та дивно. Життя в Америці привчило її до абсолютної самостійності та незалежності. А цей ввічливий терплячий лікар надто близько підійшов до межі її особистого простору. І вона не заперечувала.
У день виписки на Варю чекав торт і дитяче шампанське.
– Ну що? Ти знайшла схованку? – змовницьки і чомусь пошепки запитала племінниця коли вони зайшли до квартири.
- Ні … Я педантично і скрупульозно оглянула всю квартиру. А я це вмію робити – повір!
- А може, вона не в квартирі? – осяяло Варю.
- Слухай, а ти знаєш бабусину подругу на ім'я Людмила чи Люся? – Раптом згадала Надя.
- Бабу Люсю? Знаю! Ми до неї в гості ходили.
– Вона далеко живе?
– На сусідній вулиці.
- Ходімо.
Дві різновікові дамочки розмахуючи руками рішуче крокували тротуаром.
- Тільки вона того, трохи не в собі. До неї жінка приходить готувати і прибирати, - тараторила Варя.
Двері відчинила жінка середнього віку.
- Привіт! Ми до баби Люсі. – Безапеляційно заявила Варвара і впевненим кроком пройшла до кімнати. Надя пішла за нею.
У кімнаті було світло та затишно. Працював телевізор. Перед ним, у візку, сиділа сухенька бабуся.
- Надя прийшла! – і зморшкувате обличчя розпливлося в посмішці.- У неї деменція, - доповіла доглядальниця. – Я прибрала і приготувала. Якщо я вам не потрібна, я піду.
- Так-так, звичайно, дякую. Ідіть. – Надя зачинила за жінкою двері.
- Ай, не слухай ти її! – махнула худенькою рукою старенька – Мені так простіше. Я вдаю, що нічого не розумію і тоді не треба з нею розмовляти.
- Вибачте, але я вас не пам'ятаю. – трохи розгубилася молода жінка.
- Звичайно, не пам'ятаєш! Я поїхала з цього міста коли ти малою була, а повернулася коли ти вже в свою Америку виїхала. А з Адочкою ми з дитинства дружили і все знали один про одного.
Надя трохи нервувала і підбирала слова:
- Скажіть, будь ласка, а ви нічого не знаєте про бабусині коштовності?
Баба Люся розвернула коляску у бік Варі:
- Дєточка, принеси, будь ласка, скриньку з нижньої скриньки шафи. Вона там під шовковим пеньюаром. А ти, сядь! – наказовим тоном звернулася до Наді.
Варя принесла середніх розмірів скриньку і простягла тітці. Баба Люся порилась у складках одягу і дістала маленький ключик.
- На, відкривай!
Затамувавши подих, Надя провернула ключ. Під кришкою лежали старі чорно-білі фотографії, листи в конвертах, локон у пакетику та оксамитовий мішечок. Обережно потягла за мотузку на мішечку і підставила руку. На долоню впала каблучка, сережки та дві монети – царські червонці.
Нічого не розуміючи, з німим запитанням в очах і простягнутою рукою, на якій лежав вміст мішечка, Надя дивилася на бабу Люсю.
- Що це? – ледве видавила із себе.
- Твоя спадщина, - спокійно й незворушно відповіла баба Люся.
- А як же список? – майже прохрипіла Надя.
- Ой, ти не гнівайся на Соломоновича! Він з юних років за бабусею зітхав, а вона крутила ним, як хотіла. Ось він і погодився допомогти нам.
- Допомогти у чому? Я нічого не розумію!
- Ну ти ж поїхала до своєї Америки, Адочка залишилася зовсім одна. Аркашка, упокій Бог його душу, брат твій безголовий, пробач Господи, з Любочкою розійшовся, Бог їм діток не дав. Добре, хоч на стороні нагуляв, худоба безрога. А коли і Варічка залишилася сама, ми з твоєю бабусею намагалися опікунство оформити. Та хто ж нам старим дозволить? А ти зі своїми принципами про дітей і слухати не хотіла. Що дала тобі твоя Америка? Ні чоловіка, ні дітей. Ось ми і придумали, як тебе втримати. Адочка смерть свою чула, поспішала. А Андрюшик, онучик мій золотий, теж ось, одинаком ходить. Ледве вмовила!
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Спадщина , Галина Балаган», після закриття браузера.