Книги Українською Мовою » 💛 Молодіжна проза » Наречені на свята, Лана Кохана 📚 - Українською

Читати книгу - "Наречені на свята, Лана Кохана"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Наречені на свята" автора Лана Кохана. Жанр книги: 💛 Молодіжна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 21 22 23 ... 146
Перейти на сторінку:

— А прозвучало сумно.

— Може, сніговика зліпимо, як в старі-добрі.

Дійсно сумно. Я огорнула його руку своєю, але коли Тиміш видав: «Думаю, він цілеспрямовано ігнорує мої спроби дізнатись бодай щось про цю пані “ікс”», фиркнула:

— А ти знов за рибу гроші! Тобі не треба про неї нічого дізнаватись. Ти з нею не одружишся — крапка.

— Ще й мама відповіді уникає, хоча точно з нею знайома. Зуб даю, це батько попросив її мовчати. Не хоче, щоб я зв'язався з «іксом» до офіційних заручин і все зіпсував.

Перспектива все зіпсувати мені сподобалась, тож я запитала:

— А ти можеш сам на неї вийти?

— Я намагався. — Тиміш відкрив браузер із купою вкладок. — Точно відомо тільки, що це донька батькового партнера, але якого саме — питання. Я знайшов усіх, що наразі є в Харкові, та в них чи сини, чи ще школярки, чи ось, в одного донька маминого віку…

Тиміш зробив павзу й десь пів хвилини дивився кудись в далечінь за межами екрана ноутбука, а потім струснув головою, ніби відганяючи видіння.

— Не те щоб я в батька любий син, але не так все й погано. У Сумах, Запоріжжі й інших містах — аналогічно: школярі, дошколята й одружені. З тих батькових партнерів, що відомі мені й двом десяткам новинних сайтів, я перевірив усіх — лишаються маловідомі й потенційні. І я б ставив на других. Тих, з якими найнеобхідніше вибудовувати міцні зв'язки й з яких логічніше було б починати пошук. Але переліку таких у відкритому доступі катма.

— Тобто тупик?

— Ага-п, — Тиміш видам гулке «п» губами. — Хіба що батьків натяк про «мобільність» моєї роботи, вказує на те, що ця краля мешкає не в Харкові. На жаль.

— Чому «на жаль»? Яка різниця, де вона мешкає?

— Чула щось про те, як чоловік і дружина побут ділять, мм?

— Але ж вона переїде до тебе, хіба ні?

— Чарівно. У вічі її не бачила, а вже поселила в мене. А що, як вона психічно хвора?

— Не роби мені нерви, Горчуку! — я пожбурила в нього рушником. — Я тут сама з тобою скоро стану психічно хворою!

— Якщо вона живе в Вінниці, тоді і я житиму в Вінниці, — методично складав пожбурений рушник він. — Якщо в Миколаєві — то і я в Миколаєві. Якщо в Рівному…

— Я вловила закономірність, дякую.

Тиміш зітхнув і поклав охайно згорнутий рушник коло ноутбука.

— За договором дружина обирає місце проживання родини. Я сумуватиму за цією квартирою, тут такий вид… — Він перевів погляд на вікно, що виходило на будівництво й парад сміттєвих баків.

— Поговори з мамою, — наче папуга торочила я. — Який їй зиск із онуків, що ростуть деінде?

— Харків — для неї теж «деінде».

— Але вона жила тут із вами пів життя — ти хоч би спробував!

— Знаєш, що найцікавіше в цьому договорі? — укотре проігнорував мене Тиміш.

Сплеснувши в долоні, я відкинулася на стільці й склала руки на грудях: хоче виговоритися — най виговориться, як йому так треба.

— Його укладали всі, окрім мене. Точніше укладав-то його батько з адвокатом ще десять років тому, але кожна нова домовленість потребує деяких правок і мої — вносяться останніми. Плюс тато сказав, що пункти, які додавала чи правила ця Ікс, недоторканні.

— Як справедливо, — качалась на стільці я.

— До прикладу, спільні поїздки планує вона. І графік власних відпусток я повинен узгоджувати з нею: попереджати про них щонайменше за три місяці, у письмовій формі.

— Практично.

— Але пункти, які повинні були б регулювати подружні зради, мають лазівки. І я не певен, чи це мені від недосипу вони вбачаються такими очевидними, чи моя майбутня дружина не пальцем роблена.

— Ціну собі знає — це точно.

— Еге ж!

Мені почулося чи у цьому «еге ж» було ледве вловиме захоплення?

— Поговори з матір'ю! — ізнов взялася за старе я.

Тиміш глухо загарчав, відкидаючи голову назад.

— Ну годі тобі, Лізо, будь реалісткою. Вона не послухає!

— Наскільки я знаю твою маму...

— Та ти ж її не знаєш. Ти бачила найкращі її сторони. І не те щоб мама була монстром — зовсім ні, мама чудова, але вона ще той упертюх.

— От ми й виявили в кого ти вдався.

— Якщо мама вирішила, що так буде краще, то її не переконати філософськими роздумами над сенсом життя й гіпотетичним «справжнім коханням».

— То для тебе кохання — це щось гіпотетичне?

Тиміш зустрівся зі мною очима, і моя єхидність чкурнула в невідомому напрямку.

Гіпотетичне чи ні, а проблема перед ним постала реальна. Я не можу просто кинути друга напризволяще. До того ж, схоже, якщо залишити його одинцем біля цієї прірви, він у неї стрибне.

— А що як… — почала я м'якше. — Припустимо, у тебе був би не гіпотетичний доказ справжнього кохання?

1 ... 21 22 23 ... 146
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Наречені на свята, Лана Кохана», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Наречені на свята, Лана Кохана"