Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Князівство Трояндового Хреста, Марчін Швьонтковський 📚 - Українською

Читати книгу - "Князівство Трояндового Хреста, Марчін Швьонтковський"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Князівство Трояндового Хреста" автора Марчін Швьонтковський. Жанр книги: 💙 Фантастика / 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 21 22 23 ... 73
Перейти на сторінку:
свідомості, і досить ефективно. Йому спало на думку, що, за іронією долі, він, можливо, завдячує своїм викрадачам життям. Для неспеціаліста розірвані тканини, що розліталися в сторони, розмазані і омертвілі, виглядали жахливо, але найманець, знайомий з бойовими травмами, бачив, що все було зовсім не так погано. Він також зрозумів, що Лисий мав на увазі під словом "протримається" – поріз виявився глибоким, але вузьким, тому його залишили незашитим, чого було явно недостатньо. Тому він не здивувався, коли в лисого незнайомця почали миготіти голки та нитки, витягнуті з мішечка. Шенк важко зітхнув і зціпив зуби.

Керуючись природним рефлексом, він намагався стримати шипіння і не застогнати, але це було важко, бо Лисий аж ніяк не проводив операцію обережно – натомість дотримувався принципу, що хірургічну процедуру слід завершити якомога швидше. Рана тупо пульсувала, час від часу вибухаючи несамовитим, гострим болем, коли голка пронизувала шкіру, а негладка дратва шкребла по ніжних краях пошкодженої плоті. Шенка занудило. Врешті-решт – це зайняло, мабуть, дві хвилини, які здалися йому вічністю – Лисий перекусив нитку і обережно перев'язав руку найманця свіжим шматком полотна, попередньо густо змастивши її маззю, що пахла розмарином, свинячим салом і бозна-чим ще.

– Ну, лапу не втратиш, якщо не занесеш якусь заразу, – сказав він і сплюнув на землю, витираючи руки від крові. – А от з кинджалом на довгий час попрощайся. А рапіра – не дуже ефективна зброя, ти ж знаєш?

– Зручна. Я до неї звик.

– Ну, не знаю. Я б краще з сокирою пішов. Але, правду кажучи, ми з тобою вороги, тож бався своїм шилом досхочу, а лапу бережи, і якщо Бог дасть, то ще й дворучним мечем помахаєш, – розбалакався цирульник, накидаючи йому перев'язь. – Ну, тоді поїхали.

Пораненого знову посадили на коня, прив'язавши праву руку до повода. Буря, відчуваючи біль і невпевненість свого господаря, йшла повільно і спокійно, присипляючи його рівним кроком. Як і слід було очікувати, він не виходив зі стану гарячки, тому майже не бачив лісу, що пропливав повз, переливаючись усіма відтінками коричневого і червоного, а також стурбованих поглядів Сойки і розм'яклої дороги, тієї самої, якою вони мчали вихором напередодні. Близько полудня зупинилися, бранців нагодували смаженим м'ясом, розігрітим на невідомо яким чином і як розпаленому вогні, а далі було тільки погойдування кінського крупа, короткі моменти приходу до тями й пильного озирання довкола, рядок вкритих сухим листям дерев, безглузді трелі птахів. Весь час боліло.

В себе Шенк прийшов лише побачивши Ковпак і село, з якого почалася вся ця історія. У його свідомості, наче крізь туман, промайнуло огидно задоволене обличчя заводили Кая, який з мстивою насолодою спостерігав за бранцями через вікно своєї хатини. Вони зупинилися на самому краю бар'єру і злізли з коней. Клаус сягнув рукою за пазуху і витягнув звідти шкіряний мішечок. Лисий чоловік підсунув йому булькаючу флягу, поки командир відміряв алхімічною міркою трохи зеленого порошку з мішка і висипав його досередини. Він добряче перемішав його. Тим часом третій чоловік щось засував коням у роти.

Клаус підійшов до Шенка.

– Спочатку гості. – Він посміхнувся, трохи глузливо. – Пийте. Тільки не дуже багато.

Шенк не поворухнувся. Коли інший чоловік підніс флягу до його губ, він смикнувся. Клаус закотив очі.

– Христові рани призиваю у свідки, невже б я труїв тебе після того, як перев'язав і тягнув за собою п'ятдесят кілометрів? Подумай трохи. Дивись. – Він зробив добрий ковток.

Молодий найманець, хоч-не-хоч, але наслідував його приклад, коли горлечко знову притиснули йому до губ. На смак питво було схоже на звичайне і не дуже добре яблучне вино. За ним випив Сойка та решта. Коли всі випили, Клаус вилив решту рідини в той самий струмок, в який раніше відливав Шенк, потім кинув шкіряний мішок на землю і підпалив його дуже вдалим maleficum, який, до речі, був першим доказом будь-якого зв'язку між їхніми супротивниками і надприродними силами, який Шенк бачив.

Потім, не кажучи ні слова, ніби це було найприродніше, всі вони один за одним перетнули бар'єр. Найманці відчули себе так, ніби пройшли крізь легенький дощик - і ось вони вже по той бік, шоковані, з широко розплющеними очима, дивляться навкруги.

– Ласкаво просимо, - промовив Клаус урочисто, наче виконував якийсь обов'язок чи ритуал, - до Князівства Трояндового Хреста.

Розділ VI

Еркісія подивився на вузьку брудну вулицю, що простяглася перед ними, і зітхнув, дивуючись, чому Господь, замість того, щоб послати його на просторі і світлі алеї Італії чи Іспанії, знову закинув у глибину темної, клаустрофобної, протестантської метрополії, яким був Амстердам. З найближчого каналу тхнуло гнилою морською водою і рибою. Накрапав дощ.

Брат Альберт, що тримувався на півкроку позаду, теж був не в гуморі; він шкандибав за своїм наставником, мов тінь, ховаючи обличчя в капюшоні свого дорожнього плаща. Амстердам справив на нього не найкраще враження, але зовсім з іншої причини - молодий монах, начитавшись про криваві єретичні ігри та добряче заляканий старшими братами, просто страшенно боявся, щойно вони перетнули міські мури. Щоправда, у Еркісії було більше причин боятися, адже він був не лише католиком, але й іспанцем, що не додавало йому друзів у голландській столиці (точніше: не додало жодного). Втім, він давно засвоїв, що в такому великому місті достатньо не висовуватися, щоб уникнути неприємностей. Але важко було заспокоїти молодого клірика, глибоко переконаного в тому, що він опинився серед змій, гріха, єресі і бозна-чого ще. Домініку навіть подобався такий настрій його супутника - так було менше шансів, що той ненароком щось ляпне або зробить якусь дурницю, піддавшись юнацькій поривчастості.

Як вони і планували, з моменту в'їзду в місто вони трималися подалі від католицьких комун, хоча в кількох місцях Еркісії вдалося виявити знаки, характерні для папістської конспірації: то тут, то там нашкарябані риби, будівлі, куди потайки пробиралися віруючі, щоб відвідати месу, або священики, які виходили з одних і тих же місць, нервово ховаючи свої маніпули[9] під плащами. Ченці зберігали безпечне інкогніто, не наражаючи ні себе, ні своїх братів у вірі на неприємності - тим більше, що за ними не можна було не стежити. Від кальвіністів їм не було на що розраховувати, тож парадоксальним чином їхній шанс з'явився з боку кіл, зацікавлених лише в одній формі спасіння, а саме в тій, що блищить

1 ... 21 22 23 ... 73
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Князівство Трояндового Хреста, Марчін Швьонтковський», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Князівство Трояндового Хреста, Марчін Швьонтковський"