Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова 📚 - Українською

Читати книгу - "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житіє моє" автора Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 21 22 23 ... 279
Перейти на сторінку:
дивився кристал, сказав — конфігурація цілком стабільна.

Маг гмикнув:

— Я не хочу нічого не хочу сказати, сер, але мені здається, що координатор Ларкес — зацікавлена особа.

— Поживемо — побачимо!

Студенти із групки, що юрмилася біля воріт, раптом зрозумівши, що поряд з ними не абихто, а поліція, гуртом кинувся тікати. Капітан Бер з трудом переборов бажання кинутися навздогін за втікачами. Треба, треба посилити роботу в районі Університету! Скільки справ одразу закриється…

Глава 8

Повірте, не всякий маг може стати інструктором з бойової магії! Треба мати особливий талант, щоби примусити банду молодих чорних магів трудитися в поті лиця, до втрати свідомості, до блювоти. Саме банду, тому що індивідуальних занять програма Університету не передбачає, і саме до блювоти, тому що ранні спроби взаємодії з Джерелом вимагають нелюдських зусиль. Я, слава предкам, цю стадію уже пройшов. Причому, в моєму випадку мій любий добрий дядечко використовував морську гальку, а інструктор не міг собі дозволити бити учнів (інакше живим з аудиторії він би не вийшов). Та містер Ракшат давав собі ради: він лаявся, як сержант на муштрі, з усієї сили лупив палицею по парті, досягаючи головоломного рівня шуму (зненацька, над вухом — незабутнє відчуття), лякав нас Кайданами і хрипким шепотом розповідав, якою жахливою буде наша участь в результаті найменшої помилки. Визнаю, після трьох годин таких занять у мене починали дрижати пальці.

Ось чому чорних магів так мало! Жодна людина при здоровому ґлузді не погодиться на таке знущання (маючи право вибору, звичайно). З цього умовиводу слідував ще один, уже печальний: всі присутні на заняттях, крім мене, — божевільні.

Мене самого містер Ракшат особливо не гнобив, але мого настрою це не покращувало, навпаки, я був єдиним за всю історію чорним магом, якого здолала осіння меланхолія. А все тому, що листочки, які облітали з дерев, були золоті і шелестіли, а ще — їх ставало все менше і менше. От і мої заощадження так само танули, як би строго я не економив, за відсутності прибутків мої гроші примножуватися ніяк не могли. Додайте до цього трати на причандали, необхідні чаклунові-початківцю, оплату «балакухи», штраф за порушення громадського порядку (випало ж мені напитися з Чверткою!) і ви зрозумієте, що я опинився на нулях набагато раніше, ніж облетіло листя.

Ослина впертість не давала мені попросити допомоги у родини. Я вже встиг напозичати у Рона і ще кількох приятелів під клятвені обіцянки «віддати в кінці місяця» — грошей після літа у студентів було мало, і давали в борг вони неохоче. Але з невідворотністю зміни пір року настав той день, коли я (вперше в житті!) ліг спати голодним. Це справило на мене надзвичайне враження. Простору для маневру не залишалися, скріпивши серце, я призначив дату погоду до Ґуґенцольґерів і тепер прикидував, на скільки вони мене взують. Як не рахуй, виходило, що повертати доведеться вдвічі більше, ніж я отримаю в руки.

І тут з’явився перший клієнт.

«Балакуха» передала мені листка з записаною на ньому адресою і іменем замовника.

— Я сказала, що твій найближчий вільний день — субота, вони не заперечували. Не знаю, що ти збираєшся робити, але удачі тобі.

Всю п’ятницю я вивчав на карті шлях, який мені випадало пройти, і розробляв детальний план кампанії: до походу через поля і контакту з клієнтом потрібно було ретельно приготуватися. З їжі у мене були тільки два пиріжки, поцуплені з торбини першокурсника (ганьба-то яка!), так що до справи і підходив максимально серйозно.

Гіркий досвід підказував, що чорним магом мало бути, їм треба ще і виглядати. Тому, коли я підійшов до воріт ферми, на мені був чорний блискучий плащ-дощовик (це при ясному, жодної хмаринки, небі), чорні модельні мешти (подарунок мами до вступу в Університет, який я ніколи раніше не одягав) і строгий діловий костюм, взятий напрокат. Саме так повинен виглядати класичний чорний маг! При цьому одною рукою я грався зі зв’язкою дзеленькучих ключів (від шафок у роздягалці) з блискучим нікельованим брелком у вигляді автомобіля, а другою стискав ручку місткого шкіряного саквояжа, позиченого з реквізиту університетської самодіяльності. Хай краще думають, що я приїхав сюди на машині, ніж здогадаються, що пішки перся п’ятнадцять кілометрів від самої станції.

Перед воротами, прямо в траві, сиділа маленька дівчинка і гралася з лялькою-мотанкою.

— Добрий день, — холодно процідив я, — де мені знайти містера Ларсена?

Вона пискнула і втекла, а через хвилину з будинку вийшов пан середнього віку в традиційному фермерському одязі (картата сорочка, домотканий комбінезон) і чіткими ознаками неініційованого білого. Він розглядав мене по-дитячому наївними очима, з сумішшю страху і захоплення. Ну, а як же! Натуральний чорний маг.

Я посміхнувся йому строго і, водночас, поблажливо, копіюючи найпротивнішу вчительку, яка мене колись вчила, а потім продемонстрував тиснену сріблом візитівку з ініціалами і невиразним логотипом (у мене таких було цілих п’ять штук!):

— Це ви зверталися у нашу фірму?

— Так! — отетеріло видихнув він.

— «Неклот і сини» — ми вирішимо всі ваші проблеми! — гордо виголосив я. — Наскільки я зрозумів, ви вважаєте, що ваш дім прокляли. Можу я побачити причину занепокоєння?

— Так, так, звичайно! Ви дозволите? — він протягнув руку до саквояжа.

Я з насолодою всучив йому важкезний багаж, не забувши строго додати:

— Будьте обережні! В ньому інструменти.

Одного погляду на дім зсередини було достатньо, щоб зрозуміти — даремно я на це все підписався. Нежить тут, безсумнівно, був: всі кути оплітала тонка чорна павутинка, місцями проступаючи на стінах і просвічуючи на склі. Фомá або фом — один з найпростіших стихійних проявів потойбічного, безмозка пліснява, але якщо дати йому пустити коріння, то будинок буде простіше спалити — всякий, хто надовго затримається всередині, ризикує життям і здоров’ям. До того моменту, коли окремі осередки зімкнуться в смертоносний чорний кокон, часу майже не залишилося.

— Хтось уже помер? — якомога байдуже поцікавився я.

— Ні-ні, — він відчайдушно замотав головою.

Ну, це ненадовго. По-хорошому, треба було посміхнутися і валити геть, але грошей, потрачених на оренду костюма, було шкода до сліз. Ну і потім, фома — це примітивно, всі необхідні для його вигнання ритуали я знав (правда, ні разу не застосовував — шеф Гарлік вчив мене основ, він був не настільки нерозумний, щоби вчити зеленого юнака чогось серйозного).

— Наші розцінки ви знаєте? — поцікавився я, щоби виграти час і зібратися з думками. — Ось, ознайомтеся! Ваш випадок під номером п’ять.

Він взяв з моїх рук листок, заповнений буквами витонченого готичного шрифту.

— Триста крон?

Я знизав плечима, тріумфуючи всередині: якщо він відмовиться, мені вдасться відступити без втрати лиця.

— Якщо сума вас не задовольняє, рекомендую викликати місцеву службу очистки.

Фермер потрусив головою:

— Вони тут уже

1 ... 21 22 23 ... 279
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова» жанру - 💛 Фентезі:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"