Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Мій бос — ідіот, Томас Еріксон 📚 - Українською

Читати книгу - "Мій бос — ідіот, Томас Еріксон"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Мій бос — ідіот" автора Томас Еріксон. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 22 23 24 ... 78
Перейти на сторінку:
про синій тип поведінки, але, я думаю, ви розумієте, що я маю на увазі.

Тож як захистити себе від критичного ока свого начальника?

Питання в тому, чи взагалі вам варто це робити. Якщо ви тільки починаєте і хочете навчитися працювати з нуля, синій начальник може бути дуже корисним. Ви точно дізнаєтесь у деталях, як усе працює.

Однак, якщо ви хочете працювати самостійно без чийогось втручання, то вам слід знати наперед, як варто вести діалог зі своїм начальником. Достукатися до нього не так уже й важко. Це раціональний тип особистості, який завжди буде слухати вас, якщо знатиме, що існує якась проблема. Деякі начальники справді вміють спостерігати за тим, що відбувається навколо них. Тож якщо ви потрапите у їхні пазурі, вам буде важко з них вибратися.

Нижче я наводжу кілька свіжих ідей щодо того, як вам поводитися зі своїм синім начальством.

Будьте справді добре підготовленими

«Підготовка й знову підготовка» — мабуть, подумаєте ви, — «та я завжди добре підготовлений».

Я вам вірю. Але чи вірить вам ваш синій начальник? І ми не говоримо про те, як схопити папери зі столу й побігти до начальника, щоб терміново розповісти йому найкращу ідею у світі. Ні, річ у тім, щоб мати всі папери при собі — і впорядкувати їх. Вони мають охоплювати всі деталі. Чому? Бо вас розпитуватимуть геть про все. На молекулярному рівні.

Якщо ви посилаєтесь на прочитаний звіт, начальник запитає, хто його склав. А оскільки це було йому цікаво, начальник тепер хоче знати, чи автор того матеріалу написав ще якісь звіти. А чи є звіти, що вказують на протилежну думку? А ви впевнені, що прочитали звіт мовою оригіналу? Переклад може містити деякі неточності. Такі ситуації справді траплялися.

Перш ніж сказати, що, звісно, ви це зробили, я просто хочу нагадати вам, що синій начальник не дозволить себе обдурити. Він ставитиме вам одне уточнювальне запитання за іншим. Краще вже схилити голову й визнати, що японською ви не володієте.

Відшукайте всі можливі деталі справи

Цей пункт, вочевидь, пов’язаний із попереднім. Ваш начальник шукає доказів того, що сказане вами відповідає реаліям. Що ви знаєте, про що говорите. Якщо ви не знаєте відповіді на запитання про якийсь нюанс справи, краще це визнати. Вам не доведеться відповідати швидко — ви повинні відповісти правильно. А ваш начальник знає, що представлення фактів, які на сто відсотків відповідають правді, потребує багато часу. Але якщо ви пообіцяєте повернутися до нього з додатковою інформа­цією о другій годині в четвер, то зробіть саме так, як обіцяєте. Тому що це вже занесено до календаря начальника.

Проте є й кращі методи. Ви можете ретельно дослідити всю справу до того, як прийдете до свого начальника і викладете йому своє бачення. Деталі — це цифри у будь-якій формі. Всі дані, що походять із такого надійного джерела, що на нього варто посилатися і до нього варто дослухатися.

Я не кажу, що Excel — це рішення для всього. Але в розмові із синім начальником ця програма вам допоможе. Якщо ви хочете запропонувати поліпшення, зробіть швидкий розрахунок в Excel і покажіть його. Вкажіть, що за вашою оцінкою завдання X потребуватиме на 8,7% менше часу, якщо застосувати ваш новий метод. Ваш начальник буде в захваті, бо ви — працівник, який знається на справі.

Я часто натрапляю на думку, що, мовляв, сині начальники не полюб­ляють змін. Що вони завжди ходять тільки проторованими стежками, де колія така глибока, що багнюка сягає до колін. Проте це — неправда. Сині начальники від природи цікавляться всім. Однак багато людей не розуміють, що навіть якщо синьому начальнику подобаються нові пропозиції, вони все одно хочуть мати підтвердження того, що те, що ви кажете, спрацює. Кидати шалені ідеї без конкретики — не вийде. Однак, якщо ви представлятимете змістовне обґрунтування на підтримку своїх пропозицій, ви станете переможцем.

Тримайтеся суті справи, заради якої зустрілися

Якщо є порядок денний, дотримуйтеся його. Це просто — хіба ні? Питань на порядку денному може бути як завгодно багато, але найкраще все одно його дотримуватися. До того ж у заявленій у ньому послідовності. Недостатньо читати знизу з будь-якого пункту — приміром, починати з пункту 2 якщо є пункт 1. Ви хочете справити враження серйозної людини, яка знає, що робить.

Синій начальник хоче обговорювати тільки поставлені завдання. Все інше не має значення. Те, що ви робили у вихідні або десь там, де, на вашу думку, йому варто провести наступну відпустку, на такій зустрічі — абсолютно недоречні теми. Як і в разі з червоним начальником — відмовтеся від самої думки говорити про такі речі. Інакше вас сприйматимуть як неприємну, напряжну людину.

Будьте точними

По суті, це означає те саме, що й хороше володіння деталями. Погана ідея — заокруглювати одержаний результат чи пропонувати середні величини. Значення мають тільки точні дані.

Реклама в газеті не коштує «близько двадцяти п’яти тисяч». Вона коштує двадцять чотири тисячі вісімсот п’ятдесят п’ять. Плюс ПДВ.

Те саме стосується того, як ви виконуєте свою роботу. Синій начальник завжди винагороджує за точність. Вас справді похвалять, якщо ви покажете, що взяли до уваги всі нюанси, а не тільки загальні дані. І що ви врахували будь-які потенційні ризики, які можуть вплинути на проєкт. Ви не просто розраховуєте на те, що все пройде добре; ви активно шукали слабкі сторони й потенційні «дірки», щоб залатати їх наперед.

Ви, напевно, думаєте, що більшість із того, чого ми боїмося, майже ніколи не відбувається. Так, я це знаю. Мабуть, це знає і ваш синій начальник. Але він чи вона все ще хоче оцінити ризики того, що справа зазнає краху.

Краще перестрахуватися, ніж потім жалкувати.

Заземлюйтеся

Сині начальники, як і всі сині особистості, не хочуть чути про шалені плани захопити весь світ і безповоротно знищити конкуренцію. Вони хочуть знати, що можна зробити реально.

Тепер ви знаєте все про свого синього начальника!

Ніт. Цього разу знову ні. Синій начальник має деякі ключові особливості, які потрібно добре знати, щоб потрапити у халепу. Я навмисно використовую цей вислів, адже синій начальник може бути дуже категоричним і судитиме вас суворо, якщо ваша помилка — на його думку — буде серйозною. Погляньмо на деякі додаткові аспекти.

Виказувати безтурботність і неорганізованість

Напевно, ви збагнули, як сині реагують на недбалість. Вони мають дуже високі вимоги до точності в кожному аспекті, і їм важко зрозуміти, що це не для всіх так само важливо, як для них. Оскільки ваш синій начальник завжди перевіряє, а потім перевіряє вдруге, іноді навіть і втретє — перевіряє все, цілком можливо, що він очікує, що ви робитимете так само.

Крім того, такі начальники є майстрами відстежування. В дечому ситуація залежить від того, чи в психологічному профілі людини є трохи зеленого кольору — у такому разі сині начальники

1 ... 22 23 24 ... 78
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Мій бос — ідіот, Томас Еріксон», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Мій бос — ідіот, Томас Еріксон"