Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Марсіянин 📚 - Українською

Читати книгу - "Марсіянин"

1 219
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Марсіянин" автора Енді Вір. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 22 23 24 ... 121
Перейти на сторінку:
початкову конструкцію.

Ну, добре. Не лише я збирав їх. Ми з Фоґелем разом це робили. леле. як же нас тренували для цього. Спочатку ми витратили цілий тиждень для навчання збиранню сонячних панелей. А потім тренувались іще, коли керівництво вважало. що у нас з’явився вільний час. Якби ми неправильно зібрали або пошкодили стільники, Габ не зміг би виробляти електрику, а це - кінець для місії.

Мабуть вам цікаво, що робила решта команди. Вони споруджували Габ. Пам’ятайте, усе у моєму славному королівстві з’явилось у коробках. Ми повинні були зібрати усе першого і другого Сола.

Кожний сонячний стільник розташований на легких ґратах, які тримають його під кутом 14 градусів. Це стосується максимізації сонячної енергії. Хай там як, а знімання сонячних стільників було легким. Відтак треба було зібрати їх на ровері.

Я думав зняти ємність для зразків каміння. Це просто велика брезентова торба, причеплена до даху. Замала, щоб тримати сонячні панелі. Після роздумів, я вирішив залишити її там, вважаючи, що вона буде хорошою подушкою.

Стільники склались у стоси легко (їх такими і зробили, щоб транспортувати на Марс), і два стоси вдало помістились на даху. Вони звисали зліва і справа, але я не збирався їхати через тунель, тому це не страшно.

Після ще деякого розкрадання матеріалів для надзвичайних ситуацій у Габі, я зробив ремені, якими прив’язав стільники. На ровері були зовнішні ручки спереду і ззаду. Це щоб легше було вантажити каміння на дах. Вони спрацювали як досконалі кітви для ременів.

Я ступив убік і помилувався своєю працею. Агов, я це заслужив. Ще не полудень, а я все зробив.

Вернувся у Габ, пообідав і решту Солу працював довкола рослин. Минуло 39 Солів відколи я посадив картоплю (що у земних днях близько 40), і вже час збирати врожай і знову садити.

Вона виросла навіть кращою ніж я очікував. На Марсі немає комах, паразитів чи грибків, які б заважали рости, а Габ підтримує досконалу для росту температуру і вологість увесь час.

Бульби були меншими ніж ті, які ви звичайно їсте, та це нічого. Мені лише потрібно було знову їх посадити.

Я їх викопав, але так, щоб не пошкодити стебла. Потім порізав на маленькі шматочки з вічком на кожному і пересадив у нову землю. Якщо вони ростимуть так само добре, то я зможу протриматись тут досить довго.

Після довгої фізичної праці я заробив відпочинок. Покопирсавшись сьогодні у комп’ютера Джогансен, я знайшов нескінченні поклади електронних книжок. Схоже, вона велика прихильниця Аґати Крісті. Бітлз, Крісті… гадаю, Джогансен - англофіль чи щось на зразок.

Пригадую, мені подобався телевізійний серіал про Еркюля Пуаро, коли я був дитиною. Почну з “Загадкової справи у Стайлз”. Здається, це перша книжка.



Журнал: Сол 66

Настав час (лиховісне музичне крещендо) для місії!

НАСА звикло називати свої місії на честь різних богів і подібного, хіба і я так не можу? Відтепер, місії експериментів з роверами будуть місіями Сіріус. Розумієте? Собаки? Ну, якщо і ні, до біса вас.(прим. перекладача: В грецькій міфології Сіріус став собакою Оріона (або Ікарія))

Завтра буде Сіріус 1.

Завдання: маючи на початку повністю заряджені батареї і сонячні панелі на даху, їхати скільки вистачить електрики і визначити подолану відстань.

Я не ідіот. Я не поїду навпростець геть від Габу. Їздитиму півкілометровими відтинками туди-сюди. Так я завжди зможу повернутись додому пішки.

Сьогодні вночі я заряджу обидві батареї, щоб бути готовим для невеличкого випробування завтра. Сподіваюсь на 3 ½ години їзди, тому знадобляться свіжі фільтри СО2. А через те, що буде вимкнене опалення, вдягну три шари одягу.



Журнал: Сол 67

Сіріус 1 виконано!

Точніше, Сіріус 1 було припинено через 1 годину. Гадаю, ви б назвали це “провалом”, та я надаю перевагу термінові “отримання досвіду.”

Спочатку все було добре. Я доїхав до гарного плаского місця за кілометр від Габу, а потім почав їздити вперед і назад по 500 м відтинкові.

Я швидко зрозумів, що тест буде поганенький. Через кілька кіл я утрамбував ґрунт так, що отримав твердий шлях. Хороший, твердий гостинець, який забезпечує надзвичайно високу енергоефективність. У довгій подорожі нічого такого не буде.

Тому я змінив план. Їздив несистемно навколо, але лишаючись в межах кілометру від Габу. Це ближчий до дійсності тест.

Коли минула година, все почав охоплювати холод. Тобто, СПРАВЖНІЙ ХОЛОД.

Ровери завжди холодні відразу, як ви залазите у них. Але якщо опалення не вимкнене, то всередині швидко тепліє. Я очікував, що буде холодно, але святий Боже!

Деякий час я терпів. Тепло мого тіла і три шари одягу тримали мене в теплі, а у ровера добра ізоляція. Тепло, яке випромінювало моє тіло, нагрівало лише середину ровера. Але бездоганної ізоляції не існує, тому тепло втрачалось, а я мерз і мерз.

Через годину я дзвенів зубами, а тіло задубіло. Досить значить досить. У такий спосіб довгої подорожі не вийде. Випробування завершено.

Увімкнувши обігрівач, я поїхав напрямки до Габу.

Коли дістався додому, я деякий час лаявся. Усі мої безцінні плани накрилися термодинамікою. Чорти б тебе узяли, Ентропіє!

Я у безвихідному становищі. Клятий обігрівач з’їдатиме половину заряду батареї щодня. Можна притлумити його, гадаю. Буде трохи холодно, та не мороз

1 ... 22 23 24 ... 121
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Марсіянин», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Марсіянин"