Книги Українською Мовою » 💛 Молодіжна проза » Наречені на свята, Лана Кохана 📚 - Українською

Читати книгу - "Наречені на свята, Лана Кохана"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Наречені на свята" автора Лана Кохана. Жанр книги: 💛 Молодіжна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 24 25 26 ... 146
Перейти на сторінку:
Розділ 6. Благородна брехуха

Розділ 6. Благородна брехуха

Я сиділа в мами на кухні за круглим столом, усяка щербинка якого могла розповісти про мої злети, падіння й кількість зубів, які я при тому втратила.

Приглушене світло, купа приладдя на кухонних тумбах і дитячих малюнків на холодильнику. На місці кожен з останніх тримали магнітики: олень із Яремче, корабель зі Скадовська, картина хлопчика з котами Гапчинської, барвисті «Б», «Ґ» і «Є» — ті літери магнітної абетки, які я не погризла в часи перших молочних, тощо.

Вікно з видом на церкву затуляли узорчасті фіранки, які мені колись довірили прасувати. То був мій перший досвід хазяйнування, і закінчився він тим, що мама, репетуючи на неквапливих водіїв і червоні світлофори, везла мене до травмпункту.

Не через те, що я обпеклась, ні. Насправді праску мені тоді навіть не ввімкнули. Однак я примудрилась гепнути цей апарат собі на ногу. Перелом двох пальців і забій ступні — як вам таке прасування, га? Утім, більше, здається, травмувалась мама — по сей день при мені дошку для прасування не розкладає.

— Вчора випав перший сніг, — мрійливо промовила вона.

— І правда.

— Ти виходила? Загадала щось?

— Намагалась, — промурмотіла я, потираючи ліве коліно.

— Лізонько, з тобою точно все гаразд? — вкотре за вечір запитала мама.

Карі очі, руді вії й обличчя в формі серця, усипане ластовинням. Іноді здається, останнє їй личить куди більше за мене. Чи скоріш так: їй воно личить завжди, а мені десь два-три дні в середині циклу.

— Авжеж, — натягнула усмішку я.

Насправді совість гризла мене як маленький, але вкрай докучливий ховрашок цибулину. Тільки плакати при тому хотілось мені.

Нашо я ото Тимошеві сказала? Усе одно шо прокляла, чесне слово!

Задля демонстрації, що зі мною таки все гаразд, я накрутила спагеті на виделку, ткнула нею фрикадельку й напхала всім цим щоки.

Мама вдала, наче повірила, і звернулася до свого залицяльника, Михайла. Невисокого чоловіка із сивим волоссям і вусами, які підстрибували кожен раз, як він починав мовити чи уминати мамине їстиво.

Отож ці голубки про щось собі говорили, вуса Михайла танцювали, а я жувала вечерю й водночас силилась подумки переварити події минулого дня. Точніше вкрай насиченого ранку, бо, повернувшись від Тимоша, я випила ще трохи знеболювального й завалилась спати. Прокинулась запізно, поговорила зі Златою, випила гарячого шоколаду з зефірками, що їх раніше приніс Тиміш, згадала про Тимоша, подумала про Тимоша, поговорила зі Златою про Тимоша, ще трохи подумала про Тимоша, впевнилась у думці, що я остання скотина, котра кинула друга-екс-коханця напризволяще, злопала весь зефір і завалилася спати.

Продуктивність — наше все.

— А в тебе які плани на канікули? — звернувся до мене Михайло, і я сполохано звела брови догори.

«А в тебе» завжди йде за «а у нас».

Я дожувала фрикадельку й прокашлялася.

— Напевно, аналогічні, — відказала невимушено.

— Теж Одеса? — здивувався Михайло. Вуса здивувались разом із ним.

Я закліпала очима.

— Ну, е-е, я ще не вирішила. Тобто, це не обов'язково буде Одеса, просто поїздка.

— Якщо хочеш в Одесу, можемо поїхати разом, — запропонувала мама. — Певна, на потяг місця ще є. Та й зупинемося ми в готелі, а не в Михайлових батьків, тож можемо й вам зі Златою там номер подивитися. Ви ж із нею поїдете, так?

— О, ні, ні. Злата їде на свята до рідні.

А мама поїде до рідні Михайла. Дуже цікаво. Дуже. Мені що, скоро доведеться звати його татком?

— В Ясіню? Ой, у них там так гарно! — подалась до Михайла мама, стискаючи його пухкеньке плече. — Спокійно, тихо й овечки подекуди бекають.

Михайло на вид не пройнявся, але однаково спитав:

— А Ясіню — це у нас де?

— Ясіня́. Неподалік Чорногори. Наступного року туди поїдемо. Тільки коли потеплішає, навесні.

— Щоб нахапатись по вуха багнюки?

— Тобі сподобається, любий! — наполягала мама. — Багнюка багнюкою, але в місті ти таких краєвидів не знайдеш! Ліза, он, не дасть збрехати. Вона роки два тому там всі канікули стирчала.

Я угукнула, набиваючи рот і щиро радіючи, що не повинна говорити.

— З другом розважалась, Тимком.

Ледь не вдавилась, по грудях застукала. Мама зойкнула, Михайло підскочив мене рятувать.

— Не треба! — прохрипіла я, виставляючи руку. — Усе добре, добре.

Мама долила мені води.

— Спасибі.

— А чом би тобі не поїхати зі Златою? — запитала вона. — Дарина казала, що вже скучила за тобою. Ти після того літа до них не навідувалася.

— Так, ем, узагалі-то, кхм, — прочистила горло я. — Вона кликала мене до них.

— Але?

— Але я там буду зайва.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 24 25 26 ... 146
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Наречені на свята, Лана Кохана», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Наречені на свята, Лана Кохана"