Читати книгу - "Українські традиції"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
г) До Дмитра дівка хитра, а по Дмитрі по сім за цибулю;
д) До Дмитра дівка хитра, а після Михайла хоч за попихайла;…а після Дмитра сякий-такий аби був, аби хліба роздобув;…а по Дмитру хоч за старця, аби не остаться; є) До Дмитра дівка хитра, а по Дмитрі стріне собаку та й питається: «Дядьку, чи ви не з сватами?»; є) До Дмитра дівка хитра, а опісля Дмитра свиня йде, а вона пита: «Тітко!
Чи не бачили старостів?»; ж) До Дмитра дівка хитра, а після Дмитра зустріне собаку та й каже: «Здоров, дядьку! Чи не в старости?»; з) До Дмитра каже дівка: «А люшки, бо тя перескочу!», а по Дмитрі: «А кота! бо тя розтопчу!».
2. Єсли на Дмитрія день без снігу, то ще не буде зими.
3. Звідайся, Митро, яке маш хутро.
Андрій
1. На Андрія вложи руку в засув у хліві.
2. На Андрія робиться дівицям надія.
3. На Андрія треба кожуха-добродія.
4. а) Святий Андрію, на тобі коноплі сію, дай же ми, боже, знати, з ким їх буду брати; б) Я, святий Андрію, конопельки сію, дай же, Боже, знати, з ким весілля грати; в) Андрію, Андрію, я тобі коноплі сію, пеленою волочу, бо я заміж хочу!
Варвара
1. а) Було не савити та не варварити, а сісти і на три веретена напарити; б) Було не савити, не варварити та на сорочки сурганити; в) Не савити, не варварити, не євдошити, на куделю ковдошити; г) Хто савить і варварить, той починок не напарить; д) Вона просавилась, проварварилась.
2. а) Варвара заварить, Сава закалить, а Никола закує; б) Варвара заварить, а Сава засолить, а Микола поставить кола; в) Варвара заварить, Микола загвоздить, а на Галки сідай в санки; г) Варвара постелить, Сава погладить, а Микола стукне; д) Варвара мости мостить, Сава гвозді гвоздить, а Микола прибиває; е) Варвара мостить, Сава гвоздить, а Микола кріпить.
3. а) Варвара кусок ночі ввірвала; б) Варвара кусок ночі ввірвала, а дня приточила.
4. Коли на Варвару мороз, то ховай сани, а витягай віз.
5. Свята Варвара по світі брикала.
6. Якщо на Варвару гострі морози, то на зиму готуй вози, а якщо розтане, то кажи – оглянути сани.
7. Якщо в грудні на Варвари болото, то буде зима красна, як злото.
Ганна
1. Яка Ганна до ніченьки, така зима до весноньки.
2. Яка Ганна до полудня, така зима до грудня.
Тома
Добре говорив святий Тома, що в грудні найліпше сидіти дома.
Кутя
Коли на багату кутю буде зоряно, то буде урожай.
Різдво
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Українські традиції», після закриття браузера.