Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська 📚 - Українською

Читати книгу - "Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська" автора Олександр Віталійович Красовицький. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 25 26 27 ... 137
Перейти на сторінку:
Луганська, а й звичайні городяни. Багато були з прапорами України і плакатами. Також деякі прийшли у вишиванках.

• У Стаханові Луганської області сепаратисти збираються штурмувати головне управління міста. Про це «Українській правді» повідомили очевидці події.

Станом на 15:40 біля будівлі зібралися близько 100 місцевих «дружинників» з самооборони.

• У Маріуполі МВС провело операцію у відповідь на атаку на військову частину Національної гвардії, у результаті, за попередніми даними, 3 бойовики вбиті, 13 поранено, 63 затримано.

• У Горлівці Донецької області викрали депутата міськради Володимира Рибака. Про це повідомив колишній керівник донецької обласної організації партії «Фронт змін» Олександр Ярошенко, повідомляє «Громадське ТБ».

Викрадений депутат представляв у Горлівській міськраді партію «Батьківщина». Нещодавно Віктор Рибак зірвав прапор так званої «Донецької республіки» з будівлі Горлівської міськради.

• У Краматорську чути потужні постріли. Як повідомив «Громадському ТБ» місцевий мешканець, обстріл відбувається з боку села Сергіївка. Крім того, виданню Краматорск.інфо мешканка села Сергіївка повідомила, що в районі автотраси чула стрілянину. Місцеві жителі кажуть, що в селі з’явилися люди у військовій формі. Крім того, у видання є інформація про те, що в районі блокпосту, встановленого сепаратистами, сталася пожежа.

18 квітня 2014 року

• Зведення новин

Спецпризначенці РФ, які захопили Раду Криму, здійснюють захоплення на сході.

Українські спецслужби отримали підтвердження, що Верховну Раду Криму 27 лютого захоплювали спецназівці Росії, а тепер вони ж орудують на сході України. Про це повідомляє ініціатор «Інформаційного спротиву» Дмитро Тимчук у Фейсбук.

«За даними групи «Інформаційний спротив», українські спецслужби отримали підтвердження, що захоплення будівлі Верховної Ради АР Крим 27-го лютого 2014 року проводилося військовослужбовцями 45-го окремого полку спецпризначення ВДВ ЗС РФ»,  — написав він.

«На даний час військовослужбовці цієї російської частини беруть активну участь у екстремістських акціях на сході України, будучи «ударним ядром» і основними виконавцями захоплення органів місцевої влади й будівель силових структур»,  — заявляє Тимчук. «Приміром, захоплення адмінбудівель у Слов’янську проводилося саме військовослужбовцями 45-го ОПСн», — зазначає він.

• Вперше співробітник «Альфи» загинув у бою зі спецслужбистам и іноземної держави, — заступник голови СБУ про події під Славянськом.

Заступник голови Служби безпеки України Віктор Ягун розповів, що капітан «Альфи» Генадій Біліченко був убитий диверсантами з новітніх автоматів Калашникова, які тільки недавно були взяті на озброєння російськими спецпідрозділами.

Про це він розповів в інтерв’ю газеті Факти, передає Цензор.НЕТ. «Я залишився живий, тому що загинув офіцер Біліченко,  — розповів Ягун. Того трагічного дні 13 квітня близько дев’ятої години ранку ми, співробітники центрального апарату спільно з керівництвом донецької обласної міліції, проводили рекогносцировку, готувалися до антитерористичної операції. У восьми кілометрах від Слов’янська зупинилися поспілкуватися з жителями села Семенівка. У тому місці стояло багато машин — і цивільних, і військових. Люди запевняли нас, що в Слов’янську зброї немає, що тут, мовляв, тільки мирні демонстранти. В цей час під’їхала група чоловіків в цивільному одязі, які, як стало зрозуміло пізніше, доповіли терористам про віп-машини. Через кілька хвилин пролунали постріли».

Ягун зазначив, що нападників було близько десятка. «Вони просто розстрілювали нас — без попередження, зі спини, з відстані семи-десяти метрів. Все в однаковій формі російського виробництва, в такий же однаковою взуття і спеціальних окулярах. Стріляли з автоматів Калашникова (АК-100), які тільки недавно були взяті на озброєння російськими спецпідрозділами. Так що розповіді про те, що стріляли свої, українці, з числа самооборони, це неправда. Через два дні ми вже точно знали, що керував диверсійною групою Ігор Стрєлков, офіцер 45-го полку спеціального призначення, який базується в Підмосков’ї», — підкреслив Ягун..

«Геннадій, який перебував найближче до диверсантам, отримав три кульові поранення, кожне з яких було несумісне з життям — у голову, шию і серце. Вперше в історії незалежної України співробітник спецпідрозділу «Альфа» загинув не від рук кримінальних елементів, а в бою з представниками спецслужб іноземної держави», — зазначив Ягун.

«Ще четверо наших людей були поранені, двоє з них полтавчани. Один офіцер потрапив в реанімацію. На щастя, здоров’ю потерпілих вже нічого не загрожує», — додав він.

• У Краматорську звільнили телевежу, захоплену російськими військовими напередодні, та вимкнули незаконно ввімкнені російські канали.

Як повідомляє Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, він спільно з Службою Безпеки України «забезпечили вимкнення з ефіру несанкціонованого мовлення російських телевізійних каналів, що розпочалося після захоплення російськими військовими радіо-телевізійної передавальної станції міста Краматорськ (с. Ясногоровка, вул. Кірова 699)».

• Служба безпеки призупиняє активну фазу антитерористичної операції у зв’язку із Пасхальними святами та домовленостями високопосадовців у Женеві.

Про це повідомила на брифінгу в Антитерористичному центрі у п’ятницю речник СБУ Марина Остапенко.

«Антитерористична операція триває. Скільки вона триватиме  — залежить від того, чи підуть із нашої території терористи. Але у зв’язку з Пасхальними святами і женевськими домовленостями вона не є в активній фазі», — зазначила вона.

• Телевежу в Краматорську знову захопили озброєні особи.

Про це повідомляє прес-служба Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.

Співробітники радіо-телевізійної передавальної станції Краматорська чекали на прибуття підрозділів МВС та Міноборони, які повинні були забезпечити охорону і оборону об’єкту, але цього не сталося. Ніхто не прибув, — зазначають у прес-службі.

Російські військові через резервне введення відновили електропостачання і знову включають російські канали на частотах українських.

• Заяви Путіна суперечать Женевській конвенції.

• МЗС України «з розчаруванням і занепокоєнням» сприймає заяви Президента РФ Володимира Путіна в ході «прямої лінії» 17 квітня. Про це йдеться у заяві відомства. «Чимало з них прямо суперечать висловленим на Женевських переговорах запевненням російської сторони щодо її зацікавленості у деескалації ситуації навколо України та українсько-російських відносин», — зазначає МЗС.

• Президент Росії Володимир Путін провів оперативну нараду з постійними членами Ради Безпеки по Україні. Про це повідомляє прес-служба Кремля.

«Обговорювалася актуальна ситуація в Україні, у тому числі у світлі, що відбулися напередодні переговорів у Женеві й досягнутих за їхніми підсумками домовленостей», — сказано в повідомленні.

У нараді взяли участь прем’єр Дмитро Медведєв, глава Ради Федерації Валентина Матвієнко, голова Держдуми Сергій Наришкін, Керівник Адміністрації Президента Сергій Іванов, секретар Ради Безпеки Микола Патрушев.

Крім того, у засіданні взяли участь Міністр внутрішніх справ Володимир Колокольцев, Міністр закордонних справ Сергій Лавров, Міністр оборони Сергій Шойгу, директор Федеральної служби безпеки Олександр Бортників, директор Служби зовнішньої розвідки Михайло Фрадков, заступник Секретаря Ради Безпеки Рашид Нургалієв і постійний член Ради Безпеки Борис Гризлов.

• В рамках спецоперації десантники вилучили у екстремістів два захоплених у Краматорську БМД. Про це повідомляється на

1 ... 25 26 27 ... 137
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська"