Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » 13 звичок, яких позбулися сильні духом люди 📚 - Українською

Читати книгу - "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди"

1 058
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди" автора Емі Морін. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 27 28 29 ... 76
Перейти на сторінку:

ВИЗНАЧТЕ, КОМУ САМЕ ВИ БАЖАЄТЕ ДОГОДИТИ

Якщо ви бажаєте успішно добиватися своїх цілей, то необхідно визначити шлях для себе, а не лише виконувати бажання інших людей. Головному директору «Крейгсліст» (Craigslist) Джиму Бакмастеру не з чуток відомо, наскільки це важливо.

Бакмастер обійняв цю посаду у 2000 році. У той час як інші веб-сайти примножували капітали на рекламі, фірма «Крейгсліст» так не робила. Насправді компанія відхилила чимало вигідних пропозицій. Замість цього Бакмастер з командою вирішив зберігати сторінку в найпростішому вигляді та стягувати плату лише за дуже конкретні типи публікацій. Основна маса оголошень, складених користувачами, залишалася безкоштовною послугою. Фактично компанія навіть не мала відділу маркетингу.

«Крейгсліст» отримала чимало негативних відгуків стосовно цього рішення, і генеральний директор став мішенню нищівної критики. Його звинувачували в антикапіталізмі та навіть називали соціальним анархістом. Але Бакмастер не намагався догоджати критикам. Нав­паки, він прагнув зберегти сервіс «Крейгслісту» таким, який він був від початку.

Прагнення Джима плисти проти течії та вберегти компанію від надмірної залежності від реклами, ймовірно, і дозволило бізнесу втриматися на плаву. Фірма легко пережила крах бульбашки доткомів та є однією з найпопулярніщих веб-сторінок у світі. Оціночна вартість «Крейгсліст» становить щонайменше п’ять мільярдів доларів. Не переймаючись намаганнями потрафляти всім, Бакмастер спромігся втримати фокус компанії на відповідності меті та потребам аудиторії.

Перед тим як мимохіть змінити поведінку щодо того, чого, на вашу думку, бажають інші, оцініть міркування та почуття. Коли будете міркувати, чи варто вам висловлювати погляд, майте на увазі такі істини щодо прислужування людям.

Клопотатися про те, як догодити усім,— це гаяння часу. Вам не вдасться контролювати те, як люди будуть почуватися, та що більше часу буде витрачено на роздуми щодо самопочуття інших, то менше його залишиться на дійсно важливі речі.

Прислужниками легко маніпулювати. Люди здатні розпізнати цей тип за кілометр. Маніпулятори часто застосовують тактики, що дозволять нажитися на емоціях схильних до приподоблювання людей та контролювати їхню поведінку. Стережіться тих, хто казатиме щось на кшталт: «Я прошу тебе це зробити тільки тому, що знаю: ніхто не впорається краще…» або «Мені дуже незручно тебе просити, але…»

Злитися та розчаровуватися — нормально для інших людей. Не існує жодної причини, чому усі мають завжди бути у доброму гуморі. Кожен у змозі впоратися з широким спектром почуттів, і не ваш обов’язок запобігати виникненню негативних. Те, що хтось розсердився, ще не означає, що ви вчинили що-­небудь не так.

Усім не догодиш. Неможливо всім бути в захваті від тих самих речей. Прийміть той факт, що деяким людям ніколи не вдасться догодити, до того ж це не ваша робота — поліпшувати їхній настрій.

ВИЗНАЧТЕСЯ З ВЛАСНИМИ ПРІОРИТЕТАМИ

Уявіть мати-одиначку, яка працює повний робочий день на заводі. Якось, коли вона будить сина до школи, він каже, що погано почувається. Мати міряє температуру та виявляє в дитини незначний жар. Ясно, що він до школи не піде.

Матері потрібно вирішити, що робити з сином. У неї нема друзів або інших членів родини, хто міг би залишитися з ним. Мати може взяти лікарняний на роботі, однак тоді цей день не буде оплачено. Без грошей за цей день жінці буде важко придбати продукти на тиждень. Її також непокоїть те, що ще один пропущений робочий день може загрожувати звільненням. Мати вже не з’являлася багато днів на заводі через захворювання сина.

Вона вирішує залишити його самого на цілий день. Жінка знає, що інші, ймовірніше, сприймуть негативно такий вибір — залишити хвору десятирічну дитину вдома саму. Проте її цінності підказують, що такий вибір є правильним у нинішніх обставинах, незважаючи на суспільну думку. Такий вчинок не свідчить про першість роботи над сином. Насправді жінка цінує свою родину понад усе. Але вона знає, що у довгостроковій перспективі для більшого блага сім’ї найкраще рішення — піти працювати.

Коли ви стикаєтеся з ухваленням рішень, важливо чітко усвідомлювати власні цінності, щоб зробити правильний вибір. Чи можете ви експромтом перелічити п’ять найважливіших для вас речей? Більшість — ні. Але як з непевними пріоритетами вдасться ухвалити правильні рішення та визначити, до чого докладати зусиль? З’ясування своїх цінностей варте витраченого часу. Загальні пріоритети містять такі позиції.

• Діти.

• Романтичні стосунки.

• Родина.

• Релігійні/духовні переконання.

• Благодійність або волонтерство.

• Кар’єра.

• Фінанси.

• Збереження дружніх стосунків.

• Піклування про фізичне здоров’я.

• Почуття мети.

• Дозвілля.

• Догоджання іншим.

• Освіта.

Оберіть найважливіші п’ять речей у житті та розташуйте у порядку від найбільш вагомої до найменш значущої. А тепер зупиніться та поміркуйте, чи дійсно ви живете за ними. Скільки вашого часу, грошей, сил та вмінь присвячено кожній позиції списку? Можливо, забагато зусиль витрачається на те, чого навіть немає у переліку?

На якому місці в ньому прислужування іншим? Воно ніколи не має бути на найвищому рівні. Переглядаючи час від часу систему цінностей, можна легко визначити, чи не потрапило ваше життя за межі рівноваги.

НЕ ВІДПОВІДАЙТЕ МИТТЄВО «ТАК» ЧИ «НІ»

Меґан уникала брата, бо знала, що не зможе відмовити на прохання щось зробити. Щоб їй

1 ... 27 28 29 ... 76
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «13 звичок, яких позбулися сильні духом люди», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди"