Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський 📚 - Українською

Читати книгу - "Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Руйнівниця фортець" автора Марчін Швьонтковський. Жанр книги: 💙 Фантастика / 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 28 29 30 ... 77
Перейти на сторінку:
що залишався в резерві, зараз кинувся в бій і розділився на дві частини. Вони збиралися обійти пекельне каре, і він хотів сказати Ханову, що треба цьому запобігти, але одного погляду на поле, а потім на люте, спокійне обличчя німця було достатньо, щоб зрозуміти, що це вже той етап бою, в якім всі підрозділи були задіяні, і з точки зору командира зробити нічого і не можна – лише чекати результату. Однак він помилявся, вважаючи, що полковник найманців збирається чекати, склавши руки.

– Ну, - гаркнув він раптом. – Якщо ми не маємо як втекти, монах, час відробляти наше золото. Дайте йому хтось залізо і йдемо!

Перш ніж іспанець встиг запротестувати, один із сержантів сунув йому в руку величезну і важку швейцарську шаблю, якою можна було відрубати голову, а Ханов пришпорив коня й рушив схилом туди, де ситуація була найгіршою: на правий фланг, де залишилися рештки війська. аркебузири, в більшості своїй спішені, почали відступати під натиском гессенської піхоти. Еркісія вилаявся і не рушив з місця.

Раніше йому траплялося програвати битви, але його завжди оточували друзі з Ордену. Тепер, погойдуючись у сідлі на пагорбі в центральній Німеччині, з очима, залитими потом, сам-один, дивлячись, як Ханов і його хоругви їдуть назустріч ворогу, з надто важким мечем у руці, без реактивів — бо навіть віридіум він роздав серед людей Маартенса — іспанець раптом відчув жахливу самотність. Посеред нічого, за крок від різанини, без мети, духу, форми чи зброї; до нього раптом з усією силою дійшло, яким безглуздим стало його життя. Горе, страх і почуття самотності кипіли в ньому. У цій ситуації він міг зробити дві речі: розвернутися на місці, втекти й забути про все це або пришпорити коня й піти за полковником. Кілька секунд він вагався. І вже хотів був натягнути поводи й повернути кобилу хвостом до бою, коли в ньому прокинулося щось інше. Пиха.

Пиха, яку він ніколи не контролював і яку йому більше не потрібно було контролювати, бо все одно — як він раптом з усією силою усвідомив — він був втрачений і проклятий навіки. Та сама пиха, яка втягнула його в цю історію, а потім, щоб помститися, змусила його зрадити Орден і приєднатися до Катаріни, щоб постійно пояснювати їй світ. Дівчина тут була найменш важливою – але він, Домінік Ібанес Еркісія Перес де ла Лете, мандрівник, бувалець у світі, генерал великого домініканського ордену, кваліфікований теолог і прецизіолог, знавець людей і політики, мав втікати від якоїсь сраної армії третьорозрядного князька? Від цієї думки в нього закипіла кров.

Він пришпорив коня й рушив за штабом Ханова. Менш ніж через тридцять секунд він був закинутий у метушню бою, розмахуючи такою важкою шпагою, що ледве міг її підняти. Розлючений і рішучий, він кинувся в найстрашнішу сутичку, прямо між ворожими шаблями та тесаками аркебузирів, рубаючи й роблячи уколи куди попало. Незабаром іспанець був весь у крові, як і його кінь. Краєм ока він побачив Ханова та сержантів, які билися ліворуч від нього, ближче до центру бою. Він мало не оглух від крику, стукоту списів, брязкоту заліза й тупоту важко взутих ніг. Він на мить припинив рубанину й подивився на центр лінії, але навіть зі свого коня не міг розгледіти, що відбувається на решті пагорба: його погляд був повністю закритий димом і залишками туману.

Тих трьох секунд, на які він зупинився, було достатньо, щоб гессенський пікінер кольнув його коня прямо в груди. Гнідий жеребець заіржав і різко смикнувся, і Еркісія, не готовий до удару, впав на спину, збивши якогось солдата. Він був досвідченим вершником, тому впав добре. На мить він йому не вистачило повітря, але потім іспанець скочив на ноги. Він зачерпнув із землі жменю піску й прошепотів слова praeciosum leviosum — м'ясницьке лезо раптом стало легким, як гілка. І він напав на своїх супротивників, схопивши зброю обома руками, як дворучний меч, і почав бити розмашистими ударами, пам’ятаючи про силу інерції. Оманливо легке лезо з легкістю прорізало гессенські кіраси, відкидаючи ворогів на крок назад, перш ніж вони падали.

Він давно вже втратив Ханова з поля зору. Кавалеристів навколо ставало все менше. Еркісія не зрозумів, коли опинився перед щільною шеренгою ворожих пікінерів. Мушкетери Катаріни, які також з'явилися невідомо звідки, пірнули під ліс древців, щоб бити ворогів у ноги та пахи кинджалами та мізерікордіями. Спершу іспанець хотів робити те саме, але своєю шпагою довжиною у чотири лікті наробив би там більше шкоди, ніж користі, тож випростався, скориставшись моментом спокою, і знову подивився на поле.

І побачив видовище з кошмарного сну.

Десь за сто кроків від нього оточений золотистим сяйвом герцог Вільгельм Гессенський парив над полем бою.

Вільгельм Маг. Домінік раптом зрозумів, звідки взялося це прізвисько. Він одразу впізнав його, хоча аристократ зараз зовсім не був схожий на вишуканого цинічного дипломата. Волосся його розпатлалося на всі боки, борода була скуйовджена, а в очах світилося холодне безумство. Німб, що оточував його, змушував його багато прикрашений напівпанцир сяяти мов друге сонце. Побачивши це, найманці Катаріни закричали в паніці і кинули зброю, тікаючи вгору по схилу.

І у них були на це причини. Вільгельм із висоти п’ятнадцяти ліктів розсіював навколо себе море вогню, викликаючи блискавки – блискавки! – і повітряні снаряди, змітаючи по двох-трьох солдатів – і не особливо зважав на те, чи б’є по своїх, чи по ворогах. На очах у Еркісії одним жестом він спалив чотирьох найманців, які намагалися одночасно триматися спиною один до одного та відступати в паніці.

Вони були останніми солдатами на шляху Вільгельма до роти Маартенса. Етероманти попереду не змогли відреагувати, тому що їм довелося витягнути дусаки й відбиватися від мушкетерів, але ті, хто йшов ззаду, зрозуміли, хто йде на них, і швидко підняли щит. З нього було мало користі – Вільгельм пробив його кількома сяючими снарядами, які Еркісія навіть не зміг ідентифікувати. Потім герцог почав систематично, ряд за рядом, поражати їх усім, що мав у своєму арсеналі. Спроби захиститися були марними. Рота, їхній останній загін, який ще підтримував якийсь стрій, почала розвалюватися, незважаючи на відчайдушні крики Маартенса.

Еркісія кинувся в той бік, намагаючись потрапити між найманцями, що втікали, та наступаючими ворожими солдатами. Це була безнадійна спроба, і справді, буквально через кілька секунд його оточили мушкетери з оголеними шпагами. Якусь мить він захищався, роблячи відчайдушні піруети своїм наддовгим лезом, що давало йому більшу

1 ... 28 29 30 ... 77
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський"