Читати книгу - "Твоє ім'я, Ксандер Демір"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Єдине, що постійно не давало мені спокою, — це те, що ми розійшлися п’ятнадцять років тому, а Софії вже чотирнадцять. Чи знайшов він когось одразу після наших стосунків? Це питання бентежило мене, але я старанно приховувала свої думки, намагаючись не зруйнувати цей момент.
— Так! Все! — знову гучно крикнув Артем. — Ми граємо і жодних «але»!
— А що за гра? — запитав Руслан. Він робив вигляд, що не бачить мене цілу вечерю, наче це його стратегія уникнення конфліктів. І все ж, він ніколи не буває серйозним!
— У мене є такі картки, — Артем підняв руку, тримаючи невеличку купу карток. — Тут написані різні питання. Вони можуть бути будь-якого характеру. Ти або відповідаєш на нього, або випиваєш.
— По-перше, — втрутився Адам, піднімаючи брови. — З нами грає Софія. По-друге, наскільки вони різного характеру? По-третє, я та Софія не п’ємо, якщо ти забув.
— Ну, по-перше, — перекривив Артем, роблячи надмірно серйозне обличчя. — Я знаю, що з нами грає твоя донька, і там немає нічого такого, чого вона не знає. Софія може пити свій сік, чи лимонад, будь-що. А ти міг би зробити виключення у своєму здоровому житті.
— Гаразд, давай, — відповів Адам з посмішкою, явно готовий до виклику. — Я згоден сьогодні випити трішки вина.
— Що? Адам Бітлер буде пити? — Артем удав, що шокований, його очі широко відкрилися. Хоча, напевно, шоковані були усі.
— Артеме, закрий свій рот, — посміхнувся той, качаючи головою.
Мені так подобалося спостерігати за їхніми взаєминами. Вони були як два брати, велика родина, і це відчуття затишку та єднання було надзвичайно цінним.
Я мимоволі задумалася про те, як би склалося моє життя, якби ми з Адамом не розійшлись. Можливо, ми б мали власну родину, щасливі моменти, подібні до цих. Але тепер залишалося лише спостерігати та насолоджуватися моментом, який мав свої радісні моменти навіть у цій складній ситуації.
Руслан тим часом продовжував удавати, що нічого не помічає, хоча я відчувала його напруженість. Він завжди вмів ховати свої справжні почуття за маскою байдужості, і зараз це було особливо очевидно. Можливо, гра допоможе нам трохи розрядити атмосферу і знайти спільну мову, навіть якщо лише на короткий час.
— Беремо картки за годинниковою стрілкою, хто буде першим? — Артем окинув поглядом усіх присутніх, очікуючи на добровольця.
— Ну давайте я, — запропонувала Софія, витягаючи одну з карток. — «Яку країну ти хотіла б відвідати й чому?».
— Нормальні питання, татусику? — саркастично перепитав Артем, кліпаючи очима.
— Дайте дитині відповісти! — буркнула Ната, штовхаючи свого чоловіка в бік. — Софійко, не слухай їх.
Я посміхнулась подрузі, а вона відповіла взаємністю, відчуваючи підтримку.
— Ну... я дуже хочу відвідати Францію, — сказала Софія, продовжуючи дивитися у листочок.
— Франція? — здивовано перепитав Адам. — Ти колись казала, що тобі не подобається Франція.
— Та-ак, я пам’ятаю. Але чомусь передумала. Мені подобається французька музика, тому, можливо, усе ще можна змінити, — дівчинка посміхнулася і поклала листок на стіл. — Тепер ти, тато.
— Може, я останній буду? — Адам спробував уникнути черги, але всі погляди спрямувалися на нього з очікуванням.
— Ні, Адаме, давай! — хором відповіли декілька голосів, підбадьорюючи його.
— Оке-ей! — зітхнув він, піднімаючи картку. — «Яка була найкраща поїздка у твоєму житті, за останній час, і чому?».
Адам задумався на мить, пригадуючи минулі подорожі. Його очі загорілися, коли він згадав одну з них.
— Напевно, це була наша поїздка до Італії. Ми тоді з Софією провели цілий тиждень, мандруючи по маленьких містечках, куштуючи місцеві страви та насолоджуючись краєвидами. Вона тоді ще була зовсім маленькою, але пам’ятаю, як вона захоплено дивилася на всі ті старовинні будівлі та весело бігала по вузьких вуличках.
— О, це було незабутньо, — додала Софія, обіймаючи тата. — Ми навіть купили тоді ті смішні капелюхи!
— Так, ті самі капелюхи, — посміхнувся Адам. — Я до цього часу зберігаю їх у себе в шафі.
— Це так чудово, — прокоментувала я, відчуваючи теплоту від їхньої історії. Адам ніби відчув це також, тому мило посміхнувся мені, легенько кивнувши головою.
— Гаразд, тепер моя черга, — сказала Ната, витягуючи картку. — «Який твій улюблений фільм і чому?».
— Ната, це запитання для тебе просте, — засміявся Артем. — Я знаю відповідь ще до того, як ти її скажеш.
— Ну, це «Амелі», — зізналася вона з посмішкою. — Я обожнюю цей фільм за його атмосферу, музику і за те, як він показує, що навіть маленькі добрі вчинки можуть змінити життя людей. До речі, Софіє, він також французький.
— Невже, ми це не знали, — пожартував Артем, підморгуючи їй.
Так почалася наша гра. Картки передавалися по колу, кожен з нас відповідав на запитання, сміявся і згадував теплі моменти з минулого. Руслан, навіть не дивлячись на його постійну напругу, з часом розслабився і почав брати активну участь у грі. Він розповідав смішні історії зі свого дитинства, які ми всі слухали з захопленням.
— Меліссо, тепер ти, — сказала Софія, вказуючи на картки.
Я обережно потягнулась до карток та дістала одну з них. Сподіваюсь, мені і цього разу випаде щось легке, як у всіх. Адже ніхто ще не пив.
— «Яким був твій перший поцілунок і в скільки років?» — прочитала я, дивуючись.
— Нарешті цікаві питання! — радісно крикнув Артем. — Будеш відповідати?
Я уважно перечитала картку ще раз. Чому саме мені випало це питання? Мій перший поцілунок був з Адамом! Я навіть відчула ту саму його посмішку, яка говорила більше, аніж він!
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Твоє ім'я, Ксандер Демір», після закриття браузера.