Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Ukrainian dream «Последний заговор» 📚 - Українською

Читати книгу - "Ukrainian dream «Последний заговор»"

297
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ukrainian dream «Последний заговор»" автора Василь Зима. Жанр книги: 💙 Сучасна проза / 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 31 32 33 ... 103
Перейти на сторінку:
головою і теж звівся на ноги.

— Сядь, — майор дивився йому в очі й цинічно цідив крізь зуби. — Тебя зароют, Марк. Понял? Я сейчас позову сержанта, и тебя поведут в отдельную камеру, где на тебе будут бойцы удары отрабатывать.

— Майоре, не треба мене лякати, — Марк був вищим за нього і дивився згори вниз. — Хочеш бити — бий, хочеш убити — убий. Я підставляти нікого не буду. Маєш докази — давай, сади мене. Чого ти чекаєш?

— Сержант. — Той відчинив двері. — Забери его в 25-ю, пусть там с ним поговорят, только аккуратно, чтоб без следов: ему там еще на пресс-конференцию идти, начальство сказало не бить.

— Есть, на выход, — сержант почекав, поки Марк вийде в коридор, потім надів наручники і, штовхнувши в спину, крикнув: — Давай!

Коли вони відійшли досить далеко від кабінету, сержант ухопив Марка за плече.

— Лицом к стене.

Марк повернувся до стіни і широко розставив ноги.

— Парень, — сержант говорив дуже тихо, — ты зря выпендриваешься, тебя убьют, слышишь, а нет — покалечат. Ты знаешь, что такое 25-я? Ты не знаешь. Это хуже ада, боль такая, что выть хочется и стену грызть зубами.

— Тебе били там?

— Зря ты, я тебе по-человечески говорю: сделай что просят и живи спокойно, тут же можно спокойно и мирно жить, да и на зоне тоже. Будешь послушным — будут девочки, мальчики, сигареты, наркота, деньги будут, одежда. Кому ты что докажешь? Умрешь ни за хер собачий. Понял?

— Часу не витрачай, давай веди.

— Как хочешь, — сержант відступив на крок, і цієї миті з-за повороту вийшов майор Кравцов і, не глянувши на Марка й не уповільнюючи крок, сказав:

— В камеру его, в 25-ю, сегодня не веди. — Кравцов пішов коридором, а Марк полегшено зітхнув і, облизавши язиком пошерхлі губи, відчув, як сержант боляче вдарив його між лопаток, і, матюкнувшись, вимовив:

— Вперед. — Марк пішов до камери, а сержант ішов слідом і мовчав.

Розділ 24 (Chapter 24)

Славік Мащенко, або Станіслав Мащенко — його різні люди називали по-різному, — прожив тридцять дев'ять років свого життя так, що, навіть якби він помер сьогодні ввечері, капітал, який він нажив, дозволив би і дітям, і внукам жити в своє задоволення, не думаючи про те, де взяти гроші, у якій квартирі оселитися та яким видом громадського транспорту користуватися. На одному з інтернет-сайтів, де розмістили рейтинги найбагатших людей країни, Слава Мащенко був чи то сьомим, чи то восьмим, і оцінювали його статок експерти в чотириста мільйонів доларів. Коли на прес-конференції в нього запитали, чи він справді має такі кошти, Мащенко розсміявся й відповів щось на кшталт такого: «Ну, може, маю якийсь мільйон, але не більше. Що можу? Можу хіба що кожного року відпочивати в Криму й купувати дружині дорогий одяг». Дружиною Слави Мащенка була молода співачка Саша, щоправда, її сценічний псевдонім був іншим — Акація. Саша нещодавно закінчила виш, але вже встигла народити Мащенку двох дітей. Казали, що вона раніше була стриптизеркою, але Мащенко про це думав мало, і преса також довго цю тему не мусувала: інтерес зник після того, як Мащенко взяв із Сашею шлюб. Донька Мащенка від першого шлюбу казала про нього так: «У него четверо детей, а он с малолетками каждый день трахается и каждый раз с другой». Славік Мащенко свою доньку від першого шлюбу, Дашу, якщо колись і любив, то це було так давно, що ані він, ані вона цього не пам'ятали. Коли він розлучався з першою дружиною, вона не висувала до нього жодних претензій і просто хотіла, щоби він швидше забрав речі й пішов. Квартиру, до честі Мащенка, він залишив дружині та доньці з сином. Сам якийсь час перебивався в коханок, а їх у нього було багато, а потім купив собі нову квартиру на Оболоні й одружився з Сашею.

Те, як Мащенко заробив гроші, знало небагато людей. Сам він казав хіба, що перші сто тисяч зробив на товарах першої необхідності, які продавав у якісь північні райони Росії. Потім на нього завели кримінальну справу, але так і не посадили. За кілька місяців після завершення судового процесу Мащенко став акціонером досить потужного банку, який нещодавно створили. За два роки очолив правління банку, а потім за списками однієї з партій увійшов до парламенту. Протягом перших двох років своєї депутатської діяльності Мащенко на трибуну не ліз, а потім раптом зайнявся піаром і виступав чи не на кожному засіданні. Після чергових виборів Мащенко очолив бюджетний комітет, і після цього про нього почали говорити на телебаченні, писати газети й навіть у кулуарах Верховної Ради журналісти чекали, аби взяти в нього інтерв'ю. Втім, і це ще не стало піком його кар'єри. За рік такої діяльності він купив собі завод. А потім раптом на продукцію цього заводу одержав держзамовлення. Мащенко зібрав чимало грошей, а потім узяв і вклав усе зароблене в нафтовидобувну галузь. Що цікаво, не у вітчизняну, а в російську. Після цього Мащенко почав торгувати російською нафтою на українському ринку, і про його прибутки вже ніхто навіть не питав. Вони давно перевалили за сотню мільйонів доларів. Казали, що Мащенко знайшов якийсь вихід на російську політичну верхівку, інші переконували, що його підтримали російські олігархи, а злі язики говорили, що Мащенко зв'язався з чеченською мафією. На Мащенка ці розмови зовсім не впливали, він почувався досить добре і про майбутнє говорив із великим оптимізмом.

Єдиним неприємним моментом у його житті був Ян Урманіс. Про нього казали, що він — рука Росії і людина, яка працює на спецслужби, тому ніхто з бізнесменів і політиків із ним не хотів іти на контакт, і, коли було можна, вони цих контактів уникали. Славік Мащенко — також. Утім, Ян Урманіс був віце-прем'єр-міністром, і з ним усе ж доводилося рахуватися. У середу ввечері Ян зателефонував на дачу до Мащенка, той саме вийшов із сауни й почувався дуже добре.

— Алло.

— Алло, Славик, как ты? Слышал, что бюджет приняли, ты на коне.

— А, Ян, привет! Да, приняли, но сколько я намучился! Уже неделю отхожу, запарка страшная была, прессинг дикий.

— Да не кисни, Слава, это политика, тут нельзя иначе. Ты как завтра, на рыбалочку не хочешь?

— Да нет. Хочу выспаться, я с семьей на Болеары собираюсь, собрать вещи нужно, дела порешать.

— Кстати о семье. Ты дочку свою давно видел?

— Какую?

— От первого брака. Даша ее зовут, что ли?

— Да не

1 ... 31 32 33 ... 103
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ukrainian dream «Последний заговор»», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ukrainian dream «Последний заговор»"