Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Слiди на дорозi 📚 - Українською

Читати книгу - "Слiди на дорозi"

1 033
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Слiди на дорозi" автора Валерій Ананьєв. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 31 32 33 ... 93
Перейти на сторінку:
тиша. — Усі бухали? Що, святкували закінчення навчання? Тепер відсвяткуйте звільнення! Зараз же піднімаєтесь у клас і пишіть пояснювальні! Нам алкоголіки нахєр не потрібні. Підете в сусідню частину, до «мабути», саме там вам місце! — дуже сердито прокричав полковник.

— Слухаюсь. — промовив Даїшник, стоячи струнко.

Моя упевненість у неминучому успіху сьогоднішнього дня трохи зменшилася. Тільки прийшли — і вже заліт. Так ще й потрапив під роздачу, невинним — я ж і не пив! Начальник штабу пішов і днювальний провів нас у клас, де нас вже чекав офіцер. Ми взяли зі столу аркуші паперу і почали щось писати. Я відчував цілий букет емоцій, мене розривали сумніви. Я не знав, що робити.

— Товаришу майоре, дозвольте звернутися? — сказав я, вставши і вийшовши з-за столу.

— Що таке?

— Мені сказали писати пояснювальну. Але з якого приводу?

— Тобі видніше.

— Я не знаю, що писати.

— Що вам сказав товариш полковник?

— Щоб написали, чому п’яні.

— Ну ось і пиши.

— Але я не п’яний.

— Що ж ти за солдат? Ти не з товаришами? — чесно кажучи, його дешева маніпуляція, що я маю отримати покарання просто за компанію, мене розлютила. — Вигороджуєш себе?

— Я не вживав алкоголь. Чому я маю нести покарання?

— Хочеш кинути своїх товаришів?

— Я не сказав, що вони пили, а сказав, що я не пив. Це велика різниця.

— Так, товаришу майоре. Він не пив! — заступився за мене Даїшник.

— Ну, наказ є наказ. Значить, писати все одно потрібно. Пиши, що не пив. А там розберуться.

— Товаришу майоре, — продовжив Даїшник. — Так, неприємна ситуація. Але ж можна по-людськи зрозуміти. Їхали додому, випили по дорозі. Але зараз же ніхто не п'яний.

— Хлопці, я вас чудово розумію, але ви напоролися на начальника штабу. Як він вирішить, так і буде.

До кабінету увійшов ще один офіцер. Це був полковник високого зросту, худорлявий, років сорока, з дуже доброзичливим обличчям. Він представився, і виявилось, що це був ще один замкомандира частини:

— …з виховної роботи, — промовив він спокійним голосом.

Ми вже щось написали у своїх пояснювальних і склали папери на передньому столі. Полковник почав з нами розмову добродушно і коротко спробував пояснити, що ми будемо робити далі. Заодно сказав кілька повчальних фраз:

— Віднині ви — десантники. І дивлячись на вас, люди будуть бачити не окремо взяту людину, а представника цілого роду військ. Тепер ви обличчя десантури. І в жодному разі не осоромте це обличчя. Те, що потрібно поступатись місцем в автобусі, сподіваюся, пояснювати не потрібно?

Мені стало якось тепло, я відчув себе вдома. Значить, все-таки, я був правий. Десантники — це особливі люди, і командири у них особливі. Я фізично відчував, як усі неприємності «учєбки» застилаються серпанком, а попереду світить сонце нового життя серед людей, об’єднаних однією метою — бути зразком солдата.

Після того нас відправили в казарму, де ми мали проходити службу. За дивним збігом обставин, з усіх можливих підрозділів, яких кілька десятків, я знову потрапив у п’яту роту. На другому поверсі казарми другого батальйону нам сказали сісти у класі для занять і чекати. Так ми і зробили. Через хвилин двадцять туди зайшов невисокий прапорщик неслов'янської зовнішності, схожий на гагауза, міцний на вигляд, років під сорок. Представився, сів за стіл перед нами.

— Вас поселять у гуртожитку на території частини. Я там старший. Колись це була казарма, потім кубрики розділили стінами, і тепер там кімнати на шість-сім осіб. Загальний туалет, душ, кухня. Щомісяця ви даєте сто гривень на різні мийні засоби для прибиральниці. Якщо ви хочете заселитись із сім’єю, то можна домовитись. Я там живу з дружиною і дитиною, — він ще довго розповідав про правила життя в гуртожитку, в частині. — Дивіться, ви вже у військах. Терпіти вас тут не будуть і контракт вас ніхто підписувати не змушував. Ви прийшли сюди добровільно, тому будьте люб’язні, робіть те, що від вас вимагають. Тут можна і по єбалу відхопити від старших товаришів. Наприклад, від мене, якщо будете себе погано поводити у гуртожитку.

Після розмови з Гагаузом я залишився на місці, а хлопці пішли по своїх поверхах. Ми всі потрапили до другого батальйону, але в різні роти.

На поверсі не було нікого, крім днювальних та чергового. Казарма практично нічим не відрізнялася від тієї, що була в «Десні», за винятком кількох моментів: вона була умовно поділена між двома підрозділами, кожний з яких жив на своїй половині; з двох кінців за ґратами розташовувалися великі збройові кімнати; і не було жодного двоярусного ліжка.

— Ти хто?

Я обернувся. Він мав худе обличчя, але його надутий живіт досить сильно випирав із загального силуету. Цей пузатий офіцер виглядав досить кумедно і миролюбно.

— Мене звати…

— Що ти тут робиш? — перебив він мене.

— Приїхав з «Десни».

— Новий контрактник?

— Так точно.

— Механ?

— Так точно.

— Друже, а де твоя тільняшка?

Я трохи розгубився.

— Ну, я ще не заслужив, — промовив невпевнено.

— Ти що, «мабута»?

— Не зрозумів.

— «Масдон»? — дві секунди мовчання. — Друже, у тебе є тільняшка?

— Я не купував. Думав, тут видадуть.

Пузатий засміявся.

— Забудь про те, що хтось тобі щось видасть. Біжи бетменом у «балдир» і купи собі тільник.

— Куди?

— У крамницю. Ліворуч від клубу, а клуб — навпроти казарми, трохи правіше.

— Слухаюсь.

Прогулюючись з казарми у «балдир», я не відчув того напруження, яке було наявне в «Десні». Тут ніхто не ламав ногу, переходячи на стройовий крок, побачивши будь-якого офіцера, солдати не були переляканими і, найголовніше, — тут світило сонце. Знайшовши крамницю, купив собі тільник і повернувся в казарму. Переодягнувшись, розстебнув верхній ґудзик і загнув комір так, щоб на грудях утворився трикутник однією вершиною вниз. Десантникам, на відміну від піхоти, за Статутом дозволялося ходити з розстебнутим верхнім ґудзиком, як на кітелі, так і на бушлаті, щоб завжди було видно тільник. Я став біля дзеркала, загладив комір і відчув, як щось всередині наповнює мене. Це була гордість. Я отримав нагороду за пережите. Я десантник!

— Де старший лейтенант? — запитав я днювального.

— У канцелярії. Ну як, подобається тільник?

— А то!

— Тобі личить, — днювальний посміхнувся, простягнув мені руку і назвав своє ім’я. Я у відповідь зробив те ж саме і попрямував до кабінету.

— Дозвольте зайти?

— Усе. Тепер те, що потрібно. Спускайся на перший поверх, чекай біля кабінету Комбата.

— Слухаюсь.

Спустився вниз, там точно така сама казарма без будь-яких відмінностей, тільки замість командира роти в офіцерському кабінеті на цьому поверсі розташовувався Комбат. Біля кабінету вже стояли хлопці, з якими я приїхав.

— Чого

1 ... 31 32 33 ... 93
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Слiди на дорозi», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Слiди на дорозi"