Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Королівство у спадок, Олег Говда 📚 - Українською

Читати книгу - "Королівство у спадок, Олег Говда"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Королівство у спадок" автора Олег Говда. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 32 33 34 ... 105
Перейти на сторінку:
Розділ 16

— Ну, гаразд… перефразуємо питання.

Зараз Ігнаціус дуже нагадував мого викладача з «терормеханіки». Особливо, коли йому доводилося пояснювати студентам те саме вп'яте.

— Допустимо, з'явилася можливість вибору. Що б ти вважав за краще? Повернутись чи перенести сюди батьків?

Зараза. Ось причепився. Ну, я не знаю. Мати запитає: «Тобі гречку чи картоплю розігріти» і то, бувало, зависаєш, як Буріданів осел, а цьому вийми та поклади відповідь. Причому негайно. Довелося максимально розгорнуто пояснити, що я не готовий обговорювати цю тему, оскільки сам я перебуваю тут на пташиних правах. Маю розуміти — одна справа кликати рідних і близьких у власне королівство, і зовсім інша — якщо голий, мов сокіл і шукаєш, де б на шматок хліба заробити.

Несподівано відповідь Ігнаціуса влаштувала. Маг навіть обличчям помолодшав.

— Чудово ... Це багато чого змінює.

— Не розумію.

— Та просто все. Погодься, що у тимчасового правителя та господаря різні цілі та завдання. І я радий, що ти вибрав другу долю… ваша високосте. А щодо грошей, то не все так зле, як здається.

Ігнаціус сунув праву руку в лівий рукав і витяг звідти величезний сувій. Розміром із креслярський ватман. Клацанням відправив увесь посуд зі столу на полиці і плиту, а на скатертині, що звільнилася, розклав пергамент.

Ух ти! Як у кіно про піратів. Нічого спільного із сучасними картами. Справжній витвір мистецтва. Картина.

— Це землі Імперії, — маг прокреслив пальцем у повітрі хитромудру петлю і на пергаменті виник сріблястий контур, що виділяв більшу частину малюнка. Навіть трохи рельєфом проступив, на тлі решти території. — Про те, що знаходиться за межами, поговоримо іншого разу.

Малюнок за контуром слухняно перетворився на білий лист. Так би мовити Terra incognita [лат., — Невідома земля].

— А ось місця, де під час останнього Армагеддону сталися проколи просторової тканини. Іншими словами — поєднання сфер.

Тепер на карті з'явилися бордові точки. Багато... Я не став рахувати, але більше десятка. Набагато більше.

— Це дуже цікаво, — оскільки маг не для загального розвитку витяг карту, слід було уточнити. — Але яка мені від цього знання користь?

— Найпряміша…

Ігнаціус змахнув пензлем, і карта слухняно скотилася в трубочку. Потім зменшилася до розмірів сигари.

— Учора я засік сплеск енергії біля старого млина... того, що тут, недалеко. А потім, на карті стало однією плямою менше. Упевнений, ваша високість має до цього відношення. Адже я правий?

Заперечувати очевидне немає сенсу.

— Так… Леонідія почула голос, ми увійшли до руїн і… випадково провалилися у підземелля. Там на нас напала якась істота... Довелося її вбити.

— Це зрозуміло, — кивнув маг. — За іншого результату, ми б не розмовляли. Нагорода вам сподобалась?

— Леонідія сказала, що ми знайшли Місячний Лиск…

— Чудово! — Ігнаціус погладив бороду. — Я певен, що цариця Амазонок відсипле вам за шаблю не менше п'яти тисяч дукатів.

Ніфіга собі! Це я вчора шиканув. Такий широкий жест не кожному імператорові по кишені. Цікаво, знаючи справжню цінність знахідки, я все одно подарував би її Лії? А чому ні? Один раз живемо. Гуляти так гуляти. Тим більше вона пояснила, що цінність знахідки не в грошах.

— Отже, ви вже далеко не жебрак. Не знаю, скільки боргів наробив покійний король, але на кілька закладних напевно вистачить.

— На жаль…

— В сенсі?

Довелося пояснити.

Я чекав закидів і звинувачень у дурощі, але маг натомість усміхнувся і дружньо поплескав по плечу.

— Буває. Всі ми в молодості… Пам'ятаю, я в твої роки одній такій чарівниці статую з чистого… Ох, і кричав на мене майстер… М-да… — метр Ігнаціус трохи помовчав, мабуть, вирішив, що подібні спогади непедагогічні і не прикрашають сивину. Потім простяг карту. — Користуватися просто. Ткнув пальцем або будь-яким предметом у потрібне місце і опинишся там. Заклинання приблизно на п'ять переміщень. Потім повернеш мені — оновлю. Ну, і як ти, я сподіваюся, зрозумів, у кожному такому місці, можна знайти і монстра, і скарб, який він охороняє.

— Дивно…

— Що саме?

— Карту ж не вчора малювали? Чому ніхто не зібрав?

— По-перше, тут тільки те, що залишилося. Років сто тому таких місць було в рази більше. По-друге, — що тобі відомо з історії Ковиру?

— Навіть не зрозумів, про що ти спитав. Хто такий Ковир?

— Так називалася Імперія до розпаду... Не втомлюватиму подробицями, думаю — вони у всіх світах схожі, але після того, як загинув останній імператор, у Ковирі настали смутні часи. Більше не було влади, здатної підтримувати лад. І кожен, хто відчував силу — командир загону, капітан судна, отаман розбійників, багатий купець, начальник варти… Загалом усі ті, хто міг зібрати хоч невеликий загін, одразу проголошували незалежність своїх володінь. Той, хто захопив пару-трійку сіл, став бароном. Фортецю — графом або маркізом. А ті, що засіли за міськими стінами, оголосили себе королями чи герцогами. Взяти хоча б фундатора династії королівства Зонненберг — Рудіана Першого. Чув про нього?

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 32 33 34 ... 105
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Королівство у спадок, Олег Говда», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Королівство у спадок, Олег Говда"