Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Марсіянин 📚 - Українською

Читати книгу - "Марсіянин"

1 222
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Марсіянин" автора Енді Вір. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 33 34 35 ... 121
Перейти на сторінку:
Соджорнера. З ним наче усе гаразд. Ззовні немає ніяких пошкоджень. Не схоже, що сонячне світло щось спалило у ньому. Щільний шар марсіянського бруду, що вкривав його, захистив від довготривалого сонячного опромінення.

Можливо ви гадаєте, що Соджорнер ні до чого мені. Він не може зв’язатись з Землею. То нащо мені турбуватись через нього?

Тому що у нього багато рухомих частин.

Якщо я налагоджу контакт з НАСА, я зможу говорити до них тримаючи аркуш з текстом перед камерою Лендера. Та як вони говоритимуть до мене ? Єдині рухомі частини Лендера - це потужна антена (котра повинна буде лишатись спрямованою на Землю) і кран з камерою. Ми вимушені будемо розробити систему, за якою НАСА повертатиме камеру щоб говорити. Це було б повільно до болю.

Але у Соджорнера є шість незалежних коліс, котрі можуть досить швидко обертатись. Буде значно простіше спілкуватись через них. Якщо не буде кращого виходу, я намалюю букви на колесах і поставлю люстро перед його камерою. НАСА усе зрозуміє і почне писати мені.

Це працюватиме, тільки якщо я змушу діяти радіо Лендера.

Час відпочити. Завтра у мене буде багато важкої праці. То ж треба набратись сили.





Журнал: Сол 83

Боже, як усе болить.

Але іншого шляху запхати Лендера на дах не було.

Я зпудував рампу із каміння і піску. Просто як древні єгиптяни.

І якщо щось і є у Долині Арес, то це каміння!

Спочатку я експериментував з кутом нахилу. Наклав купу каміння біля Лендера, витягнув на неї його, потім назад униз. Потім зробив нахил крутішим. З’ясував, що можна робити кут у 30 градусів. Але не більше. Я може впустити Лендера. і він покотиться донизу.

Дах ровера більш ніж на 2 метри вище долу. То ж мені потрібна рампа майже 4 метри у довжину. Було досить роботи.

З першими каменями було просто. Потім вони почали видаватись важчими і важчими. Важка фізична праця у скафандрі - це катування. Усе потребує більше зусиль, бо ви увесь час носити на собі 20 кг скафандра, а ваші рухи обмежені. Я починав задихуватись через 20 хвилин.

Тому я схитрував. Я збільшив відсоток кисню у суміші. Це значно помогло. Та мабуть не варто до цього звикати. А ще я не спітнів. Скафандр пропускає тепло швидше ніж я встигаю його виробляти. Терпимою температуру підтримую система опалення. Моя фізична праця лише означала, що скафандрові не доведеться нагрівати себе так сильно, як раніше.

Після кількох годин конячих зусиль я нарешті збудував рампу. Нічого більшого ніж купа каміння перед ровером, але вона сягала даху.

Я спочатку потупцював по рампі туди-сюди, щоб переконатись у її стійкості, відтак витягнув нагору Лендера. Все пройшло дивовижно добре.

Я сяяв усмішкою, коли прив’язував до свого місця Лендера. Перевірив, що він добре тримається і навіть склав сонячні стільники у один великий стос (чого ж не скористатись пандусом?).

Та потім мене осяяло. Рампа повалиться, коли я від’їду, і може пошкодити колеса чи підвіску. Довелось розбирати рампу, щоб цього не сталось.

Ех.

Розбирати рампу було легше ніж накладати. Не треба було обережно вкладати кожен камінець, щоб він не гойдався. Я просто розкидав їх куди бачив. Знадобилась всього лише година.

І ось я закінчив!

Завтра я поїду додому зі своїм новим 100-кілограмовим зламаним радіо.





Розділ 10
Журнал: Сол 90

Сім днів після Патфайндера, і на сім днів ближче до домівки.

Як я і сподівався, мої сліди допомогли повернутись до Долини Ллюїс. Потім були чотири Соли легкого кермування. Горби ліворуч від мене не дозволяли заблудити, а поверхня була рівною.

Та усе добре колись закінчується. Нині я знову на Ацидалійській рівнини. Мої сліди давно здиміли. Минуло 16 днів відтоді, як я був тут востаннє. Навіть помірна погода замела би їх за такий час.

На шляху від дому я мав робити купки камінців на кожному місці відпочинку. На такій рівній місцині їх би було видно на кілометри.

З іншого боку, як згадаю побудову рампи… тьху!

Отже, я знову блукач у пустелі, який користується Фобосом для навігації і надіється не надто схибити. Мені лише треба наблизитись до Габу на 40 км, і я уздрю маяк.

Налаштований я оптимістично. Вперше я думаю, що можу вибратись з цієї планети живим. Маючи це на думці, я збираю зразки каміння і ґрунту кожного разу, як роблю ПЧД.

Спочатку, я вирішив, що це мій обов’язок. Якщо я врятуюсь, геологи обожнюватимуть мене за це. Та потім це почало перетворюватись на розвагу. Тепер, коли кермую, я не можу дочекатись того простого дійства збирання каміння у торби.

Мені просто приємно бути знову астронавтом. От і все. Не вимушеним фермером, не інженером-електриком, не водієм вантажівки. Просто астронавтом. Я роблю, що роблять астронавти. Я сумував без цього.


Журнал: Сол 92

Сьогодні я вловив на дві секунди сигнал маяка з Габу, і потім загубив його. Та це хороший знак. Я рухався останні два дні дуже приблизно на північ-північний захід. Певно мені до Габу ще добрих 100 км,

1 ... 33 34 35 ... 121
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Марсіянин», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Марсіянин"