Читати книгу - "Герцог і я, Джулія Квін"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Наш гість, — сказала вона, — просто набагато ввічливіший за деяких з нас, хто ні на хвилину не закриває рота і перебиває один одного. Начебто боїться, що більше йому ніколи не доведеться ворушити язиком.
Грегорі зрозумів ці слова буквально і тут же, висунувши язика, почав ворушити їм, але місіс Бріджертон суворо порадила йому використати цей орган для того, щоб доїсти швидше те, що в нього на тарілці.
Згадавши чутне десь, що діти люблять (або повинні) брати приклад з дорослих, Саймон швидко спорожнив свою тарілку і, виразно глянувши на Грегорі, попросив добавки, чим заслужив вдячний погляд господині, яка не забула нарікати на хлопчика.
— Бачиш, — сказала вона, — як розправився герцог із горошком і побажав ще?
Подвійний натиск подіяв: Грегорі сховав язик і поквапився доїсти те, що мав.
— Ентоні, - запитала одна з дівчаток (Саймон не був твердо впевнений, хто вона — Гіацинта або Франческа), — чому ти такий злий сьогодні?
— Зовсім не злий, — огризнувся він. — Не вигадуй.
Саймон подумки подякував дівчинці: йому було нудно і незатишно від виразу обличчя Ентоні, і він починав шкодувати, що прийшов сьогодні і що взагалі затіяв весь цей спектакль, який спочатку здавався смішною і, загалом, досить безневинною грою.
— Ні, злий, — наполягала на своєму Гіацинта (або Франческа, а може взагалі Елоїза), звертаючись знову до Ентоні.
— Добре, — відповів він. — Не заперечу. Ти права. Я сьогодні злий.
— А на кого? — спитала одна із трьох сестер.
— На весь світ!
— На білий чи на вищий? — поцікавилася Дафна, і Саймон не вперше оцінив її дотепність.
Ентоні не відповів, і паузою скористалася місіс Бріджертон, промовивши з чарівною усмішкою:
— Маю вам сказати, що сьогоднішній вечір — один із найприємніших для мене цього року. — Вона глянула на Грегорі. — Навіть те, що деякі дозволяли собі кидатися горошинами, не могло його зіпсувати.
— Хіба ти бачила? — пробурмотів хлопець. — Я думав…
— Дорогі діти, — урочисто промовила мати, — коли ви нарешті зрозумієте, що я бачу і знаю все, що відбувається у нашій сім'ї? — Оскільки відповіді не було, вона відразу ж переключила свою увагу на Саймона і запитала:
— Ви не зайняті завтра, ваша світлість?
Здивований зненацьким запитанням, той відповів, злегка заїкаючись:
— Н-ні, по-моєму.
— Прекрасно! Тоді ви повинні приєднатися до нас.
— П-приєднатися? — перепитав він.
— Звісно. Ми всі їдемо завтра на прогулянку до Грінвіча.
— У Грінвіч? — луною озвався він.
Дафна з цікавістю спостерігала його замішання.
— Ми давно збиралися прогулятися туди, — терпляче почала роз'ясняти леді Бріджертон. — Візьмемо човен, влаштуємо пікнік на березі Темзи. Це буде чудово, чи не так? Ви ж поїдете з нами?
Дафна вважала за необхідне втрутитися.
— Мамо, — сказала вона, — у герцога, напевно, безліч справ.
Леді Бріджертон зміряла доньку крижаним поглядом.
— Що ти кажеш, Дафно? Герцог щойно сказав мені, що він завтра вільний. — Вона знову обернулася до Саймона. — І ми обов'язково відвідаємо королівську обсерваторію, тож це буде не просто розважальна прогулянка. Обсерваторія закрита для публіки, але мій покійний чоловік був одним із її піклувальників, і я впевнена, що нас туди пустять.
Саймон упіймав погляд Дафни. Вона відповіла йому легким потиском плечей.
Звернувшись до Вайолет, він сказав:
— Для мене буде честю приєднатися до вас, леді Бріджертон.
Вона променисто посміхнулася і поплескала його по руці.
— Як мило з вашого боку, герцогу.
Розділ 8
До вух вашого автора дійшли відомості, що все сімейство Бріджертон (плюс деякий герцог) вирушило минулої суботи на прогулянку до Грінвіча.
Вашому автору стало також відомо, що згаданий герцог разом з одним із членів сім'ї Бріджертон повернулися до Лондона мокрі, як цуцики.
«Світська хроніка леді Віслдаун», 3 травня 1813 року
— Якщо ви не перестанете вибачатися переді мною, — сказав Саймон, підпираючи рукою голову, — я змушений вас прикінчити.
Дафна подивилася на нього з роздратуванням: їй не завжди подобався стиль його жартів. Вони сиділи на палубі невеликої яхти, зафрахтованої її матір'ю для поїздки всього сімейства по Темзі у бік Грінвіча і назад.
— Якщо вас так дратує звичайна ввічливість, — сказала Дафна, — я можу замовкнути. Звичайно, я не несу відповідальності за свою матір та за її маніпуляцію вами. Але ж метою того, що ми задумали, було, зокрема, позбавити Вас настирливості матерів, а я не можу не помітити, що моя мила матінка замінила їх усіх.
Саймон відмахнувся від її слів і зручніше влаштувався на лаві.
— Все це, мабуть, було б нестерпно — я говорю про ваших братів і про поважну матінку, — якби не було так кумедно. Як хороший водевіль.
Дафна не могла приховати деякої образи:
— Ах, як ви до цього ставитеся? Мої рідні для вас комедійні актори!
— Подекуди. А ми для них. Хіба не так?.. Що ж до плавання річкою, я роблю його із задоволенням після багатоденних подорожей морями. Тут принаймні видно береги, і такі мальовничі. В обсерваторії побувати також цікаво. Ви знаєте що-небудь про меридіани і паралелі, не кажучи вже про довготу і широту?
Вона похитала головою:
— Майже нічого. Навіть не маю уявлення, яким чином один із меридіанів опинився тут, у Грінвічі.
Саймон поблажливо посміхнувся:
— Допоможу вам розібратися. Для плавання по морях необхідно визначати місце, де знаходиться корабель у цю хвилину, а також його напрямок. У цьому допомагають географічні координати — широта та довгота. Відлік починається від меридіану. У минулому столітті астрономи вирішили, що початковим меридіаном буде Грінвічський.
Дафна з безнадійним виглядом похитала головою.
— З усього сказаного вами я зрозуміла одне: Лондон став у якомусь сенсі центром світу. Невже інші країни погодились із цим? Наприклад, Франція? Чи Папа Римський? Через це не було війни?
Саймон засміявся:
— Ну, війни виникають і з дрібниці. Але через
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Герцог і я, Джулія Квін», після закриття браузера.