Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Часу немає, Рустем Халіл 📚 - Українською

Читати книгу - "Часу немає, Рустем Халіл"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Часу немає" автора Рустем Халіл. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 34 35 36 ... 140
Перейти на сторінку:
в автобусі текст: чи справді нова пісня така гарна, якою здавалася в машині, і чи можна її зіграти прямо зараз? Для лідера «Часу немає» Олеся Міцного виступ на стадіоні був звичною справою. Для Ореста це було вперше, втім, і для Едема теж: одна з дитячих мрій, яка наприкінці життя може здійснитися. 

Рішучий стрибок — і він уже на колесі. 

— Сьогодні вві сні я почув пісню, — заявив він багатоликому натовпу, — і тепер хочу подарувати її на День народження чудовому музикантові Оресту на прізвисько Зуб. Він може розгризати зубами бляшанки і збирати стадіони. 

Едем торкнув струни, досі ще боячись, що перші ноти розвіють пісню, зіткану з туману. Але чотири пари очей вірили йому. Цього вечора він украв мікроавтобус, продирався нічним садом, затримував дихання за шторами, що не сягали підлоги, а тепер ось вибрався на сцену на краю безкрайого стадіону. Він не мав права втратити свою пісню. 

І вона прийшла. Спершу невпевненими крочками пробігла по ладах, потім зміцніла, налилася відвагою й кольором, ухопилася за слова, як за повітряну кульку, — і закружляла над сценою, підіймаючи в повітря мрії й віру в їхнє здійснення, а торкнувшись прожектора, раптово розсипалася — як розсипається сніг, і на мить здалося, що той сніг покриє все холодом розчарування. 

Та ще за мить пісня знову — мов паросток, що пробивається із замету, — вигулькнула у світ, витяглася тонко-тонко, виросла очеретинкою, квіткою, розгорнулася в кольорову хмарку — і розлетілась, як конфетті. Те конфетті зробило повітряне коло над лавками стадіону, різко злетіло аж до купола — і розтануло в повітрі. А потім закрапав весняний дощ… полився струмком, затопив усе довкола, заповнив легені, прибуваючи, торкнувся маківок — і пісня вихлюпнулася з чаші стадіону… 

Музикант ударив по струнах останнім акордом. Тут, на дерев’яному колесі, побачивши своє відображення в очах навпроти, він згадав нарешті, як то — бути воїном гітари. 

 

Розмірено гурчав двигун мікроавтобуса. У дзеркалі заднього виду Едем бачив хлопчаків, знеможених від вражень. Вони посхилялися один на одного й поснули. Обіпершись ліктем об дверцята, Інара не відривала погляду від дороги, наче водієм була вона. 

Автомобільний годинник попереджав: до півночі залишалося менше години. Едем згадав, що не домовлявся з джином про часові рамки, але підозрював, що рівно о дванадцятій «карета стане гарбузом» — і Міцний почне особисто контролювати власне тіло. А значить, зосталося не так багато часу, щоб розвезти всіх по домівках і повернути мікроавтобус на стоянку. 

— Схоже, сьогодні ви знайшли свій божественний вогонь, — порушила мовчанку Інара. 

— Довелося заплатити за нього репутацією. 

— Платити доводиться завжди. Та якщо ви готові так само натхненно відіграти з U2, то ми заплющимо очі на вашу славу покаянного плагіатора, крадія автівок та дітей. 

Едем розсміявся. 

— Ви ж знаєте: усе це, — він кивнув на хлопчаків, — було не для того, аби змусити вас передумати? 

Інара обернулася й тепер не могла відвести погляду від сонних хлопців. 

— Так солодко сплять. Сподіваюся, у дитячому будинку не забили тривогу. 

— Інаро, не хвилюйтеся, такий вечір не може скінчитися погано. 

— Якщо дізнаються, нам заборонять бачитись. Незважаючи ні на що. 

— Незважаючи на хворобу Мітча? — обережно спитав Едем. 

На кілька секунд Інара заплющила очі — вже одне тільки це слово завдавало їй болю — і знову сіла прямо. 

— Він сам вам сказав? 

— Ще вдень, коли ми чекали вас біля кабінету директора. Орест тримається. Справжній боєць. 

— Часом мені здається, що бійців не існує. Ми просто тримаємося, доки можемо, доки не намацаємо свою межу. Знаєте, чому його прізвисько — Зуб? 

— Може розгризти бляшанку з колою. 

Вона невизначено кивнула. Едем не став розпитувати про прогнози лікарів, про ліки, яких не існує, про те, чи не почав Орест зомлівати... 

— Ви дізналися про хворобу вже після того, як вирішили його всиновити? — натомість спитав він. 

— Ні, до. Але поки хвороба не перейшла у другу стадію, це не мало значення. Це не питання гуманізму — усиновити смертельно хвору дитину. Повірте, в мене немає аж такої сміливості. Це сталося поза моїм бажанням. Коли я побачила Ореста, я зрозуміла, що саме таким міг би бути мій син. Саме таким. 

Інара відвернулася до вікна. Дорога намотувалася рулоном на передні колеса. 

— Інаро, але ж ви молода, у шлюбі, ще не пізно завести свою дитину. Я не маю на увазі відмовитися від Ореста, у жодному разі, — але зачати малюка. 

Деякий час Едему здавалося, що жінка його не почула. Вони звернули з проспекту. Праворуч почався сосновий ліс. 

— У двадцять два роки я зробила страшну помилку, — сказала Інара. — І ніколи не пробачу собі за це. 

Едем зрозумів не одразу, але коли весь пазл склався, сталева рукавиця стиснула йому серце. І він не міг говорити далі. 

Так само розмірено гудів двигун, але Едем його не чув. Попереду з’явилися вогні дитячого будинку. Не зметикувавши, Едем зупинився біля воріт, та відразу ж від’їхав назад, під тінь сосон. 

Тепер він знав, чому п’ятнадцять років тому Інара раптом перестала писати, а потім щезла, залишивши прощального листа. 

Не було ніякого хлопця й нового кохання, як вона стверджувала в листі. Була їхня можлива дитина, і її рішення, яке вона ухвалила за двох. 

 

 

Сліпуче світло заливало вулицю, сховатися від нього можна було тільки в тіні батька. У довгому коричневому плащі той крокував по тротуарних плитах завбільшки з острів, ніколи не наступаючи на стики, і доводилося бігти підстрибом, аби не відстати. Над нескошеною травою по краях тротуару пурхали метелики з блакитними крильцями. Яскраво-червоне сонечко вмостилося на батьків рукав і перетворилося на плямку. Весь плащ був усіяний різнобарвними плямками. 

Батько різко зупинився, хлопчик наткнувся на його ногу і, щоб не впасти, ухопився за плащ. Один з метеликів перелетів на його руку і розплився по ліктю бузковою цяткою. 

— Ну от ми й прийшли, — сказав батько. 

Він нахилився, наміряючись додати щось ще, але сонце засліпило хлопчика — і Едем прокинувся, так і не побачивши його

1 ... 34 35 36 ... 140
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Часу немає, Рустем Халіл», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Часу немає, Рустем Халіл"