Книги Українською Мовою » 💙 Бойовики » Miserere (Псалом п’ятдесятий), Жан-Крістоф Гранже 📚 - Українською

Читати книгу - "Miserere (Псалом п’ятдесятий), Жан-Крістоф Гранже"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Miserere (Псалом п’ятдесятий)" автора Жан-Крістоф Гранже. Жанр книги: 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 34 35 36 ... 160
Перейти на сторінку:

— Якісь правила з твого боку?

— Жодних. У цьому вся моя сила.

Волокін розігнав долонею дим, який клубочився перед очима, й подивився на вказівні панно біля дороги. Вони щойно звернули в напрямку Порт-де-Венсан.

— Куди ми їдемо?

— Розпочнемо наше розслідування з нуля. Ти опитаєш хлопчиків із соборного хору по черзі, одного за одним. Ми перевіримо твою славетну силу. Якщо один із них убивця, як ти думаєш, то викриєш його без проблем.

— Сьогодні діти навчаються у школах, чи не так?

— Достоту так. Доведеться тобі побувати в кожній із них. Я маю список.

— Добре, що я вдягнув краватку.

— Твоя правда. Я тільки сподіваюся, Верну до них іще не дістався. Бо інакше ти спіймаєш облизня.

18

— To як тебе звуть?

— Кевін.

— А що тобі принесе Дід Мороз, ти знаєш?

— Дід Мороз — не знаю, а батько обіцяв мені новий японський дисплей Ві для комп’ютерних ігор. Ми з ним уже ходили в «Score Games».

— А ти певен, що виграєш? Ти у списку?

— Перша хвиля, — з усмішкою відповів підліток. — Я записався ще у вересні.

— «Zelda»,[32] «Need for Speed Carbon», «Splinter Call Double Agent». Що тобі найбільше до вподоби?

— «Need for Speed Carbon». Версія Ві. Вона чудова.

— А ти чув, що кажуть про версію ПЕС для Ві?

— Ще б не чув.

Розмова тривала в такому дусі незрозумілою для Каздана мовою. Але в одному сумніватися не доводилося: між цими двома швидко зав’язався контакт. І тон розмови. І голоси. Усе було іншим. Каздан тримався осторонь. Спершись на стіну, за кілька метрів від двох співрозмовників, у порожній класній кімнаті.

Вони прибули до ліцею Елен-Буше об одинадцятій тридцять. Саме починалася велика перерва, і всі учні йшли до їдальні снідати — ідеальний час для того, щоб побалакати з хлопцем наодинці. Директор школи не заперечувала. Батьків Кевіна Давтяна вже не було, а Верну ще не з’являвся. Ритм офіційного розслідування був дещо уповільнений…

Нарешті Волокін підійшов до суті:

— Як ти ставився до Ґетца?

— Та, власне, ніяк.

— Якби тебе попросили описати його в кількох словах, що ти сказав би?

Каздан покинув колегу й вийшов у коридор. Він сумнівався, що Волокіну пощастить досягти кращих результатів, ніж йому, попри вміння росіянина знаходити спільну тему для розмови з хлопцями. Та, можливо, він усе-таки помітить якусь помилку, деталь, що викаже хлопця-свідка або хлопця-вбивцю…

Детектив спустився сходами — розмова велася на другому поверсі. Архітектура ліцею справляла неабияке враження. Величезна будівля з червоної цегли, з високими й величними залами, що нагадувала деякі споруди в містах Південної Америки, які змагалися видовищністю з тамтешніми рівнинами та горами.

Каздан дістав мобільника. Сигналу стільникової мережі не було. Він попрямував до порталу. Все тут приголомшувало і вражало. Усе було з бронзи, мармуру, цегли. Сигнал стільникової мережі все ще не з’являвся. Детектив вийшов за ворота і ступив на Венсанську алею. Нарешті на екрані з’явилися позначки мережі. Він набрав номер одного зі своїх давніх колег і попросив його з’ясувати для нього дещо, зазирнувши в деякі досьє в комп’ютері.

Якщо Каздан прийме гіпотезу про хлопчика-вбивцю, тоді доведеться попрацювати. Хлопчик, спроможний на такий учинок, — це вже не просто дитина. Він міг мати інциденти. Психологічні. Судові. Треба це з’ясувати стосовно кожного прізвища, яке є в списку.

Колега став упиратися. Кожна довідка з досьє залишається в пам’яті комп’ютера й одного дня може виказати детектива, який її брав, повідомивши день і годину, коли він звертався до системи зі своїм запитанням, та його матрикулярний номер. Система нічого не втрачає. Нічого не забуває. Каздан умовляв його, і нарешті переконав співрозмовника на тому кінці проводу, що ці телефонні запити до досьє не мають нічого забороненого й заберуть небагато часу.

Минуло півгодини, протягом яких той чоловік так і не знайшов нічого. Жодного натяку на злочин або навіть психіатричну госпіталізацію, що були б пов’язані з ім’ям бодай одного з хлопчиків. Каздан зняв окуляри й подякував давньому колезі, який натомість застеріг:

— Не знаю, що ти там хімічиш, Дудуку, але це востаннє.

Каздан повернувся в хол. Волокін вийшов йому назустріч.

— Ну то як?

— Поки що ніяк. Він нічого не знає, і я не думаю, що він зміг би порішити органіста.

Вірменин не стримався від посмішки. Його молодий колега запитав:

— Хто наступний?

— Ми тепер поїдемо на лівий берег. Давид Симонян. 10 років. Ліцей Монтеня, у шостому окрузі.

Вони проїхали через площу Нації, звернули на бульвар Дідро і спустилися по ньому до Аустерліцького мосту. Опинившись на другому березі, поїхали по набережній у напрямку Нотр-Дам. Кам’яні будівлі мали колір неба, вихлопні гази забарвлювали все в сірі тони. У такі хвилини Париж здавався збудований із однієї матерії: з нудьги.

Каздан звернув ліворуч. Піднявся по вулиці Сен-Жак. На самій вершині пагорба звернув у маленьку вуличку праворуч, Рю-дель-Абе-дель-Епе, перетнув бульвар Сен-Мішель, виїхав на вулицю Оґюста Конта й точно у визначений ними час зупинив машину біля ліцею Монтеня. Волокін жодним словом не відзначив це дивовижне вміння орієнтуватися. Він знав, як і Каздан, що будь-хто з детективів може працювати водієм таксі по завершенні кар’єри.

Увійшовши до закладу, вони повторили той самий фокус. Каздан показав своє давно недійсне посвідчення. Посилання на офіційне розслідування справи. Досить було б директорові ліцею зателефонувати батькам учня або в судову

1 ... 34 35 36 ... 160
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Miserere (Псалом п’ятдесятий), Жан-Крістоф Гранже», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Miserere (Псалом п’ятдесятий), Жан-Крістоф Гранже» жанру - 💙 Бойовики:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Miserere (Псалом п’ятдесятий), Жан-Крістоф Гранже"