Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Тінь та кістка, Лі Бардуго 📚 - Українською

Читати книгу - "Тінь та кістка, Лі Бардуго"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Тінь та кістка" автора Лі Бардуго. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 36 37 38 ... 88
Перейти на сторінку:
про відсутність прогресу, про те, що його Заклинателька Сонця зрештою може виявитися повним фіаско.

Якщо я не страждала в руках Баґхри чи Боткіна, то сиділа в бібліотеці, продираючись крізь книжки з теорією Гриші. Я гадала, що розумію основи того, що роблять гришники («того, що робимо ми», — виправлялася я). Усе на світі складається з однакових найменших елементів. Те, що здавалося гришинською магією, насправді — маніпуляція матерією на її найфундаментальнішому рівні.

Марія не створювала вогонь. Вона заклинала легкозаймисті матеріали в повітрі навколо, і їй однаково потрібен був кремінь, щоб витесати іскру й підпалити те пальне. Гришинська сталь не наділена якимись магічними властивостями, а лише майстерністю Творців, яким для маніпуляцій з металом не потрібні тепло чи примітивні інструменти.

Я розуміла, що ми робимо, та незбагненним залишалося, як саме ми це робимо. Базовим принципом Малої Науки була фраза «Подібне притягується», але все було значно складніше. Одинаковість — «цейна» властивість речі, що робить її схожою на решту. Етовість — «тойна» властивість речі, що змушує її відрізнятися від решти. Одинаковість пов’язує гриш зі світом, а етовість споріднює їх із чимось на кшталт повітря, крові чи, в моєму випадку, світла. Десь у цьому місці в голові у мене починало паморочитися.

Проте дещо впадало у вічі: світові філософи називали людей, народжених без гришницького таланту, «отказанці» — покинуті. Це просто ще одне слово на позначення сиріт.

***

Якось надвечір я ретельно перечитувала уривок про допомогу гриш на торговельних шляхах, аж раптом відчула, що позаду хтось стоїть.

Я підвела погляд і втиснулася в стілець. Наді мною височів Аппарат, а його сльозливі чорні очі дивилися з особливою пильністю.

Я роззирнулася бібліотекою. Окрім нас, у ній не було нікого, і я відчула, як шкіра взялася сиротами, попри те що крізь скляну стелю лилося яскраве сонячне проміння.

Чоловік у хмарі вкритого цвіллю одягу опустився на стілець поруч зі мною, й мене огорнув затхлий могильний сморід. Я спробувала дихати ротом.

— Тобі подобається навчання, Аліно Старкова?

— Дуже, — збрехала я.

— Я дуже радий, — сказав він. — Утім, сподіваюся, що ти пам’ятатимеш: душу слід годувати так само, як розум. Я духовний порадник усіх, хто живе в стінах цього палацу. Якщо почуватимешся стурбованою чи занепокоєною, сподіваюся, що ти без вагань до мене прийдеш.

— Прийду, — запевнила я. — Неодмінно.

— Добре, добре. — Він усміхнувся, продемонструвавши повний рот кривих жовтих зубів і чорні, як у вовка, ясна. — Я хочу, щоб ми були друзями. Це так важливо, щоб ми були друзями.

— Звичайно.

— Мені було б дуже приємно, якби ти прийняла мій подарунок, — повів далі чоловік, нишпорячи у зморшках свого коричневого одягу й дістаючи з них невеличку книжечку в червоній шкіряній палітурці.

Як подарунок може супроводжуватися такими моторошними словами?

Я неохоче потяглася вперед і взяла книжечку з його довгастої, помережаної синіми венами долоні. Назва була витиснена на палітурці золотими літерами: «Історія Санктія».

— «Життя Святих»?

Чоловік кивнув.

— Були часи, коли дітям-гришам дарували цю книжку в перший шкільний день у Маленькому Палаці.

— Дякую, — розгублено озвалася я.

— Селяни люблять своїх Святих. Вони спрагло чекають див. А гриш не люблять. Як гадаєш, чому так сталося?

— Я про це не думала, — зізналася я.

Розгорнула книжку. Хтось написав на форзаці моє ім’я. Я перегорнула кілька сторінок. «Сан-Петір із Бревна. Сан-Ілля в кайданах. Санта-Лізабета». Кожен розділ починався з ілюстрації на цілу сторінку, гарно виконаної яскравими кольоровими чорнилами.

— Гадаю, це тому, що гриші не страждають так, як страждають Святі, як страждають люди.

— Можливо, — відсутньо погодилася я.

— Але ти страждала, так, Аліно Старкова? І гадаю… гадаю, страждатимеш і надалі.

У мене смикнулася голова. Я подумала, що чоловік погрожує мені, однак його очі були сповненні незнайомого співчуття, яке лякало ще дужче.

Я знов опустила погляд на книжку на колінах. Мій палець застиг на зображенні покійної Санта-Лізабети — втопленої та четвертованої на трояндовому полі. Її кров текла між пелюстками рікою. Я похапцем згорнула книгу й підскочила на ноги.

— Мені вже час.

Аппарат підвівся, й на мить мені здалося, що він спробує мене зупинити.

— Тобі не подобається мій подарунок.

— Ні-ні. Він дуже гарний. Дякую. Я не хочу спізнюватися, — забелькотіла я.

Прожогом я промчала повз чоловіка крізь двері бібліотеки й не перевела подих, аж доки не опинилася у своїй кімнаті. Запхала книжку про Святих у нижню шухляду туалетного столика й з гуркотом засунула її.

Чого Аппарат від мене хотів? Невже його слова — погроза? Або якесь застереження?

Я глибоко вдихнула, й мене накрило хвилею втоми та збентеженості. Я сумувала за звичним ритмом Паперового Намету, заспокійливою рутиною життя картографа, коли від мене не чекали нічого, крім кількох схем та охайного робочого стола. Я сумувала за знайомим запахом паперу й чорнила. А понад усе — сумувала за Малом.

Я писала йому щотижня, розпитуючи про наш полк, проте ніколи не отримувала відповіді. Знала, що робота пошти може бути ненадійною, що його формування могли перемістити подалі від Зморшки чи навіть перекинути до Східної Равки, та однаково сподівалася незабаром отримати якусь звісточку. Я покинула мріяти про те, що Мал зможе навідати мене в Маленькому Палаці. Хай як я за ним сумувала, та не могла змиритися з думкою,

1 ... 36 37 38 ... 88
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Тінь та кістка, Лі Бардуго», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Тінь та кістка, Лі Бардуго"