Читати книгу - "Босорка. Вівчарик-ковалик і таємниця втраченого голосу Анни, Ніна Райз"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Ось така наша сімейна історія. Я прибрала всі фотографії, щоб не робити собі боляче через ці сумні спогади. Але ж ти завжди була в моєму серці.
Вона відкрила другу коробку і дістала з нього величезний альбом, в якому були фотографії з усіх виступів Анни.
— Я скуповувала всю пресу, шукаючи хоч маленьку звісточку про тебе, і все вклеювала сюди. Та одного дня мені прийшла думка попросити Євдокію Іванівну зробити так, щоб ти приїхала до мене. Ось вона і перевтілилися в Аллу на твоєму концерті, і так ми й зустрілися знову. Але я навіть подумати не могла, якою ціною тобі це обійдеться. Ти вже, онученько, вибач старій.
— Бабусенько моя рідна, та за що мені тебе вибачати. Я сама мала приїхати до тебе ще раніше. Одне не можу зрозуміти, чому мати мені нічого не розповідала.
* * *
На світанку, Анна вже чекала босорку на домовленому місці, а вівчарик-ковалик гучно щебетав свої ранкові співи.
— О, та ти сьогодні рано. Відчуваю, що ти вже знаєш відповідь.
— Так, але я поки не розумію, як це взаємопов’язано.
— Ну, тоді розповідай.
— Ні, не зараз. Я хочу вас запросити на вечерю. Якраз мати має приїхати.
— Хм, а ти кмітлива, я розумію, до чого ти ведеш, але не впевнена, що це гарна ідея.
— Так, вона багато чого зробила, тому має почути це також. Ми сім’я і маємо бути разом.
* * *
Чотири жіночки сиділи в напівтемній кухні. Мар’я Михайлівна запалила свічки. Мати Анни була дуже роздратована через те, що їй довелося кинути всі справи та приїхати в Старі Мухомори. Босорка слідкувала за настроєм кожної. А Анна поклала на стіл фото з сестрою.
— Ну, кажи вже, Анно, навіщо ти мене покликала. Хіба не можна було все телефоном розповісти?
— Ні, мамо, досить бути діловою жінкою. Давай ти на один вечір згадаєш, що в тебе є сім’я.
Дівчина подивилась на матір так, що та передумала казати щось їй усупереч та опустила очі.
— По-перше, я хочу подякувати всім за те, що ви всі тут зібралися. А по-друге, ви маєте знати, що ніхто з вас не винний, а винна лише я. У тому, що Алли немає більше з нами, є моя провина.
— Що ти таке говориш? — вигукнула бабуся. — Як це може бути?
— Так, дайте мені сказати. Я довго цього не згадувала, і, взагалі, думала, що Алла — то був сон: ви так майстерно викреслили її з мого життя. Проте зараз я пам’ятаю все. Коли сестра захворіла, мати наказала не давати їй морозива. Проте вона так благала мене принести його. Я мала їй відмовити, але я так її любила, що не змогла. У цей останній вечір її хворе обличчя сяяло від щастя. Вона і мені запропонувала це шоколадне морозиво. Ненавиджу його відтоді. Проте я відмовилася, тільки щоб вона була задоволена. А потім її не стало. Це моя провина, я не мала давати їй це морозиво. Тоді б вона досі була б жива.
— Ні, донечко, ти не винна, — вперше ласкаво звернулася до неї мати, — це була невиліковна форма грипу. Шоколадне морозиво вже не могло зробити гірше. Та насправді, якщо казати всю правду, усі ці роки я думаю тільки про те, що це моя вина, що не дозволила Павлу дати той відвар донечці. Можливо, він би допоміг. Через це я не змогла залишатися тут. Бо все нагадувало про неї.
Тіні чотирьох жінок в таємничому мерехтінні свічок. Кожна думала про біль своїх втрат.
— Ну, дівчата, що старе ворушити, — втрутилася босорка, — вже нічого назад не повернеш. Треба відпустити все це. Ану, Анна, допоможи набрати чотири склянки води.
Євдокія Іванівна взяла паперову серветку зі столу, скрутила її у формі пакета і стала робити свою роботу.
— Зараз кожна згадайте усі свої страхи і думки з провиною та зі всією силою видихніть їх сюди.
Вона піднесла паперовий пакет до кожної, і кожна щосили видихнула всі свої провини. Потім босорка зіжмакала серветку і запалила її вогнем від свічки.
— О, вогню, спали наші гріхи та всі відчуття провини. Нехай усі негативні почуття стануть попелом, що розноситься вітром. Звільни нас від кайданів страждань. Нехай наші душі знайдуть мир у склянці з прохолодною водою.
Коли вогонь спопелив повністю серветку, вона наказала кожній випити склянку води.
— Ну ось і все. Слова мої сильні, як вода річкова, хай старе забувається, а нове щастя прибавляється. Євдокія Іванівна подивилася на Анну, і Анна також подивилась на босорку.
— Так, я маю продовжити. Спочатку я думала, що це через відчуття провини. Коли Алла померла, усе пішло якось так дуже швидко. Мати ще задовго запланувала багато виступів, гроші були отримані та витрачені на лікарів, тому їх не можна було скасувати. Мені довелось одягати костюми своєї улюбленої сестри, співати її пісні та жити її життя. Глядач майже не помітив зміни, що то вже була не вона, а я. Їм було байдуже.
— Але ж тобі не байдуже? — підхопила її роздуми босорка. — Коли ти побачила на концерті Аллу, ти втратила голос не через провину, а тому, що ти усвідомила, що він тобі не належить. Проте зараз ти вільна і можеш обирати, що саме ти хочеш співати та як саме тобі краще жити своє життя.
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Босорка. Вівчарик-ковалик і таємниця втраченого голосу Анни, Ніна Райз», після закриття браузера.