Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Щоденник Яти Ольше. Том 1, Наталія Шепель 📚 - Українською

Читати книгу - "Щоденник Яти Ольше. Том 1, Наталія Шепель"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Щоденник Яти Ольше. Том 1" автора Наталія Шепель. Жанр книги: 💙 Фантастика / 💛 Інше. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 40 41 42 ... 87
Перейти на сторінку:
class="p">- Ми, в цьому лісі не одні, - доповів про знахідку Гор. – Там хтось за нами стежив. Знайшли здоровезний відбиток ноги.

- Однієї? – запитав Філл, та отримавши підтвердження, продовжив: - Покажи.

Ми з Уллою залишились самі. Святкувати більше не хотілося, адже це місце до сьогодні вважала своєю особистою схованкою.

- Які плани на завтра? – запитала Улла, щоб розмовою зняти напругу.

- Сьогодні Санрей намалювався в крамниці.

- Удавав що нічого не відбулося?

- Так. А ще уявляєш, запросив панів Прієрів та мене на вечерю до себе.

- Він дійсно такий дурний?

- Мабуть. Але від вечора мені не вдалося відмовитись. Того завтра йду в гості.

- От же ж паскудство.

- Та не кажи.

Хлопці повернулися ще більш похмурі. Вони ще знайшли декілька слідів незнайомця.

05.05.157р.

Маг-Рівік

Спеціально наряджатися задля походу в гості не стала, мені ще на роботу треба до “Ведмедика”. Вибір пав на плаття з тонкої шерсті сапфірового кольору.

Двері двоповерхового будинку були відкриті самим власником. Як виявилося, він влаштував щось на зразок званого вечора, де ще були гості, окрім нас. Серед натовпу, переважно з жінок, мені були відомі лише двоє. Руперт Суфо та магістр Частвінг Ванлір. Того виникло розумне питання: "Для чого запросили мене?".

Стіл вражав великою кількістю їжі явно приготовленою не самим Наосом. Я сиділа між двома чоловіками, вони представилися як Обрун та Ростан.

- Звідки ви до нас прибули? – ввічливу розмову розпочав Ростан.

- З Доріма.

- Далеченько. Ваші батьки також маги? Ні? Отже, ви перша в сім'ї з силою. Чи були ще бабусі та дідусі?

- Важко сказати, - ухилилась від прямої відповіді. - А чим ви займаєтесь?

- Я алхімік. Тримаю крамницю в Мілет-Дуні.

- От ви дійсно далеко забрели.

- Це точно. Але іноді справи й не в такі далекі міста мене заводили.

Далі чоловік почав розповідати де був та що бачив. Іноді до нашої бесіди долучався другій сусід, але на довго його не вистачало, того на багато більше цікавила брюнетка, що сиділа навпроти, з майже оголеним бюстом який загрозливо виглядав з декольте червоного, оксамитового плаття, того й дивись, випаде. Я ж декілька разів ловила на собі погляд господаря цього зборища, та не могла зрозуміти, чого він хоче. Його навіть без артефакту не могла “прочитати”. Санрей іноді звертався до мене з якимось питанням, я швидко відповідала, та поверталася до розмови з алхіміком. Від Ростана хоча й пахло всілякою алхімічною гидотою, та співрозмовником він був приємним.

До кінця вечірки залишились не всі. Чета Прієрів посилаючись на свій вік, зібралися додому раненько, а з ними й я з магістром Ванліром. Причиною нашого відходу стали ранкові заняття в школі.

Розпрощавшись з господарем, ми пішли кожен в стою сторону. Хтось до дому, а я на роботу.

08.05.157р.

Маг-Рівік

Поганий настрій магістра Ванліра відчули всі учні. Він постійно зупиняв лекцію, запитував про що щойно розповідав, та чим можемо доповнити. А ще він постійно кидав на мене незадоволений погляд, та на відповіді не викликав. Ще під кінець уроку задав написати здоровенну доповідь. Відправивши Філла займати місця в “Ложці”, сама підійшла до вчителя.

- Вам щось не зрозуміло з сьогоднішньої лекції? - запитав він.

- Ні, все зрозуміло. Але чи є додаткова література на цю тему в бібліотеці?

Я звісно хотіла запитати інше, але не знала як підійти до потрібної теми. Запитати прямо: “що вам від мене потрібно, що так на мене дивитесь?”, не наважилась.

В перші хвилини Ванлір здивовано завис від такого питання, але зібравшись, пробурмотів, що, звичайно є, та швидко продиктував цілий список. Подякувавши, я попрямувала до виходу, коли мене наздогнали не сподівані слова.

- Не спілкуйтесь з Санреєм Наосом. Та не ходіть до нього.

Я обернулася й подивилася прямо в очі чоловіка.

- Повірте, була б моя воля, мої ноги там не було б. До побачення.

Цікаво, що стоїть за цим попередженням?

***

Жінка в бібліотеці глянула на список, потім на мене, знову на список, а потім мовчки пішла в глибини бібліотеки, де зберігалися книги з доступом лише за дозволом. Повернулася з величезним талмудом, десь пів метра висотою та товщиною сантиметрів двадцять. Я й досі не могла перейти на місцеві міри обчислення. Скільки важила ця книженція уявити важко, але бібліотекар поки донесла, добре почервоніла від натуги.

- Нічого собі книжка, - оцінив здобич, приходячи повз Соренто з друзями. - Який звір призначив її для навчання?

- Ванлір. Але не він призначив, а випросила, - чесно зізналась.

- А можна з тобою її переглянути? - запитав брюнет, - за це обіцяю допомогти дотягнути її до вашого стола.

Хлопець, мабуть дійсно дуже хотів почитати, бо стільки слів одразу я від нього ще не чула.

- За допомогу буду вдячна. Ми влаштувалися там, - та махнула рукою до далеких столів, встановлених біля вікон.

Філлігран лише кинув на книжку погляд, здивовано підняв ліву брів.

- “Темні ритуали племен Мардіос. Наслідки та нейтралізація”, - прочитала я назву книги в голос.

Спочатку була здивована, нащо мені ті темні ритуали, я ж не вивчаю некромантію? Але, прогорнувши до потрібної сторінки, зрозуміла. Цілий розділ був присвячений фіріанам, яких ми сьогодні проходили на лекціях. Ці гуманоїдні істоти харчувалися емоціями живих, поки жертва не падала виснаженою, потім в тіло висаджувались яйця. Поки носій виношував яйця, його ще умовно можна було вважати живим, але коли дитинча фіріана “народжувалась”, то одразу помирав.

Бррр. Гидота.

А от червоноокого не можна було відірвати від читання. Він з такою жалобою в очах віддавав мені книгу, що навіть шкода стало, й захотілося почухати за вушком. Але мені було час йти до “Ведмедика”. Домовившись, зустрітися в бібліотеці завтра, добре, що по вихідним вона працювала, я побігла на роботу. Завтра по обіді закінчу роботу.

13.05.157р.

Маг-Рівік

Мабуть, через добру погоду торгівля в крамниці була особливо жвавою. Ми з паном Прієром тільки встигали обслуговувати одного клієнта, як на порозі з’являлось два наступних. Коли ближче до обіду, прийшла Дельсея, головна продавчиня крамниці, стало трохи легше.

- Ята, підійди сюди, - покликав мене артефактор. - Сьогодні бачиш який натовп? Того в мене дуже важливе та термінове завдання. Ти пам’ятаєш, де живе маг Санрій Наос?

- Так.

Ох, не подобається мені початок розмови.

- Будь люб’язна, віднеси бойовику

1 ... 40 41 42 ... 87
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Щоденник Яти Ольше. Том 1, Наталія Шепель», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Щоденник Яти Ольше. Том 1, Наталія Шепель"