Книги Українською Мовою » 💛 Молодіжна проза » Наречені на свята, Лана Кохана 📚 - Українською

Читати книгу - "Наречені на свята, Лана Кохана"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Наречені на свята" автора Лана Кохана. Жанр книги: 💛 Молодіжна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 43 44 45 ... 146
Перейти на сторінку:
***

***

Злата ще спала, видаючи свистячі звуки крізь щербинку між передніми зубами, коли я вислизнула з ліжка й навшпиньки дійшла до дверей. Годинник показував сім хвилин по шостій, тож я притулила вухо до дверей, прислухалася: у коридорі тихо. «Дарина або вже встала, або ще спить», подумала я й натисла на ручку. Та провернулася беззвучно, двері зачинилися теж без зайвих скрипів і рипінь.

Я кинула погляд на кімнату пані Горчук — чисто. Видихнула, крутнулася на п'ятах — і завмерла. Переді мною, постукуючи пальцем по закривленому ціпку, стояла мама Дарини — Галина.

Просто Галина, бо за згадування її по батькові всує сусідському вівчарю якось прилетіло по чолу.

Маленька, зморшкувата, завжди в хустці й з до того пронизливим поглядом темно-карих очей, що той душу помахом вій оголює, а час від часу ще й витрушує на загальні оглядини — бабуся в Горчуків ще та пройдоха. Ні, ну серйозно. Без зайвого драматизму кажу: пані Маріщук (звертання на «пані» нею допускається) — найексцентричніша зі знайомих мені бабусь.

— Доброго ранку, пані!.. — прохрипіла я й прочистила горло. — Пані Маріщук!

Моя бабуся спитала б, чи не захворіла я часом — Тимошева ж бабуся пирхнула:

— Єк уж одружує си з моїм онуком, то май совість звертати си до мене на ім'я!

— О, авжеж, пані… Галино! — машинально прикрила чоло я.

— Можна й «Галю», — всміхнулася жінка.

Вона обійняла мене рукою, у якій тримала ціпок. Той не торкався землі, поки Галина йшла зі мною (чи радше «вела мене») до вітальні. Однак хода її була жвавою й упевненою, як завжди. Вона ще й стегнами примудрялася вихляти: граційно й без хрускоту — таким не кожна двадцятирічна похизується!

Раніше в мене були підозри, що той ціпок їй геть не потрібен, але тепер і сумніву не лишилось — це просто частина образу поважної пані Ма… Галини. Просто Галини.

— Ну, починай! — Вона вмостилася за столом у їдальні, розправила плечі й указала мені на місце по праву руку від неї.

Я відсунула стілець, цікавлячись:

— Починати що?

Галина налила чаю в чашку переді мною. Запахло липою.

— Кажи, єк минули останнії годи? Чим займала си? Чом у нас не гостювала?

— Ну, я…

— Ти пий-пий! — помахала на мене чайною ложкою Галина й поклала собі до чашки скибку лимона. — Не хочу чути цей хрип, коли ти розповіси мині, єк ви із Тимком си любили.

Я зробила ковток і застигла, підібгавши губи.

— Не хвилюй си — мині мож! — підморгнула Галина.

І знову: моя бабуся тричі перехрестилася б, як отаке питати. А Галині шо звична традиційність, шо набожність старшого покоління — не притаманні.

— Я у твоєму віці тако гуляла — йой! — защебетала вона. — Одружувати си ни хтіла, та вже веремінна стала. Дєдьо мені ка, шо дітям тре родину мати, то я си одружила. Ади, за другого пшла! Кіко год пожєли, поге́птали си й розійшли си.

 

[Дєдьо — батько.

Ге́птати си — сваритися.]

 

— Угум.

— Думала, сім'ї збудувати не годна, то більше ся не вінчала. А післідь того дідо їхнього стріла.

Я усміхнулась, пригадуючи, як в дитинстві ми з дідом Богданом ліпили фортеці зі снігу, а після розставляли ними фігурки із кіндера-сюрприза й грали так, ніби це придворні, паничі, панянки й місцева живність.

— Його всі любили. — Я обхопила теплу чашку пальцями.

— Йо, — зморшки в кутиках очей Галини поглибшали. — А єк вин мене любив!..

Вона потисла плечима так, ніби в цю мить її хтось обійняв:

— Тіко видив — цілював!

Зі сходів донеслись веселі гукання «Ба!» і «Добре здоровє!». Скоро Галину на правду стиснули в обіймах. Захар і Павло почергово чмокнули її: хто в щоку, хто в потилицю.

— Мо-ой! — ностальгійна м'якість зникла з жіночого голосу. — Шо ви си причепили, наче я вмерла й знов до вас жива пришла!

Галина жартівливо відбилась від онуків ліктями.

— Рада бачити вас, Галю! — процвірінькала Єва, на що Галина задоволено примружила очі.

— Маєте неперевершений вигляд! — лестив їй Андрій.

— Як завжди, — підтакнула Наталя, сонно кліпаючи очима.

Вона пройшлася пальцями по й без того ідеально рівному чубчику, заправила за вуха короткі прядки й схрестила руки на грудях. На ній були штани з утепленням і гольф із високим горлом. Єва також стукотіла чашками вбрана й причепурена.

Одна я сиділа не вмита, не причесана, ще й у нічній сорочці в рожеву квіточку…

Я саме натягувала її до колін, коли поруч зі мною дзеленькнула таця. Захар роздавав чашки, пускаючи їх по столу, наче шайбочки для аєрогокею.

З огляду на це, добре, що тарілками займалась Єва.

Павло з Андрієм носили з кухні розігріті страви, що лишилися з вечора, а Наталя мляво ступала за Євою й тицяла до кожної тарілки столове приладдя.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 43 44 45 ... 146
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Наречені на свята, Лана Кохана», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Наречені на свята, Лана Кохана"